hlavička

 

placená inzerce reklama

Výstavy a příbuzné akce

Organizace Českého zahrádkářského svazu pořádají každoročně téměř 700 místních či regionálních výstav. Takto velké množství výstav se neobejde bez mnoha hodin obětavé práce členů ZO a ÚS na jejich přípravě, za kterou jim patří velké poděkování. Ústředí ČZS se podílí na velkých celostátních výstavách, kde soustřeďuje květiny a výpěstky od mnoha předních pěstitelů jak z řad členů Svazu tak i profesionálů.

Některá velká výstaviště tradičně poskytují členům ČZS zajímavé slevy na vstupném.

Velkému zájmu se těší i různá školení a instruktáže, které pořádají jednotlivé organizace ČZS. Také zahradnické firmy pořádají odborné a prezentační akce pro širokou zahrádkářskou veřejnost, které stojí za vaši pozornost.

Všechny výstavy a obdobné akce, které nám byly nahlášeny, najdete v následujícícm seznamu. Pokud zde hledaná výstava není uvedena, je možné že již skončila, nebo se nekoná každý rok, podívejte se proto do seznamu uplynulých výstav. Je možné, že o výstavě ještě nevíme, pak nám prosím podejte zprávu.

Výstavy pořádané v roce 2016

 

 

Právě probíhají

 

Zahrádkářské trhy

Praha, Letná
3.9.-29.10. vždy v sobotu

Dovolujeme si vás srdečně pozvat na Zahrádkářské trhy v Národním zemědělském muzeu, které se budou konat o sobotách 3.9., 10.9., 17.9., 1.10., 8.10., 22.10. a 29.10. na dvoře Národního zemědělského muzea v Praze na Letné, Kostelní 1300/44 (vchod do dvora je z Letohradské ulice), vždy od 9:00 do 12:00 hodin.

Zahrádkářské trhy jsou určeny pro prodej zahrádkářských přebytků od samostatných pěstitelů, prodejní místa jsou pro zahrádkáře bez poplatku.

Přihlášku k prodeji výpěstků po vyplnění prosím odešlete na e-mail: tomas.kubes@nzm.cz

Tradiční zahrádkářská výstava

Lázně Bělohrad - Památník K.V.Raise
22.-27. 9.
Pořádá ZO ČZS Lázně Bělohrad v Památníku K.V. Raise. Součástí výstavy budou výtvarné a keramické práce žáků místní školy K.V. Raise a práce keramického kroužku. Ny výstavě bude kolekce jiřin ze zahradnictví Dahlia - Brzák ze Slovče.

XI. Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Slavkov u Brna, Společenský dům Bonaparte
24.-26. 9.
logo

ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov pořádají již XI. Oblastní výstavu ovoce, zeleniny a zahrádkářských výpěstků. Výstava bude otevřena v sobotu od 8-17 hod., v neděli od 9-17 hod., v pondělí jen pro školy od 8-11 hod. Vystavováno bude ovoce pěstitelů z okresu Vyškov, dále uvidíte expozici včelařů, kaktusů, bonsají. Bylinky a trvalky pana Ing. Petra Hanzelky, vyřezávané ovoce a výtvarné práce  žáků ISŠ Slavkov u Brna a výtvarné práce žáků ZŠ Komenského a dětí z MŠ ve Slavkově. Aranžování celé výstavy provede pan Jaromír Kokeš- mistr republiky ve floristice.
V sobotu v 15 hod. budou vyhodnoceny soutěže Jablko roku 2016 Vyškovska a Rozkvetlý Slavkov 2016. Poté provede komentovanou prohlídku výstavou s určováním odrůd pan Ing. Dušan Nesrsta z ÚKZUZ Lysice. Návštěvníci si mohou v sobotu zakoupit jablečný mošt a domácí povidla z naší zpracovny ovoce a také sazenice trvalek, bylinek a výrobků z nich, od včelařů pravý med. V sobotu pořádáme tombolu!

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ! Zveme návštěvníky na návštěvu Slavkova a velmi pěknou výstavu.
Těšíme se na Vás ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov.

