HORTIKOMPLEX Olomouc
|
Soutěž Mladý pěstitel je vyhlašována Územním sdružením Olomouc a je tradičně spjata s podzimní výstavou Hortikomplex. Místo pro prezentaci mladých zahrádkářů je vždy mezi expozicemi jednotlivých územních sdružení v pavilonu B. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se do soutěže přihlásilo 22 jednotlivců a soutěž doplnily 3 školy. 17 soutěžících bylo z ÚS Prostějov, konkrétně ze ZO Olšany, Víceměřice, Určice, Držovice, Prostějov město a své reprezentanty mělo i samotné Územní sdružení Prostějov. Dalších 5 mladých pěstitelů bylo z ÚS Brno město, konkrétně ze zahrádkářského kroužku při ZO Bráfova. Expozici doplnily výtvarné práce ze škol ZŠ Majakovského Prostějov, ZŠ Olšany a ZŠ Smržice.
A jak to vše dopadlo? Odborná komise hodnotila nejen výpěstky ale i více či méně odbornou dokumentaci pěstování soutěžních exponátů. V kategorii mladších žáků se na místě prvním umístila Michaela Halířová z Olšan, která pěstovala dub letní. Na místě druhém skončila opět Halířová z Olšan, tentokrát Barbora, která pěstovala africkou kopřivu. Dále byla udělena dvě třetí místa a to Petru Buriánkovi z Víceměřic, který se po celý rok staral o tlustici a netřesk a Vojtěchu Hrůzovi ze ZO Bráfova, Brno město, který vypěstoval překrásný exeplář "molice"- Plectrantus.
V kategorii starších žáků putovalo první místo opět do Olšan za papriku "kozí rohy" vypěstovanou Eliškou Halířovou. Místo druhé pak obsadil Lukáš Ryba ze ZO Bráfova, Brno město, který se dlouhodobě věnuje pěstování masožravek. Místo třetí obsadila Eliška Malinková z ÚS Prostějov s kolekcí rostlin vegetativně množených řízkováním.
Pro vítěze i všechny další soutěžící byly připraveny věcné odměny, které věnovala firma SEMO a.s., Olomoucký kraj a ČZS.
Finančně soutěž podpořil Olomoucký kraj a MZe.
zpětGalerie
|
|
|
|
|
|
|
|

