Vítáme Vás

Naše ZO sídlí v Troubsku, nedaleko Brna. Obec leží takřka uprostřed tzv. Troubsko-střelické kotliny. Představuje severovýchodní výběžek Dyjsko-svrateckého úvalu, obklopený Bobravskou vrchovinou. Kotlina patří do teplé klimatické oblasti s dlouhým, suchým a teplým létem a suchou mírně teplou zimou s velmi krátkým trváním sněhové pokrývky. Převažují severozápadní větry.

Troubsko

Naše základní organizace existuje od roku 1966. Za celou historii se stala nedílnou součástí života občanů v obci a zúčastňuje se mnoha akcí, které se v minulosti i v současnosti v obci konají. V současné době máme kolem 30, aktivních členů, většinou starších lidí. Pro členy i ostatní zájemce zajišťujeme prodej ovocných stromů ze Šlechtitelské stanice Želešice, sadbové brambory a pořádáme odborné přednášky na aktuální téma, dle požadavků členů a to i pro širší veřejnost.

Součástí svazového života bývají i populární zájezdy, které pořádáme na jaře a na podzim - na výstavy, po pamětihodnostech a občas také spojené s návštěvou vinných sklípků.

Hlavní náplní členů je úprava vlastních předzahrádek, čímž také přispívají ke vzhledu naši obce.

Staráme se také o kulturní vyžití našich občanů a to dvakrát ročně zvaním různých divadelních spolků do sálu Katolického domu Troubsko.

Pokud by měl někdo z nově přistěhovaných občanů zájem posílit naše řady, budete srdečně vítání. Veškeré informace se dovíte na tel. čísle: 731 563 994. Nebo pište na email: zahradatroubsko@centrum.cz

Pavel Doležal jednatel ZO