hlavička

 

placená inzerce reklama

Výstavy a příbuzné akce

Organizace Českého zahrádkářského svazu pořádají každoročně téměř 700 místních či regionálních výstav. Takto velké množství výstav se neobejde bez mnoha hodin obětavé práce členů ZO a ÚS na jejich přípravě, za kterou jim patří velké poděkování. Ústředí ČZS se podílí na velkých celostátních výstavách, kde soustřeďuje květiny a výpěstky od mnoha předních pěstitelů jak z řad členů Svazu tak i profesionálů.

Některá velká výstaviště tradičně poskytují členům ČZS zajímavé slevy na vstupném.

Velkému zájmu se těší i různá školení a instruktáže, které pořádají jednotlivé organizace ČZS. Také zahradnické firmy pořádají odborné a prezentační akce pro širokou zahrádkářskou veřejnost, které stojí za vaši pozornost.

Všechny výstavy a obdobné akce, které nám byly nahlášeny, najdete v následujícícm seznamu. Pokud zde hledaná výstava není uvedena, je možné že již skončila, nebo se nekoná každý rok, podívejte se proto do seznamu uplynulých výstav. Je možné, že o výstavě ještě nevíme, pak nám prosím podejte zprávu.

Výstavy pořádané v roce 2016

 

 

Právě probíhají

 

Orchideje - výstava fotografií

Jílové u Prahy
16.4.-25.9.
Regionální muzeum v Jílovém u Prahy si vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Petra Kříže. Na snímcích uvidíte 552 různých rostlin, převážně z českých botanických zahrad, některé z Londýna, část od sběratelů a z naší přírody. Komerčně pěstované hybridy na snímcích nejsou. Na správné určení rostin dohlédnul pan Ponert z Pražské botanické zahrady v Troji.

Fuchsie v Liberci

Liberec, Staré Pavlovice
15.6.-31.8.
logo

Tradiční výstava květin - vystaveno bude 1300 fuchsií, 400 pelargónií, 140 kultivarů achimnes. Prodej mladých rostlin. Otevřeno každý den mimo středu 10-18 hodin. Vstup zdarma.

Více info o výstavě a sortimentu na www.fuchsieliberec.cz nebo tel. 606 417 249
Místo konání: Zahradnictví  Jiří Pevný, Hrdinů 590/36 Liberec 12, Staré Pavlovice.

Prodejní výstava fuchsií

Mělník, Mlazice - zahradnictví Petro
25.6.-31.8.
logo

25. června Vás srdečně zveme na zahájení výstavy fuchsií spojenou s bylinkovou slavností. Výstava fuchsií je v zahradnictví instalována po celé léto.
Navštívit ji můžete každý všední den včetně víkendů a svátků  25.-26. června, 2.-3. července, o svátcích 5.-6.. července a 9.-10. července od 9- 14 hodin.

Výstava fuchsií, tořivek, citrusů, bonsají

Opočno, zahradní centrum
1.7.-31.8. mimo pondělí
Zahradní centrum v Opočně pořádá již 21. výstavu  fuchsií, tořivek, citrusů a bonsají. Součástí výstavy je poradenství. Výstava se koná v přírodním areálu Zahradního centra v Opočně pod Orlickými horami - ve středu města za restaurací Praha. Otevřeno je v Út-Ne vždy 10-12 a 13-16 hod. v pondělí je zavřeno.

 

 

SRPEN - 2016

 

Floria léto 2016

Kroměříž výstaviště
25.-28. 8.
logo Tradiční letní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

ZEMĚ ŽIVITELKA

České Budějovice - výstaviště
25.-30. 8.
logo

43. ročník mezinárodního agrosalonu. Obnova a rozvoj venkova, rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství, ostatní. Expozice ČZS s výpěstky květin, ovoce a zeleniny místních zahrádkářů.

EKOSTYL
Souběžně probíhající výstava. Tvorba a ochrana životního prostředí, ekologické technologie, ekologické stavby, likvidace odpadů, alternativní zdroje energie, biomasa, bioprodukty, racionální výživa a zdravý životní styl.

Pelhřimovská pouť a Festival hasičských hudeb

Pelhřimov, Radnice
27.-28. 8.
Prodejní výstava - hrnkové a pokojové květiny, kaktusy, trvalky, ovoce, zelenina, suché vazby, byliny, perníčky, med, ruční práce.