Výstava ovoce a zeleniny

Palkovice, restaurace Pod Habešem
24.-26. 9.
Palkovičtí zahrádkáři srdečně zvou na prodejní výstavu ovoce a zeleniny:
- 24.9. v 9 hodin slavnostní zahájení
- 25.9. v 16 hodin vyhlášení soutěží- fotosoutěž a prací žáků ZŠ
- 26.9. 8.30 - 10 hodin - pro školy
Otevřeno 9 - 18 hodin - ochutnávka marmelád, domácí zákusky, občerstvení, prodej brambor, medu a dalších výrobků :) Vstupné dobrovolné!

Výstava ovoce, zeleniny, květin a dalších zahrádkářských zajímavostí

Slatina nad Úpou
24.9.-2.10.
Pořádá ZO ČZS ve Slatině nad Úpou v budově bývalé základní školy ve Slatině nad Úpou s doplňkovou expozicí: PRUSKO–RAKOUSKÁ VÁLKA 1866.
Výstava otevřena: 24. 9. 14-17 hod. dále 9-17 hod. poslední den - neděle do 16 hod.
V pracovní dny výstavního týdne je výstava otevřena pro školy a ostatní skupinové návštěvníky (zájemce) individuálně po vzájemné telefonické dohodě na tel.č: 603 390 285 př. Hašková Mirka, 603 834 996 př. Dudek Jan
Na vaši návštěvu se těší pořadatelé. 

 

 

ZÁŘÍ - 2016

 

Zahrada Věžky podzim 2016

Věžky u Kroměříže
28.9.-2.10.
logo

Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

Najdete zde široký výběr květin, okrasné rostliny, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu, živou hudbu a skvělé občerstvení.

HOBBY PODZIM

České Budějovice - výstaviště
29.9.-2.10.
logo

Dům a zahrada, chovatelství, kutilství a ruční práce, sběratelství, interiéry, elektrospotřebiče, sportovní vyžití, sportovní vybavení, služby a potřeby pro seniory, oblečení a doplňky, esoterika.

Výstava orchidejí a exotických rostlin

Homole - Hasičská zbrojnice na návsi, České Budějovice
29.9.-2.10.
Specializovaná základní organizace ČZS "Orchidea" České Budějovice a Explantex - Mgr. Bohumil Vondruš, vás zvou na výstavu. Vystavovány budou kvetoucí orchideje, exotické rostliny a další zajímavosti. Odborná poradna a prodej budou zajištěny. Otevřeno od 9 do 15 hodin.

Krajská výstava zahrádkářů

Plzeň, KD Šeříkovka
30.9.-1.10.
Výstava se koná v Kulturním domě Šeříkovka, Plzeň - Na Slovanech. Krajská výstava zahrádkářů je pořádána za podpory Plzeňského kraje. Na výstavě se exponáty podílejí základní organizace a zahrádkáři z územních sdružení ČZS Plzeň-region, Rokycany, Klatovy, Tachov a Domažlice. Při výstavě probíhá prodej brambor, bylinek, česneku, chodských koláčů. medu a pod. Součástí je výstava zahradní techniky.

Světelská zahrádka

Světlá nad Sázavou
30.9.-2.10.
Již tradiční výstavu „Světelská zahrádka“ pořádá ve dnech 30.9.až 2.10.2016 ZO ČZS Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Kyticí - Kulturní zařízení Města Světlá nad Sázavou a Městem Světlá nad Sázavou, místními zahrádkáři, zahradníky, včelaři a firmami  RH plant s.r.o., Kaliště (Plantica) a Okrasné rostliny-Green planet Světlá nad Sázavou  v moderně  zrekonstruovaném prostředí Dělnického domu na Náměstí Trčků z Lípy vedle kina.  Výstava je zaměřena na rezistentní odrůdy ovoce, zeleninu, květiny, brambory včetně nových odrůd, kaktusy, bonsaje, okrasné rostliny, včelařství  a další zahrádkářské zvláštnosti z regionu a blízkého okolí. Součástí výstavy je i drobný prodej přebytků zahrádkářů, prodej medu a výrobků včelařů, prodej kmínu a máku, dále prodej květin včetně pokojových, okrasných rostlin, cibulek tulipánů, narcisů  i výpěstků dovezených z ciziny včetně novinek a také poradenství pro zahrádkáře  a ostatní zájemce o tuto prospěšnou činnost. Vystavované exponáty je třeba doručit organizátorům nejpozději ve čtvrtek 29.9.2016 od 9 do 16 hodin do Dělnického domu. Vstupné dobrovolné.

