Život na Daliborce

 
 
 
 

Degustace jablek 2023Hasalová číst dále

Degustace brambor 2022


číst dále

Podzimní tvořivá dílna -Marie Čáslavská číst dále

Vánoční tvořivá dílna 2021Marie Čáslavská číst dále

Podzimní tvořivá dílna

"Dýňodlabání na Daliborce"Marie Čáslavská číst dále

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DEGUSTACE  MERUNĚK
 

Ve středu 21.7.2021 uspořádala na Daliborce komise instruktorů degustaci meruněk. Zúčastnilo se cca 20 zahrádkářů z celého ÚS. Celkem se sešlo 11 vzorků, bohužel pár vzorků bez určení odrůdy. Nejčetněji zastoupena byla odrůda Velkopavlovická (4x), která byla též vyhodnocena jako nejchutnější (vzorek od přítelkyně Ambrožové). Druhou nejchutnější byla odrůda Jitka, na třetím místě se umístila opět odrůda Velkopavlovická (oba vzorky dodal přítel Sedláček). Dalšími degustovanými odrůdami byla Ananasová, Tonga, Vesna a Maďarská. Po ukončení degustace se rozvinula neformální diskuze o pěstování meruněk, převažovalo téma choroby a škůdci meruněk. Pěstitelé se shodli na tom, že i přes letošní vhodné podmínky pro pěstování meruněk, nejchutnější Velkopavlovická je na jejich zahradách nejméně plodná. V podvečer se pak zahrádkáři po bohaté výměně názorů i zkušeností rozešli.

 
 
 
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
VÁNOČNÍ VAZBA
 
ČZS ZO PV 1 pořádalo v sobotu 23.11. na Daliborce vánoční-adventní vazbu.
Akce byla velice zdařilá, jednu chvíli se tvořilo i na  zemi 17 dospělých a 9 dětí. Se svařáčkem, horkým jablkem a vůní jehličí se naladili už předvánočně prvňáčci, rodiče i babičky.
Bohužel ti dědečci leží raději u televize (někteří). Snad příště  :o))
 
 
nálada byla skvělá
 
pracovní zaujetí vysoké
 
 
....a tvořit bylo z čeho
 
 
 
 
 
 
Z fotek zatím vše, snad ještě nějaké "dojdou"
 
 
 
 
 
 
=============================================================================
 
 
DÝŇOBRANÍ
 
ČZS ZO PV 1 pořádalo ve dvoře  objektu ÚS ČZS Prostějov, Daliborka 3, nultý ročník "Dýňobraní" a to pod heslem "kdo si hraje, nezlobí"  :o)))

Účast: 29 dospělých, 26 dětí

Děti vyřezávaly dýně, ty menší za pomoci rodičů.
Dále se vařila dýňová polévka a opékalo maso. Celý den proběhl v družné zábavě za doprovodu zpěvu a kytary. Vše dokumentuje několik fotografií.
 
Marie Čáslavská, ZO PV 1
 
 
P.S. neumím otočit fotku....zatím, sorry, admin