Mezinárodní výstava jiřinek a jarmark tradičních řemesel

Velké Opatovice
27.-28. 8.
Výstava se koná ve spolupráci SZO ČZS Dagla se Službami Města Velké Opoatovice v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Proběhne již 8 ročník. Součástí akce je finále Miss Opatovická Jiřinka kde se dvanáct finalistek utká o vítězství v kategorii od 7 - 13 let. Propozice a přihlášky do Miss najdete na kc.velkeopatovice.cz. Po oba dny bude probíhat bohatý kulturní program, který bude upřesněn na webových stránkách www.dagla.cz a na www.kc.velkeopatovice.cz. Výstava bude otevřena po oba dny od 9. do 18. hodin

 

 

ZÁŘÍ - 2016

 

Prodejní výstava exotických rostlin

Choteč, Skleníky Lukscheiter
1.-4. 9.
logo Orchideje, tilandsie, sukulenty, tořivky, masožravky, kapradiny, voskovky, pokojovky, kaktusy a další.

Regionální zahrádkářská výstava

Teplice nad Metují
2.-4. 9.
Výstavu pořádá ZO ČZS Teplice nad Metují, Územní sdružení ČZS Náchod a Město Teplice nad Metují za účasti ZO ČZS okresu Náchod a dalších organizací v základní škole a přilehlém parku.
Bohatý doprovodný program, obsáhlý stánkový prodej rostlin a zahrádkářských potřeb.
Vstupné od 15 let 50 Kč. Otevřeno od 8 do 18 hodin. 

Mezinárodní výstava jiřinek

Pardubice, zámek
2.-4. 9.
Mezinárodní výstava Jiřinek, vystavují členové SZO ČZS Dagla, kteří představí odrůdy jiřinek vyšlechtěné nejen v naší republice, ale prakticky z celého světa. Otevřeno v pátek 2.9 od 11.do 16.hod. V sobotu a v neděli od 9. do 16. hod. V neděli po skončení si návštěvníci mohou květy zdarma odnést domů.

Dožínky

Pelhřimov, Radnice
3. 9.
Výstava a prodej rostlin, ovoce, zeleniny, suchých vazeb.

Zarážení hory

Moravské Bránice - na rozcestí Nová hora - Kalce
3. 9.
Doprovodný program začíná ve 14 hodin, který zpestří pěvecký soubor ŽASNU, v průběhu akce zahraje i cimbálová kapela. Občerstvení včetně ochutnávky vín zajištěno. Akci podporuje Vinařský fond a obec Moravské Bránice.

Podzimní výstava skalniček

Praha, Karlovo nám.
5.-16. 9.
logo

Klub skalničkářů Praha pořádá výstavu skalniček, dřevin a cibulovin v areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Výstava bude otevřena od 9.00 - 18.00 hodin každý den, včetně sobot, nedělí i svátků.

Podzimní výstava kaktusů a sukulentů

Praha - Botanická zahrada Na Slupi
8.-18. 9.
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK Praha  a Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Praha pořádají výstavu kaktusů a sukulentů. Součástí výstavy je drobný prodej rostlin, literatury a pomůcek pro pěstování kaktusů a sukulentů. Odborná poradna pro pěstitele zajištěna po celou dobu výstavy. Otevřeno od 10 do 18 hod. poslední den výstavy 18.9. do 16 hod.

Jiřinkové slavnosti 2016

Lysá nad Labem - výstaviště
9.-11. 9.
logo

Výstaviště Lysá nad Labem se rozzáří pestrými barvami jiřin a gladiolů. Dýchne na Vás atmosféra dávných časů, kdy se ještě pořádaly jiřinkové bály a jiřiny se staly symbolem národního obrození. Každý den budou právě návštěvníci volit královnu všech jiřin pomocí slosovatelných kuponů o ceny. Rozhodně nebude chybět křest nové odrůdy jiřinky a setkání se zajímavými osobnostmi.

Výstava bonsají

Prostějov
9.-11. 9.
Rajská zahrada u kostela Povýšení sv. Kříže (za muzeem, vchod od tržnice), otevřeno 9 - 17 hodin, poradenská služba zajištěna, v neděli od 9 - 16 hodin ukázka tvarování bonsají - Mgr. Jaroslav Servus, člen BK Haná
Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1.