Otevírací doba: pátek 30.9. 2016 a sobota 1. 10. 2016  od 9 do 17 hodin , neděle 2. 10. 2016 od 9 do 15 hodin.

 

 

ŘÍJEN - 2016

 

Podzimní výstava ovoce a zeleniny

Žlutava na Zlínsku
1. 10.
V sobotu 1. října 2016 se ve Žlutavě na Zlínsku uskuteční tradiční výstava ovoce a zeleniny, která je spojena s koštem slivovice a letních pálenek.
Výstava se koná v sokolovně Žlutava od 13 hodin, v 19 hodin začne společenský večer s kapelou Eso, která hraje k tanci i poslechu.
Součástí výstavy je vyhodnocení výsledků 7. ročníku květinové soutěže Rozkvetlá Žlutava, 1. ročníku Stromu roku Žlutavy 2016 a dále soutěže Jablko roku, Zelenina roku, Dekorace a Pěstitelská rarita roku. Prohlédnout si můžete také tematické výtvarné práce žáků ZŠ Žlutava, pro děti je připraven dětský koutek a jiné. Bohatá tombola, vyhlášený tradiční zahrádkářský receptář a občerstvení zajištěno. Srdečně zve ZO ČZS Žlutava.

CIBULOVÝ JARMARK

Hořovice
1. 10.
Město Hořovice zaplní spoustou stánků s cibulí, česnekem, ale i dalšími zahrádkářskými produkty. Představí se také tradiční řemesla. Součástí akce budou letos mj. výstavy ovoce, zeleniny, hub a včelařských výrobků.

Slavnost začíná již v pátek, kdy do ulic za zábavou vyrazí všichni lidé z mětsa a okolí. Jarmark probíhá na náměstí, v hlavních ulicích, v kulturních zařízeních, ale i na zámku. Součástí jarmarku jsou také doprovodné akce, jako například výstava ovoce, zeleniny, hub, dýní a včelařských výrobků. Nechybí tradiční selské sýry a uzeniny. Vedle pochutin se zde prodávají různé výrobky českých řemeslníků. Atmosféru Cibulového jarmarku podpoří i mažoretky, ale také hudební kapely a zábavný lunapark.

Festivalu řemesel a jablečných slavností

Strančice - areál minigolfu
1. 10.
Celodenní řemeslný trh. Dětské tvořivé dílny (workshopy). Ochutnávky jablečných odrůd místních sadařů (J. Janovského, J. Nedbala a ZO ČSOP V. Popovice). Soutěž o nejlepší jablečný zákusek. Dětská pěvecká a taneční vystoupení. Ukázky z muzikálu Alenka v kraji zázraků, Divadélko pro děti Toy Machine. Prezentace úspěšně realizovaných projektů z Programu rozvoje venkova.
Od 11 do 17 hodin, občerstvení zajištěno - vstupné dobrovolné. Přijďte poznat své výrobce - držitele regionálních značek!

Okresní výstava ovoce a zeleniny

Koclířov, Kulturní dům
1.-2. 10.
Výstava bude otevřena v uvedené dny od 9 do 17 hod. Základem budou výpěstky ovoce a zeleniny zahrádkářů cca 20 základních organizací okresu Svitavy, doplněné expozicemi ÚKZÚZ Lysice a dalších pěstitelských firem okresu i ostatních drobných pěstitelů, nezahrádkářů. Svými expozicemi se budou dále prezentovat včelaři, chovatelé, jezdecký oddíl a další složky obce Koclířov.
Obohacením je losování drobných cen, ochutnávka cukrářských výrobků zahrádkářek, expozice keramiky, výtvarné exponáty dětí místní školy.
Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení 

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Míškovice u Holešova, KD
1.-2. 10.
Výstava se uskuteční v sobotu od 14.00 do 19.00 hodin a v neděli v době od 10.00 do 18. 00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na krásné a zajímavé výpěstky našich zahrádkářů, nápaditá aranžmá, bohaté občerstvení, drobné prodejce květin a soutěž Miss čalamáda (soutěž o nejlepší zeleninovou pochoutku). Výstavu obohatí práce dětí místní MŠ a chuťové pohárky pohladí výrobky našich členek. Vstupné dobrovolné.

