Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include() [function.include]: Failed opening '../_panely/tiskova_hlavicka.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/98526/virtual') in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25
obr
Soustředění, napětí, krása - taková je soutěž pro nadějné floristy. Na obr. Petra Dlouhá z Karlových Varů (4. místo).

Budoucí hvězdy floristiky soutěžily v Praze

V prostorách pražské zahrádkové osady Skalka se v pátek 23. května uskutečnilo zemské kolo soutěže Staň se hvězdou floristiky. V Praze se utkalo celkem 23 soutěžících, kteří nejlépe obstáli v těžké konkurenci okresních kol v Čechách. Zemské kolo pro Moravu se uskutečnilo 30. května v Prostějově.

Při pražské soutěži měli účastnící z bohatého sortimentů řezaných květin vytvořit vázanou slavnostní kytici a vypichovanou misku.  „Florista je jedním z nejvšestrannějších umělců. Nejprve jako spisovatel musí vymyslet příběh, mít nějakou vizi, která vdechne živým květům jejich druhou roli. Poté jako malíř vyladí výslednou kompozici a nakonec duší básníka svým výtvorem podtrhne důležitost dané chvíle,“ zaznělo při zahájení soutěže. Nejlépe se s těmito rolemi v kategorii žáci (základní školy) ztotožnila Lucie Přerostová z Klatov. V kategorii junioři (střední školy) zazářila Jitka Barborková z Mostu. Mezi seniorkami (starší 18 let a zároveň členové ČZS) se nejlépe umístila Lucie Mudrochová z Chrudimi.

Ve výsledkové listině se neztratil ani jediný hoch mezi soutěžícími Marek Kučírek z Kolína, který porotu překvapil svou originální kompozicí a vybojoval tak 2. místo.  Nejlepší tři z každé kategorie postupují na finále obou zemských kol, které se uskuteční 11. července v Lysé nad Labem. 

obr
Vítězná vypichovaná miska Lucie Přerostové v kategorii žáci

Práci soutěžících po celou dobu sledovala odborná komise. Zasedla v ní Alena Žbirková, která vede aranžérské dílny při pražském Domu dětí a mládeže, umělecký kovář a výtvarník Pavel Révay a floristka Pavlína Švecová z odborného oddělení ČZS. 

Porotu vedl profesionální florista Petr Grzywa, který závěrem upozornil na chyby při aranžování a přidal budoucím floristům řadu cenných rad.  Svým poradním hlasem se přidali i organizátoři celé soutěže Štefana Dvořáková, Jaroslava Dryjová a Rudolf Peterek z Komise pro práci s mládeží ČZS.

-zj-

 

ŽÁCI

1

304

Lucie Přerostová

Klatovy

2

104

Marek Kučírek

Kolín

3

505

Alena Berková

Náchod

4

408

Eliška Fáberová

Most

5

503

Tereza Zdražilová

Chrudim

6

409

Nikola Kolčavová

Teplice

7

403

Karolína Čutková

Chomutov

8

800

Michaela Měrková

Praha

9

511

Adéla Jedličková

Ústí n/Orlicí

10

507

Klára Papáčková

Rychnov n/K

JUNIOŘI

1

408

Jitka Barborková

Most

2

304

Valentýna Votápková

Klatovy

3

305

Lenka Sedláčková

Plzeň

4

303

Petra Dlouhá

K.Vary

5

800

Lucie Ajchlerová

Praha

6

511

Aneta Žandová

Ústí n/Orlicí

7

507

Kristina Balogová

Rychnov n/K

SENIOŘI

1

503

Lucie Mudrochová

Chrudim

2

800

Michaela Široká

Praha

3

511

Vlasta Šlezingrová

Ústí n/Orlicí

4

508

Iveta Čapková

Semily

5

304

Ivana Šůsová

Klatovy

6

303

Hana Dlouhá

K.Vary

Další novinky - - - >
 
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.