Výstava hroznů Slezska

Velké Hoštice - zámek
9.-11. 9.
ZO ČZS Velké Hoštice ve spolupráci s Obcí Velké Hoštice a Územní radou Opava pořádá tradiční již 21. výstavu hroznů Slezska. Tato výstava s mnohaletou tradici, k zhlédnutí bude 300 400 vzorků hroznů vinné révy. Bohatý bude i okruh odrůd, každoročně je vystaveno přes 100 odrůd vinné révy převážně stolních odrůd vhodných pro oblast Severní Moravy. Současně můžeme obdivovat krásu aranžmá, které nám připraví místní zahrádkáři.
 • Výstava zahájí 9. září 2016 - 17.30, v 18 hodin proběhne slavnostní zahájení s programem pro hosty, předsedy ZO, pěstitele a sponzory.
 • 10. září 2016 - otevřeno 13–19 hod. pro veřejnost, současně dožínkový průvod, kulturní program - vystoupení seniorek, Vlekohoštických panimám, westernové ukázky.
 • 11. září 2016 - 11–18 hod. otevřeno pro širokou veřejnost.
Po celou dobu výstavy pro širokou veřejnost bude hrát cimbálová muzika Háj. Občerstvení a pohoštění je zajištěno.

Výstava jiřinek

Česká Skalice, Muzeum Boženy Němcové
9.-11. 9.
logo Výstava jiřinek proběhne v areálu Muzea Boženy Němcové v České Skalici ve dnech 9. – 11. září 2016 vždy od 9 do 17 hodin jako součást tradičních jiřinkových slavností. Od pátku do neděle představí vystavovatelé z východních Čech řezané jiřiny v obou sálech maloskalické tvrze, kromě řezaných květin bude k dispozici i výsadba přímo na tvrzi a v okolí muzejního areálu. Již dnes je v tomto památkově chráněném areálu vysazeno téměř 150 druhů jiřinek v počtu více než 1000 kusů. Součástí výsadby je vzorkovnice Langrova zahradnictví z Rájce-Jestřebí, které nabízí během výstavy objednávkový prodej. Muzeum návštěvníkům nabízí kavárenské služby přímo na výstavišti a volný vstup do expozic muzea. Běžným se stal volný vstup na výsadbové pole, a to již od července – pěstitelé tak mají lepší možnost pozorovat květiny během různých vegetačních cyklů a snadněji si poté vybrat.

Mirovičtí záhrádkáři vystavují

Mirovice, Kulturní dům, Tyršova ul.
9.-11. 9.
Výstavu pořádá ZO ČZS Mirovice ve spolupráci se ZŠ a MŠ Mirovice pod záštitou Ing. Bc Marie Hrdinové, učitelky ZŠ a místostarostky města Mirovice. Mirovičtí zahrádkáři vystavují výpěstky od svých členů, ale i od občanů z Mirovic a okolních obcí. Výstava bude doplněna výstavou ručních prací, dalších různých výrobků od místních občanů, které budou prodejné.

Zahrada Čech

Litoměřice - výstaviště
9.-17.9.
logo

Nejnavštěvovanější zahrádkářský veletrh. Tradičně bohatý sortiment potřeb pro Vaši zahradu a chalupaření. Nenechte si ujít zajímavý kulturní program, který pro Vás na výstavišti připravujeme. Účast časopisu Zahrádkář - Den Zahrádkáře 17. 9. 2016


Dožínky

Praha 10 - Hostivař, Toulcův dvůr
10. 9.
Letošní dožínky zahájí Karel IV.
Dožínky byly slavností spojenu s radovánkami na počest ukončení žní, při kterých se čeleď veselila na účet hospodáře. Přestože tato tradice pochází už od dob Slovanů, dochovala se až do dnes. V duchu středověku a za účasti Karla IV. proběhne i v sobotu 10. září na Toulcově dvoře v Praze – Hostivaři.

Jiřinkové dny - XVI. ročník

Sloveč u Městce Králové - areál Zahradnictví DAHLIA
10.-11. 9.
Volná prohlídka výsadby 1000 rostlin jiřin z celého světa ve více jak 300 odrůdách,
představení novinek 2016. Dále výstava begonií, mečíků, chryzantém, fuchsií, masožravých rostlin, lilií, růží, bonsají, kaktusů. Ukázka svatebních šatů, zahradní keramiky.
Doprovodný program sobota:
 • od 10,30 Dvorská renesance- ukázka italských tanců 15. a 16. století
 • od 14,00 Historická módní přehlídka šatů a dobového prádla skupiny Villanella.
 • od 14,30 Slavnostní křest nové  odrůdy jiřinky za účasti zpěvačky Pavlíny Filipovské.