Ovoce v krajině 2016 - Láska na první kousnutí

Loifling - Zámek, Wilting
3. 10.
Pořádá Společenství Loifling, Ovocnářské a zahrádkářské organizace Traitsching, Okresní svaz zahrádkářů a péče o krajinu, Úřad pro zemědělství a lesnictví, Odbor zahradních kultur a péče o krajinu při okresním úřadu Cham.
Všestranné informace o ovoci. Výstava Jablka, hrušky, kdoule. Určování odrůd, Lisování šťávy, Prodej výrobků z ovoce. Chutné pokrmy a nápoje z ovoce. Otevřeno 10-17 hod. Expozice ČZS v rámci přeshraniční spolupráce.

Plody matky přírody

Luhačovice, MěDK Elektra
3.-9. 10.
U příležitosti 70. výročí založení pořádá ZO ČZS Luhačovice jubilejní zahrádkářskou výstavu v galerii MěDK Elektra Luhačovice od 9 do 17 hodin, v neděli výstava končí ve 12 hodin.
Doprovodný program: Předvádění techniky carving - dekorování vyřezáváním ovoce a zeleniny - prezentuje profesionální kuchař Luboš Krovina. Ve dnech 3.-5. vždy od 14 do 15 hodin.

Zahrádkářská výstava

Benešov
4.-6. 10

Tradiční výstava pořádaná územním sdružením ČZS Benešov v klubovně ÚS ČZS Benešov, Tyršova 438 - dvůr sokolovny.

Vystavujeme ovoce, zeleninu, květiny, léčivé rostliny, květinové vazby. V průběhu výstavy je zajištěna poradenská služba.
Otevřeno: od 7,30 do 16,30 hod.

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Písek - Dům zahrádkářů, Janáčkova 41
6.-8. 10.

US ČZS Písek pořádá v domě Zahrádkářů v Písku ve dnech 6.-8. října výstavu ovoce, květin a zeleniny.
Otevřeno ve čtvrtek a pátek od 9 do 17 hod. a v sobotu od 9 do 12 hod. Výstavy se účastní Český svaz včelařů Písek, pěstitelé bylin a aranžování květin.

Zemědělec - podzim 2016

Lysá nad Labem - výstaviště
6.-9. 10.
logo

Tradiční a nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
Souběžně se uskuteční výstava NÁŠ CHOV, prezentující chov hospodářských zvířat, technologie pro chov a veterinární pomůcky. Nejširšímu okruhu návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti se představí české zemědělství, zahradnictví, ale i drobné zahrádkaření.

Zahrada východních Čech

Častolovice - výstavní areál
6.-9. 10.
logo

Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše více jak 2500 m2 bude s motem radost-krása-užitek vystaveno veškeré ovoce a to perspektivní, současně pěstované a staré odrůdy. Z květin bude vystaveno: jiřiny, gladioly, lilie, begonie, africké fialky, chryzantémy, květiny okrasné listem. Dále návštěvníci uvidí kolekci bylinek, melounů, zeleniny včetně 12 druhů česneku, veliké aranžmá s tekoucí vodou, broušeným sklem, keramikou, a bonsajemi.  Stálá odborná poradna, soutěž o nejlépe naaranžovanou misku a doprovodný program bude zajištěn. Výstavy se také zúčastní chovatelé drobného zvířectva a okrasných ptáků, myslivci, kaktusáři a včelaři. Výstava bude otevřena od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod. Parkovné bude zdarma. Bližší informace na tel. 721 311 719.

Bližší informace na www.zahradkari.com

Floria podzim 2016

Kroměříž výstaviště
6.-9.10.
logo Tradiční podzimní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

Zahrada Pošumaví IX.

