Výstavní činnost

Základní organizace Dolní Křečany pořádá pravidelně v srpnu výstavu "Květy Rumburku" kde jsou expozice květin z jednotlivých Rumburských zahrádkářských osad, přídomních zahrádkářů, i ZO z Varnsdorfu, Krásné Lípy. Současně zde nabízejí prodejci zahrádkářský sortiment nářadí, semen, květin, kaktusy a sukulenty a další zajímavostí. Výstava má vždy velkou místní odezvu a návštěvnost.
Základní organizace Česká Kamenice pořádá každoročně v srpnu, v rámci Marianské poutě výstavu výpěstků svých členů, kde jsou k vidění různé novinky ze zeleniny, letního ovoce, květin. Výstava je spojena s kulturním vystoupením místního dětského pěveckého sdružení..
402 Okresní územní sdružení Děčín se jako jeden z hlavních organizátorů podílí na tradiční výstavě pořádané Střední zahradnickou a Střední zemědělskou školou A. E. Komerse a SOU Děčín - Libverda, ve které mimo zahrádkářské expozice jsou vystavována malá i velká hospodářský zvířata, ukázky zpracovaných zemědělských produktů, vazba květin, kaktusy a sukulenty, bonsaje, zemědělská, zahradnická a lesnická technika, ukázky jízdy na koních. Dále prohlídka botanické zahrady. Výstava se koná vždy koncem září a trvá tři dny. Výstava má každoročně velký ohlas a velkou návštěvnost.
V zahrádkářské expozici se naši členové pochlubí co vše dokáží na svých zahrádkách vypěstovat. Jsou zde k vidění různé odrůdy jablek, hrušek, švestek, jahody, ostružiny, víno bílé i červené, různé druhy rajských jablíček, paprik, ořechů, dýně všech velikostí a různých tvarů, mnoho druhů fazolí, ukázky květin, bylinek a řada dalších zajímavostí. Tato expozice má vždy velký ohlas a zhledne jí mnoho zájemců. Zástupci OÚR mají v tyto dny stálou službu a poskytují zájemcům řadu různorodých informací. 402