Doprovodný program neděle:
 • od 13,30 vystoupení kapely Švejk Music.
 • Po celý den ukázka dekorativního vyřezávání  z ovoce a zeleniny a výroby kytic z ovoce a zeleniny.
Po oba dva dny prodej širokého sortimentu rostlin. Vstupné dobrovolné. Otevřeno po oba dny 8,00 do 18,00. Více na www.dahliabrzak.cz

Bonsaje na Zbraslavi

Zbraslav
10.-11. 9.
Bonsaje ze sbírky Bonsai Moravia, www.bonsaimoravia.cz. Výstavu pořádá v Městské zahradě Zbraslav (ul. Žitavského) ZO ČZS Zbraslav Kamínka ve spolupráci s městským úřadem Praha - Zbraslav. Součástí výstavy budou ukázky tvarování, prodej bonsají a příslušenství. Otevřeno 10-18 hod.

Zahrada a její hmyzí obyvatelé

Křemže - sál radnice
10.-16. 9.
logo

Zveme vás srdečně na naší každoroční výstavu, která se bude konat od 10. do 16. září v sále radnice ve Křemži. Ta letošní bude zaměřena na zahradu jako celek a na její hmyzí obyvatele. Poslední den výstavy v pátek 16.9. od 17:00 začne pod vedením ing. Frány degustace letních a podzimních odrůd jablek. Degustace je otevřena všem zájemcům. Bližší informace k výstavě budou včas zveřejněny na našich webových stránkách.
www.zahradkari.cz/zo/kremze

Podzim v alpinu 2016

Plzeň
13.-17. 9.
logo Alpinum klub Plzeň, z.s. pořádá v zahradě gymnázia na Mikulášském náměstí tradiční výstavu „PODZIM V ALPINU“, spojenou s prodejem skalniček a dalších druhů rostlin.
Výstava bude otevřena od 9,00 do 18,00 hod.
Dne 18. 9. bude vstup zdarma a uskuteční se jen prodej od 9,00 do 12,00 hod.

Podzimní zahrádkářská výstava

Praha Vinoř
15.-17. 9.

Zahrádkáři Vinoř - Bohdanečská  pořádají Podzimní výstavu. Návštěvníci u nás uvidí výpěstky ovoce a zeleniny, zavařeniny, bylinky, nápady na dekorace z dýní, sušených květin, levandule. Výstava se koná v Infocentru Na Rychtě Chaltická 539 Praha 9 Vinoř. Otevřeno je čtvrtek, pátek 10-18 hodin v sobotu 9-13 hodin, vstup je zdarma.


Zahrada 2016

Karviná - areál ÚS ČZS
16.-17. 9.
Okresní výstava ovoce, zeleniny a podzimních květin - výpěstků členů ČZS. Pořádá ÚS Karviná ve svém areálu, Mlýnská, Karviná-Fryštát. Prodej rostlin, ukázka aranžování dětí a mládeže. Poradna po celou dobu výstavy zajištěna. Samostatná expozice včelařů, prodej včelařských produktů. Otevřeno 9-18 hod.
V pátek zahradnická soutěž pro základní školy se zajímavými cenami. Vstupné dobrovolné.

Podzimní výstava ovoce a zeleniny

Holýšov, kulturní dům
17. 9.

Výstavu pořádá ZO ČZS Holýšov jako prodejní. Náplní budou hlavně výpěstky zahrádkářů, prodej ovoce, keřů a stromků, dárkových předmětů a perníčků.
Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

Kytínský košík

Kytín
17. 9.
Vesnice jak má být Šťavnaté sady a zahrady, měkké polní cesty a hluboké voňavé lesy. Tak tohle milujeme.
Jestli jste na tom stejně, přijďte na KYTÍNSKÝ KOŠÍK. Cílem akce Kytínský košík je podpora české vesnice a venkovského způsobu života se všemi jeho půvaby a svérázností. Obnova zahradničení a soběstačnosti. Zdůraznění vztahu člověka a přírody. Poznejte s námi přírodu z té chutnější stránky.

Podzimní výstava výpěstků ze zahrad a vinohradů Brna a okolí

Brno, Mendlovo nám. 20, Pivovarské pohostinství
22.-24. 9.
logo Pořádá územní sdružení ČZS Brno město. Výstava probíhá v prostorách sálu Pivovarského pohostinství,  Mendlovo nám. 20 na Starém Brně.
Hlavní expozice výstavy:
• kořenová zelenina, ovoce - včetně hroznů,okrasné dýně,
• bylinky a rozkvetlé květiny,
• expozice včelařů s úlem a včelařskými produkty,
• rukodělné výrobky,
• ukázka starých a nových zahradnických potřeb.
Pro návštěvníky máme připraveno: ochutnávku jablečného moštu, prodej burčáku i vína, , košt domácí meruňkovice, degustace ovoce, poradenská služba.
Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že se Vám bude u nás líbit.