Klatovy, Střední škola zemědělská a potravinářská
7.-10. 10.
Výstava se koná ve dnech 7. az 10. října 2016 sále Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech pod záštitou pana senátora Jana Látky a za finanční podpory Plzeňského kraje.
Slavnostní zahájení výstavy dne 7. října 2016 v 10 hod. V 15 hodin dne 7. října 2016 slavnostně vyhlásíme výsledky soutěže dětí "Naše zahrádka" a soutěže "Jablko roku".
Otevírací doba: pátek, sobota a neděle od 9 do 17 hod, v pondělí od 9 do 12 hod. Přístup z ulice Žižkova.

Ovocnářský den

Horní Bělá, Kulturní dům
8. 10.
ZO ČZS HORNÍ BĚLÁ pořádá v sobotu 8.října 2016 od 9.00 hod. v sále Kulturního domu v Horní Bělé již tradiční OVOCNÁŘSKÝ DEN
Ing. Josef VAČKÁŘ - odborný instruktor ČZS zde bude přednášet na téma  PODNOŽE JÁDROVIN A PECKOVIN.
Ovocnářský den tradičně doprovodí výstavka doporučovaných a perspektivních odrůd jabloní, hrušní i osvědčených odrůd révy vinné.
K zakoupení budou kromě odborných tiskovin od naší ZO ČSZ i zahradnické stroje, např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí od naší dlouholeté sponzorské firmy.
Vstupné - 30 Kč - Srdečně zvou pořadatelé

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Boršov nad Vltavou
8.-9. 10.
logo Zveme vás na výstavu výpěstků našich zahrádkářů, především ovoce, zeleniny a podzimních květin. Výstavu pořádá ZO ČZS Boršov na Vltavou na Obecním úřadu.
K vidění bude nejen ovoce a krásné květiny, ale také obrazy. Na výstavě ochutnáte lahodné bylinné čaje připravené členkami naší ZO. Otevřeno v sobotu od 9 do 13 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.

Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Moravská Třebová - prostory zámku
8.-10. 10.

Výstava bude otevřena v sobotu a v neděli od 9 do 17 hod. v pondělí od 8 do 12 hod. Na zahájení vystoupí žáci hudební školy, bude vyhodnocena soutěž Rozkvetlé město, pořádaná odborem životního prostředí a místními zahrádkáři v Moravské Třebové.
Výzdoba bude obohacena pracemi žáků místních škol, panely ze života členů ZO ČZS Moravská Třebová.
Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení. 

Výstava ovoce, zeleniny a včelařských výrobků a potřeb.

Nové Hodějovice, Topolová 13, areál moštárny
8.-10. 10.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a včelařských potřeb a produktů. Na výstavě budou prezentovány výpěstky členů ZO a příznivců, dále včelařské vybavení a produkty, bude zajištěna odborná poradna, prodej zahrádkářských  a včelařských produktů. Otevřeno 14-17 hod 10. 10. 9-17 hod.

II. okresní výstava ovoce, zeleniny a květin

Ústí nad Orlicí, Zahrádkářské středisko
14.-16.10.
Výstavu pořádá Územní sdružení ČZS v Ústí nad Orlicí v Zahrádkářském středisku, Hřbitovní 218.
Otevřeno bude v pátek od 10 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.
Vstupné dobrovolné.

Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Třebíč, Dům zahrádkářů,
14.-17. 10.
Pořádá ÚS Třebíč. 29. výstava ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají - výpěstků zahrádkářů Třebíčska.
Otevřeno - pá 13-17, so, ne 9 -17, po 8-13 hod.

Výstava ovoce, výpěstků a aranžerských prací

České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
14.-18. 10.
Výstava ovoce, zeleniny a květin - výpěstky členů ČZS a aranžerské práce žáků a zaměstnanců školy a instruktorů ÚS ČZS České Budějovice. Poradenská služba po celou dobu zajištěna. Otevřeno 9-17 hodin


Chotovinský podzimní trh

Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství
15.-16. 10.

ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá ve dnech 15.-16.10.2016 podzimní výstavu květin.

