O NÁS

Zahrádkáři kouleli ...

O druhém srpnovém víkendu proběhl ve Víceměřicích "Turnaj v petanque", který pořádali místní víceměřičtí zahrádkáři, společně s územním sdružením ČZS v Prostějově. 
Turnaj byl uspořádán pro zahrádkářské organizace z celého okresu, se záměrem přátelských setkání mezi zahrádkáři napříč regionem.
Jednalo se o pilotní nultý ročník, tohoto, mezi zahrádkáři trochu neobvyklého, způsobu soutěžení, do kterého se přihlásilo osm zahrádkářských týmů.
V téměř tropickém odpoledni, ale přesto ve stínu - díky postaveným stanům a altánům, týmy zodpovědně házely, vrhaly či odrážely ocelové koule ve hře, která má i pěkný český název koulená. Hrálo se systémem každý s každým, na čtyřech hřištích až do večera. Po sečtení bodů  pak při slavnostním zakončovacím nástupu a vyhlášení výsledků byly všem týmům rozdány diplomy a zejména kapalné ceny. Na pomyslnou bednu vítězů však mohli vystoupat jen tři nejlepší. Třetí příčku obsadil zahrádkářský tým mužů ze Smržic, druhou pozici získali domácí zahrádkáři z Víceměřic a první místo patřilo ženám zahrádkářkám z Čelčic. 
Doufáme že se podařilo zahájit novou tradici setkávání se a vzájemného poznávaní a stmelování  zahrádkářských organizací na okrese i při jiných aktivitách než jsou jen odborné a tématické besedy, přednášky, instruktáže či výstavy.
Věříme, že se všichni zúčastnění dobře bavili a bylo jim u nás ve Víceměřicích dobře ...
Za pořádající ZO ČZS Víceměřice - Petr Buriánek
Foto: Marcela Iránková

duel Víceměřice A - Čelčice ženypočítání v duelu Smržice muži (3.místo) - Smržice ženytým Víceměřice A - 2. místovítězný tým - 1.místo - ČZS Čelčice ženypořadatelé turnaje - ČZS Víceměřicezahrádkářské týmy na turnaji


společné foto účastníků turnaje

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////ČZS ZO PV 1 pořádalo ve dvoře  objektu ÚS ČZS Prostějov, 
Daliborka 3, nultý ročník "Dýňobraní" a to pod heslem "kdo si hraje, nezlobí"  :o)))

Účast: 29 dospělých, 26 dětí

Děti vyřezávaly dýně, ty menší za pomoci rodičů.
Dále se vařila dýňová polévka a opékalo maso. Celý den proběhl v družné zábavě za doprovodu zpěvu a kytary. Vše dokumentuje několik fotografií.

Marie Čáslavská, ZO PV 1