Tradiční zahrádkářská výstava

Lázně Bělohrad - Památník K.V.Raise
22.-27. 9.
Pořádá ZO ČZS Lázně Bělohrad v Památníku K.V. Raise. Součástí výstavy budou výtvarné a keramické práce žáků místní školy K.V. Raise a práce keramického kroužku. Ny výstavě bude kolekce jiřin ze zahradnictví Dahlia - Brzák ze Slovče.

Vysokoveselský Krtek

Vysoké Veselí, Kulturní dům
23.-24. 9.
Na výstavě vystavují nejen členové ZO, ale každý kdo přinese exponát. Zúčastňují se i velkopěstitelé zeleniny a ovoce. Tradiční součástí výstavy je soutěž o nejdelší paprikový lusk, soutěž o nejlepší jablko a letos nově o nejlépe osázenou misku - Informace na tel. 734722846.
Na výstavě lze spatřit a objednat si jiřinky (cca ze 140 odrůd), prohlédnout expozici kaktusů (v prodejní části je možné si je i zakoupit). V prodejní části je rovněž možné zakoupit odbornou literaturu, ochranné prostředky rostlin a mnoho dalších výpěstků a potřeb pro zahrádkáře. Expozici budou mít základní a mateřské školy. Je zajištěno občerstvení. V pátek bude otevřeno od 8,00 do 17.00 a v sobotu 8,00 -16.00.
Informace na: www.zahradkari.cz/zo/vysoke.veseli. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Výstava ovoce,zeleniny, květin, kaktusů a bonsají

Tachov, Společenský sál "Mže", Hornická ul.
23.-24. 9.
Zahájení výstavy v pátek 23.9. v 8,00 hod. Dopoledne je převážně využito návštěvami žáků škol z celého okresu. Otevřeno v pátek do 18,00 hod.Sobota otevřeno od 9,00 do 16,00, kdy je provedeno i slavnostní vyhodnocení výstavy. Sami návštěvníci vybírají z doporučených exponátů nejlepší jablko a hrušku. Odborná porota vyhodnocuje nejlepší ZO výstavy a oceňuje další nejaktivnější účastníky výstavy. K prodeji jsou jen výpěstky "kaktusářů". Výstavy se účastní i partnerské organizace z německého příhraničí. Výstavu doplňují výtvarné práce škol, školských zařízení a domovů mládeže.

Život na zahradě

Ostrava - Výstaviště Černá louka
23.-25. 9.
logo Pořádá Výstaviště Černá louka Ostrava. Prezentace Českého zahrádkář­ského svazu na Ostravsku a Českého svazu včelařů. Expozice slovenských a polských zahrádkářů. Soutěž pro děti Světem včel. Ochutnávka a prodej vína z Jižní Moravy. Soutěž O nejlepší med a medovinu Moravského kraje. Porady, konzultace, semináře, konference. Souběžně probíhá výstava Zdraví a Duše. Otevřeno 23.-24. 10-18 hod., 25. 10-16 hod.

Valašská zahrada

Rožnov pod Radhoštěm - Sport camp
23.-25. 9.
logo Valašskou zahradu pro Vás připravuje realitní společnost Valašské nemovitosti. Akce se koná pravidelně na jaře a na podzim, v areálu Sport campu v Rožnově pod Radhoštěm. Na trzích se prezentují zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy, Čech, Slovenska i Polska. Nakoupit u více než sta stánků můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je i program pro děti a pro zahrádkáře poradna.

Zahrádkářská výstava a Přerovské babí léto

Tovačov - zámek
24.-25. 9.
Zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny a soutěž Přerovské babí léto byla přesunuta do Hustopečí na 15.-16. 10.

Podzimní výstava květin ovoce a zeleniny

Frýdlant nad Ostravicí
24.-25. 9.
Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční podzimní výstavu květin, ovoce a zeleniny.
Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. ve dnech 24. -25. září 2016, v sobotu a neděli od 9. do 18. hod. V rámci programu vystoupí cimbálová muzika Kotci a pro návštěvníky bude připraveno chutné občerstvení z domácí kuchyně.