Ke zhlédnutí a k prodeji bude široký sortiment pokojových květin, chryzantém, dušičkových vazeb. Dále zde budou ovocné keře a ovocné stromky, jehličnany, vřesovištní rostliny, kanadské borůvky, čarověníky, rododendrony, azalky, ovoce a zelenina na uskladnění.

Současně je zde možnost zakoupení výrobků chráněné dílny z Rolničky Soběslav a dalších produktů z doprovodného sortimentu, včetně dárkového zboží.  MAS Krajina srdce bude prezentovat řemesla s možností zakoupení výrobků. Pro naše nejmladší návštěvníky bude k dispozici skákací hrad. Občerstvení je přímo v areálu výstavy.

Otevřeno: sobota 9-17,  neděle 9-14. Vstupné: dospělí 25,- Kč, děti + ZTP 10,- Kč

Podzimní výstava

Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
15.-16. 10.
ZO ČZS Křenovice pořádá Podzimní výstavu.
Vystavovat se budou výpěstky občanů. Soutěžit se bude o "Nejlepší výpěstek". Výpěstky hodnotí návštěvníci a výherce bude odměněn ročním předplatným časopisu Zahrádkář.
Výstava fotografií pana Frýborta P.
Pro dětské návštěvníky bude připravena výtvarná dílnička.
Již tradiční Bazárek nepotřebných věcí.
K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, ponožky, bižuterie i malé občerstvení.
Otevřeno: sobota: 9:00 - 17:00 hod. neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné.

Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny, Přerovské babí léto

Hustopeče n. Bečvou - zámek
15.-16. 10.
Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny - 22. ročník a soutěž SOU - Přerovské babí léto - 10. ročník.
Soutěž Přerovské babí léto bude mít téma "Oslava narození miminka" se zadáním konkrétních úkolů.
Program:
 • soutěž středních škol v aranžmá slavnostního stolu k výše uvedenému tématu
 • výstavka řezbářských výrobků SŠŘ Tovačov
 • soutěž o nejhezčí jablko okresní výstavy
 • výstava ovoce a zeleniny
 • prezentace včelařů a ornitologů
 • prodej ovocných stromků
 • odborná poradna
otevřeno v sobotu od 10 do 17 hodin, v neděli od 10 do 16 hodin.    
Možnost prohlídkymuzea hudby, řeznického muzea a lapidária.

18. ročník Regionální výstavy ovoce a zeleniny

Stráž nad Nisou - Obecní dům
19.-23. 10.

Rada územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Liberec
Territorialverband Zittau der Kleingärtner e.V.
Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Stráž nad Nisou

Vás srdečně zvou, na 18. ročník „Regionální výstavy ovoce a zeleniny“ který se koná ve dnech 19.-23. října 2016 v Obecním domě ve Stráži nad Nisou - středa až sobota od 10,00 do 17,00 hodin - neděle od 10,00 do 13,00 hodin.

Záštitu nad výstavou převzali, pan Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje, pověřený vedením resortu životního prostředí a zemědělství a pan Mgr. Karel Jäschke, starosta Stráže nad Nisou.

Pro zahrádkáře bude k dispozici odborná poradna. 

V rámci výstavy bude uskutečněn „TEST ZNALOSTÍ“ pro děti a mládež, ze znalosti semen našich plodin, kde jako odměna bude vlastnoručně ozdobený perníček.

Vstupné dobrovolné

Flora Olomouc - podzimní etapa (Hortikomplex)

Olomouc, výstaviště
20.-23. 10.
logo

Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

Samostatná expozice ČZS. Ovoce, především jádroviny a peckoviny - nové i tradiční odrůdy doplněné hrozny révy od územních sdružení ČZS.

Rodokmen ovocných dřevin a další zajímavosti.

Poradenská služba -pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

 

Podzimní zahradnické trhy
prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

 

OLIMA
festival gastronomie a nápojů


Výstava citrusů a jiných subtropických a tropických užitkových rostlin

Brno, Botanická zahrada
20.-23. 10.
Výstava probíhá od 20. do 23. října 2016 se ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Kotlářská 2 koná ve spolupráci s pěstiteli.
Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin. Prohlédnout si lze všechny skleníky, výstava je spojena s prodejem rostlin. Uvidíte asi 100 rostlin s převahou citrusovitých, ale k vidění budou i jiné druhy tropických a subtropických užitkových rostlin jako jsou banánovníky, kakaovníky, vavříny, rozmarýny, mučenky, kávovníky, granátová jablka, papaya a mnoho dalších druhů. K dispozici budou odborné informace o vystavovaných rostlinách i o jejich pěstování.

