Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include() [function.include]: Failed opening '../_panely/tiskova_hlavicka.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/98526/virtual') in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25
obr
První česko-rakouská zemědělská výstava ve Znojmě

První česko-rakouská zemědělská výstava ve Znojmě

Ve dnech 7. a 8. října 2011 se ve Znojmě uskutečnil druhý ročník První česko-rakouské zemědělské výstavy. Pořadatelské role se i letos ujala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Znojmo, Dvořákova 19.

Školní tělocvičnu zaplnilo 115 vystavovatelů s více než 380 druhy exponátů. Jednalo se o podzimní zahradnické a zemědělské výpěstky. Nejvíce bylo zastoupeno ovoce, především jablka. Nádherné hrušky ve více než deseti odrůdách zaujaly návštěvníky a zájem o ně byl odrazem vzestupného trendu v jejich konzumaci. Dalšími častými exponáty byly polní plodiny, především brambory, řepa, kořenová, plodová a cibulová zelenina. Ukázky vypěstované kvalitní cibule a česneku ozdobily expozici zeleniny. Kolekce květů jiřin rozsvítila a provoněla celý prostor.

Firmy a podniky Znojemska představily své kolekce hroznů a vína, ovoce, zeleniny, pekařských výrobků, konzervované zeleniny a ovoce, školkařských výpěstků a drobné zahradnické mechanizace.
Partnerská zemědělská odborná škola z Poysdorfu připravila expozici svých výpěstků, kterou olemovaly výrobky žáků – obrovské modely vinných lahví.

Pořádající škola se také prezentovala stánky s výrobky žáků jednotlivých oborů, kde ukázali svou zručnost a kreativitu.

obr

Favority výstavy se staly okrasné dýně, kolekce paprik, cibule a česneku a hrušky. Důkazem síly přírody byla dvoubarevná brambora, která se jednoznačně stala kuriozitou výstavy.

Za nejlepší kolekci podniku byla vybrána produkce konzervárenských výrobků.

I když počasí nebylo výstavě zrovna nakloněno, návštěvníci odcházeli příjemně naladěni
a spokojeni. Mnozí si domů odnášeli zakoupené výrobky žáků.

Výstava ukázala, že Znojemsko je stále „Zahradou Moravy“ a že ti starší pěstitelé mají mezi mladými zdárné následovníky.

Ing. Helena Rokoská

Další novinky - - - >
 
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.