Podzimní výstava květin ovoce a zeleniny

Frýdlant nad Ostravicí
24.-25. 9.
Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční podzimní výstavu květin, ovoce a zeleniny. Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. Otevřeno od 9. do 18. hod. Součástí výstavy bude prodej zahrádkářských potřeb, cibulovin, česneku, odborná poradna a bohaté domácí pohoštění.

XI. Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Slavkov u Brna, Společenský dům Bonaparte
24.-26. 9.

ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov pořádají již XI. Oblastní výstavu ovoce, zeleniny a zahrádkářských výpěstků. Výstava bude otevřena v sobotu od 8-17 hod., v neděli od 9-17 hod., v pondělí jen pro školy od 8-11 hod. Vystavováno bude ovoce pěstitelů z okresu Vyškov, dále uvidíte expozici včelařů, kaktusů, bonsají. Bylinky a trvalky pana Ing. Petra Hanzelky, vyřezávané ovoce a výtvarné práce  žáků ISŠ Slavkov u Brna a výtvarné práce žáků ZŠ Komenského a dětí z MŠ ve Slavkově. Aranžování celé výstavy provede pan Jaromír Kokeš- mistr republiky ve floristice.

V sobotu v 15 hod. budou vyhodnoceny soutěže Jablko roku 2016 Vyškovska a Rozkvetlý Slavkov 2016. Poté provede komentovanou prohlídku výstavou s určováním odrůd pan Ing. Dušan Nesrsta z ÚKZUZ Lysice.

Návštěvníci si mohou v sobotu zakoupit jablečný mošt a domácí povidla z naší zpracovny ovoce a také sazenice trvalek, bylinek a výrobků z nich, od včelařů pravý med. V sobotu pořádáme tombolu!

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

Zveme návštěvníky na návštěvu Slavkova a velmi pěknou výstavu.

Těšíme se na Vás ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a dalších zahrádkářských zajímavostí

Slatina nad Úpou
24.9.-2.10.
Pořádá ZO ČZS ve Slatině nad Úpou v budově bývalé základní školy ve Slatině nad Úpou s doplňkovou expozicí: PRUSKO–RAKOUSKÁ VÁLKA 1866.
Výstava otevřena: 24. 9. 14-17 hod. dále 9-17 hod. poslední den - neděle do 16 hod.
V pracovní dny výstavního týdne je výstava otevřena pro školy a ostatní skupinové návštěvníky (zájemce) individuálně po vzájemné telefonické dohodě na tel.č: 603 390 285 př. Hašková Mirka, 603 834 996 př. Dudek Jan
Na vaši návštěvu se těší pořadatelé. 

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Lišov
25. 9.
ZO ČZS Lišov a pěstitelé z okolí pořádají v Schwarzenberském špitále (tř. 5. května) tradiční Výstavu ovoce, zeleniny a květin. Otevřeno 9-18 hod.

Zahrada Věžky podzim 2016

Věžky u Kroměříže
28.9.-2.10.
logo

Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

Najdete zde široký výběr květin, okrasné rostliny, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu, živou hudbu a skvělé občerstvení.

HOBBY PODZIM

České Budějovice - výstaviště
29.9.-2.10.
logo

Dům a zahrada, chovatelství, kutilství a ruční práce, sběratelství, interiéry, elektrospotřebiče, sportovní vyžití, sportovní vybavení, služby a potřeby pro seniory, oblečení a doplňky, esoterika.

Výstava orchidejí a exotických rostlin

Homole - Hasičská zbrojnice na návsi, České Budějovice
29.9.-2.10.
Specializovaná základní organizace ČZS "Orchidea" České Budějovice a Explantex - Mgr. Bohumil Vondruš, vás zvou na výstavu. Vystavovány budou kvetoucí orchideje, exotické rostliny a další zajímavosti. Odborná poradna a prodej budou zajištěny. Otevřeno od 9 do 15 hodin.

Krajská výstava zahrádkářů

Plzeň, KD Šeříkovka
30.9.-1.10.
Výstava se koná v Kulturním domě Šeříkovka, Plzeň - Na Slovanech. Krajská výstava zahrádkářů je pořádána za podpory Plzeňského kraje. Na výstavě se exponáty podílejí základní organizace a zahrádkáři z územních sdružení ČZS Plzeň-region, Rokycany, Klatovy, Tachov a Domažlice. Při výstavě probíhá prodej brambor, bylinek, česneku, chodských koláčů. medu a pod. Součástí je výstava zahradní techniky.