Podzimní výstava

Telč
21.-23. 10.
logo

Výstava ovoce, zeleniny a květin. Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

Prodejní výstava s možností zakoupení výpěstků členů, podzimních a dušičkových dekorací, medu a různých výrobků našich členů a přátel.

Součástí výstavy ovoce a zeleniny je soutěž o nejhezčí exponát.

Výstava ovoce, zeleniny a květinových vazeb

Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
21.-23. 10.
Prodejní výstava zeleniny, ovoce, bylin, suchých a smutečních vazeb.

31. Tradiční ivančická výstava chryzantém

Ivančice, vestibul kina RÉNA
21.-23. 10.
logo

CHRYZANTÉMA JIŽNÍ MORAVA zve všechny příznivce na 31.tradiční výstavu chryzantém, která se uskuteční ve vestibulu kina RÉNA/vedle kostela/ v Ivančicích.
Budou vystaveny výpěstky členů SZO, ukázka dovezených květů, tradičně naaranžovaných k různým příležitostem.
Otevřeno od 9,00 do 17,00 hod

Výstava chryzantém, ovoce a zeleniny

Žumberk u Nových Hradů
22.-23.10.

Specializovaná základní organizace ČZS Chryzantéma pořádá výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny, suché vazby. Umístění výstavy je v atraktivním prostředí středověké tvrze Žumberk s krásným výhledem na Novohradské Hory. Otevřeno od 9 do 16 hod. Poradenská služba během výstavy zajištěna.
 

XIV česká a XXVIII. hlinecká výstava chryzantém

Hlinsko - Multifunkční centrum
27.-29. 10.
Výstavu pořádá Klub chryzantéma Hlinsko. Na výstavě budou prezentovány výpěstky - chryzantémy - členů. Součásti výstavy je výstava obrazů malíře vysočiny p. Pavla Chmelíka, obrazy lze zakoupit. Výstava bude zahájena 27.10. ve 9 hodin, bude pokračovat do 17 hodin. 28.10. se uskuteční od 9-17 hod.,  29.10. od 9-14hod. a po 14. hodině bude výprodej květin. Každý den výstavy v 10 hod. a 15 hod. se uskuteční přednáška k pěstování chryzantém.

Svátek Jablka

Pěnčín u Turnova
27.-30. 10.
Zveme vás na výstavu „Svátek Jablka“, která se koná ve dnech 27. – 30.10. 2016 vždy od 9.00 do 18.00 hodin v kulturním domě v Pěnčíně u Turnova.

Barvy podzimu

Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
28.-30. 10.
logo ZO ČZS Šlapanice pořádá dne 28. 10. až 30. 10. 2016 tradiční podzimní výstavu Barvy podzimu. Výstava je zaměřena zejména na chryzantémy, ovoce, zeleninu a netradiční výpěstky z našich zahrad. Výstava se koná na orlovně vždy od 8 do 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a zahrádkářských výpěstků.

Svatý Jan nad Malší - Sál restaurace u kostela
28.-30. 10.
Výstava výpěstků ovoce zeleniny a květin - základní organizace ČZS Svatý Ján nad Malší. Odborná poradna, zajímavý doprovodný program.

Výstava ovoce, zeleniny, květin

Třebihošť, motorest U Lípy
28.-30. 10.
logo Tradiční již 35. ročník oblíbené zahrádkářské výstavy se koná v prostorách motoroestu U Lípy.
Výstava je doplněna:
 • drobným prodejem
 • bohatou tombolou.
Otevřeno Pá 10-18, So 9-18, Ne 9-17 hod.

