Akce

Pozemek pro novou zahrádkovou osadu Bzdinka I v Dobříši.

 

Již v roce 2009 jsme zahájili jednání s Městem Dobříš o možnosti vybudovat novou zahrádkovou osadu v Dobříši. V průběhu let jsme dospěli k oboustranné dohodě o podmínkách vybudování a provozu takové osady. Dne 1. října jsme převzali od pachtýře 0,5084 ha. Zajistili jsme vyměření pozemku v terénu, vybudovali jsme vrtanou studnu a zahájili jsme práce na odstranění náletových dřevin na okraji pozemku.

Pozemek bude oplocen a zahrádková osada je rozdělena na zahrady o výměře 391 m2. Mezi sebou budou zahrady odděleny pouze živým plotem. Zahrádky budou přístupné po páteřní komunikaci, kde bude zajištěno i parkování. Byly předjednány typové zahradní domky 2 x 3 m a 3 x 3 a 4 x 4 m pro uživatele zahrádek s přístřeškem na nářadí. Až se nová osada Bzdinka I konsoliduje a začne fungovat, začneme budovat novou v pořadí již pátou zahrádkovou osadu.

Město Dobříš v průběhu jednání o nové osadě nám nabídnulo nové lokality pro budování další osady. Během roku 2016 chceme jednat s majiteli těchto pozemků o možnosti dál rozvíjet zahrádkářskou činnost. O průběhu jednání Vás budeme informovat.