Světelská zahrádka

Světlá nad Sázavou
30.9.-2.10.
Již tradiční výstavu „Světelská zahrádka“ pořádá ve dnech 30.9.až 2.10.2016 ZO ČZS Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Kyticí - Kulturní zařízení Města Světlá nad Sázavou a Městem Světlá nad Sázavou, místními zahrádkáři, zahradníky, včelaři a firmami  RH plant s.r.o., Kaliště (Plantica) a Okrasné rostliny-Green planet Světlá nad Sázavou  v moderně  zrekonstruovaném prostředí Dělnického domu na Náměstí Trčků z Lípy vedle kina.  Výstava je zaměřena na rezistentní odrůdy ovoce, zeleninu, květiny, brambory včetně nových odrůd, kaktusy, bonsaje, okrasné rostliny, včelařství  a další zahrádkářské zvláštnosti z regionu a blízkého okolí. Součástí výstavy je i drobný prodej přebytků zahrádkářů, prodej medu a výrobků včelařů, prodej kmínu a máku, dále prodej květin včetně pokojových, okrasných rostlin, cibulek tulipánů, narcisů  i výpěstků dovezených z ciziny včetně novinek a také poradenství pro zahrádkáře  a ostatní zájemce o tuto prospěšnou činnost. Vystavované exponáty je třeba doručit organizátorům nejpozději ve čtvrtek 29.9.2016 od 9 do 16 hodin do Dělnického domu. Vstupné dobrovolné.

Otevírací doba: pátek 30.9. 2016 a sobota 1. 10. 2016  od 9 do 17 hodin , neděle 2. 10. 2016 od 9 do 15 hodin.

 

 

ŘÍJEN - 2016

 

Okresní výstava ovoce a zeleniny

Koclířov, Kulturní dům
1.-2. 10.
Výstava bude otevřena v uvedené dny od 9 do 17 hod. Základem budou výpěstky ovoce a zeleniny zahrádkářů cca 20 základních organizací okresu Svitavy, doplněné expozicemi ÚKZÚZ Lysice a dalších pěstitelských firem okresu i ostatních drobných pěstitelů, nezahrádkářů. Svými expozicemi se budou dále prezentovat včelaři, chovatelé, jezdecký oddíl a další složky obce Koclířov.
Obohacením je losování drobných cen, ochutnávka cukrářských výrobků zahrádkářek, expozice keramiky, výtvarné exponáty dětí místní školy.
Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení 

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Míškovice u Holešova, KD
1.-2. 10.
Výstava se uskuteční v sobotu od 14.00 do 19.00 hodin a v neděli v době od 10.00 do 18. 00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na krásné a zajímavé výpěstky našich zahrádkářů, nápaditá aranžmá, bohaté občerstvení, drobné prodejce květin a soutěž Miss čalamáda (soutěž o nejlepší zeleninovou pochoutku). Výstavu obohatí práce dětí místní MŠ a chuťové pohárky pohladí výrobky našich členek. Vstupné dobrovolné.

Zahrádkářská výstava

Benešov
4.-6. 10

Tradiční výstava pořádaná územním sdružením ČZS Benešov v klubovně ÚS ČZS Benešov, Tyršova 438 - dvůr sokolovny.

Vystavujeme ovoce, zeleninu, květiny, léčivé rostliny, květinové vazby. V průběhu výstavy je zajištěna poradenská služba.
Otevřeno: od 7,30 do 16,30 hod.

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Písek - Dům zahrádkářů, Janáčkova 41
6.-8. 10.

US ČZS Písek pořádá v domě Zahrádkářů v Písku ve dnech 6.-8. října výstavu ovoce, květin a zeleniny.
Otevřeno ve čtvrtek a pátek od 9 do 17 hod. a v sobotu od 9 do 12 hod. Výstavy se účastní Český svaz včelařů Písek, pěstitelé bylin a aranžování květin.

Zemědělec - podzim 2016

Lysá nad Labem - výstaviště
6.-9. 10.
logo

Tradiční a nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
Souběžně se uskuteční výstava NÁŠ CHOV, prezentující chov hospodářských zvířat, technologie pro chov a veterinární pomůcky. Nejširšímu okruhu návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti se představí české zemědělství, zahradnictví, ale i drobné zahrádkaření.