Exotika 2016

Lysá nad Labem - výstaviště
28.10.-1.11.
logo

Celostátní výstava nejen exotického ptactva pořádaná společně s chovatelskými organizacemi. Spodní výstavní halu obsadí bažanti, vodní ptáci, holoubci a dvě velké expozice akvaristiky, přízemí pak nebodované exotické ptactvo, prezentovat se zde budou i pěstitelé květin a rostlin, a teraristé. V prvním patře pak proběhnou otevřené bodované výstavy exotických ptáků s názvem Ptačí svět a velký trh exotických zvířat a rostlin.

!!! NA VÝSTAVU JE ZÁKAZ VSTUPU SE PSY !!!

Výstava ovoce, zeleniny

Fryčovice
29. 10. až 1. 11.
Letošní tradiční výstava ovoce a zeleniny se uskuteční v termínu 29. října - 1. listopadu.
 • Je připraven již 16. ročník soutěže „O fryčovické jablko roku“ o kterém rozhodnou návštěvníci svým hlasováním.
 • Pro návštěvníky bude připravena zahrádkářská svačinka.
 • Výstava bude doplněna o motivovaná umělecká dílka dětí MŠ i ZŠ Fryčovice a další doplňkový program.
 • Na výstavě bude možno rovněž zakoupit skalničky, keramiku a okrasné rostliny.
 • Zkušení a proškolení zahrádkáři rádi poradí při výběru nejvhodnějších prostředků na ochranu rostlin.

 

 

LISTOPAD - 2016

 

Družební výstava ovoce a zeleniny

Zittau - Žitava, SRN
5.-6. 11.
Výstava je zajišťována na základě dlouhodobé spolupráce Územní rady Liberec a Terrirorialverband Zittau, ukazuje výsledky práce zahrádkářů. Otevřeno od 10 do 17 hodin. V rámci výstavy je možné si též prohlédnout česko-německou expozici chovatelů exotického ptactva.

Vánoční výstava

Holýšov, kulturní dům
26. 11.

Adventní věnce k prodeji, vánoční dekorace, vína, sýry, ovoce na uskladnění, výstava betlémů, vánoční zboží, svařák na zahřátí. Otevřeno od 9 do 17 hodin.
Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

Vánoce ve Frýdlantu nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí
26. -27. 11.

Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční předvánoční výstavu. Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. ve dnech 26. -27. listopadu 2016, v sobotu a neděli od 9. do 18. hod.
K vidění budou jako obvykle betlémy se spoustou námětů jak si připravit pokojné svátky.
K prodeji budou adventní vazby, keramika a cukroví, vánočních ozdoby a svíčky.
Jako vždy Vás čeká tradiční domácí občerstvení

 

 

PROSINEC - 2016

 

Vánoce 2016

České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská
8.-9. 12.
Vánoční výstava v areálu tělocvičny. Otevřeno 9-16 hod.


Vánoční výstava

Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
8.-11. 12.
Prodejní výstava - vánoční v dekorace, ruční práce, perníčky apod.

Vánoční výstava

Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
10.-11. 12.
ZO ČZS Křenovice pořádá Vánoční výstavu, s vánoční tématikou.
Vystavovat se bude vánoční pečivo a výzdoba. Tři nejšikovnější budou oceněni praktickými cenami. Hodnotí opět návštěvníci.
Při poslechu koled prožijeme příjemný čas adventu, nakoupíme dárečky pro své blízké.
K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, bižutérie, ponožky i malé občerstvení.
Výtvarná dílnička pro děti.
Bazárek nepotřebných věcí.
Otevřeno: Sobota: 9:00 - 17:00 hod. Neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné

Vánoce Flora

Olomouc, výstaviště
10.-19. 12.
Vánoční trhy.

Vánoční výstava

Telč - Dům zahrádkářů
16.-18. 12.
logo

Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

Domácí vánočky, mazance, perníčky, sušené ovoce, vánoční mošty a jiné vánoční poživatiny.

Různé vánoční dekorace, svícny ozdoby a mnoho dalšího.

Zlatá neděle na radnici

Pelhřimov, radnice
18. 12.
Prodejní výstava vánočních dekorací a dárečků na poslední chvíli - součást akce pořádané Kulturním zařízením města a MěÚ Pelhřimov.

Uvedený seznam berte jen jako orientační, uvedené termíny se mohou bez našeho vědomí změnit.