Zahrada východních Čech

Častolovice - výstavní areál
6.-9. 10.
logo

Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše více jak 2500 m2 bude s motem radost-krása-užitek vystaveno veškeré ovoce a to perspektivní, současně pěstované a staré odrůdy. Z květin bude vystaveno: jiřiny, gladioly, lilie, begonie, africké fialky, chryzantémy, květiny okrasné listem. Dále návštěvníci uvidí kolekci bylinek, melounů, zeleniny včetně 12 druhů česneku, veliké aranžmá s tekoucí vodou, broušeným sklem, keramikou, a bonsajemi.  Stálá odborná poradna, soutěž o nejlépe naaranžovanou misku a doprovodný program bude zajištěn. Výstavy se také zúčastní chovatelé drobného zvířectva a okrasných ptáků, myslivci, kaktusáři a včelaři. Výstava bude otevřena od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod. Parkovné bude zdarma. Bližší informace na tel. 721 311 719.

Bližší informace na www.zahradkari.com

Floria podzim 2016

Kroměříž výstaviště
6.-9.10.
logo Tradiční podzimní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Boršov nad Vltavou
8.-9. 10.
logo Zveme vás na výstavu výpěstků našich zahrádkářů, především ovoce, zeleniny a podzimních květin. Výstavu pořádá ZO ČZS Boršov na Vltavou na Obecním úřadu.
K vidění bude nejen ovoce a krásné květiny, ale také obrazy. Na výstavě ochutnáte lahodné bylinné čaje připravené členkami naší ZO. Otevřeno v sobotu od 9 do 13 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.

Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Moravská Třebová - prostory zámku
8.-10. 10.

Výstava bude otevřena v sobotu a v neděli od 9 do 17 hod. v pondělí od 8 do 12 hod. Na zahájení vystoupí žáci hudební školy, bude vyhodnocena soutěž Rozkvetlé město, pořádaná odborem životního prostředí a místními zahrádkáři v Moravské Třebové.
Výzdoba bude obohacena pracemi žáků místních škol, panely ze života členů ZO ČZS Moravská Třebová.
Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení. 

Výstava ovoce, zeleniny a včelařských výrobků a potřeb.

Nové Hodějovice, Topolová 13, areál moštárny
8.-10. 10.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a včelařských potřeb a produktů. Na výstavě budou prezentovány výpěstky členů ZO a příznivců, dále včelařské vybavení a produkty, bude zajištěna odborná poradna, prodej zahrádkářských  a včelařských produktů. Otevřeno 14-17 hod 10. 10. 9-17 hod.

II. okresní výstava ovoce, zeleniny a květin

Ústí nad Orlicí, Zahrádkářské středisko
14.-16.10.
Výstavu pořádá Územní sdružení ČZS v Ústí nad Orlicí v Zahrádkářském středisku, Hřbitovní 218.
Otevřeno bude v pátek od 10 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.
Vstupné dobrovolné.

Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Třebíč, Dům zahrádkářů,
14.-17. 10.
Pořádá ÚS Třebíč. 29. výstava ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají - výpěstků zahrádkářů Třebíčska.
Otevřeno - pá 13-17, so, ne 9 -17, po 8-13 hod.

Výstava ovoce, výpěstků a aranžerských prací

České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
14.-18. 10.
Výstava ovoce, zeleniny a květin - výpěstky členů ČZS a aranžerské práce žáků a zaměstnanců školy a instruktorů ÚS ČZS České Budějovice. Poradenská služba po celou dobu zajištěna. Otevřeno 9-17 hodin


Podzimní výstava

Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
15.-16. 10.
ZO ČZS Křenovice pořádá Podzimní výstavu.
Vystavovat se budou výpěstky občanů. Soutěžit se bude o "Nejlepší výpěstek". Výpěstky hodnotí návštěvníci a výherce bude odměněn ročním předplatným časopisu Zahrádkář.
Výstava fotografií pana Frýborta P.
Pro dětské návštěvníky bude připravena výtvarná dílnička.
Již tradiční Bazárek nepotřebných věcí.
K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, ponožky, bižuterie i malé občerstvení.
Otevřeno: sobota: 9:00 - 17:00 hod. neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné.

Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny, Přerovské babí léto

Hustopeče n. Bečvou - zámek
15.-16. 10.
Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny - 22. ročník a soutěž SOU - Přerovské babí léto - 10. ročník.
Soutěž Přerovské babí léto bude mít téma "Oslava narození miminka" se zadáním konkrétních úkolů.
Zajištěna odborná poradna prodej ovocných stromků.
Možnost prohlídkymuzea hudby, řeznického muzea a lapidária.

Chotovinský podzimní trh

Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství
16.-17. 10.

ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá ve dnech 16.-17.10.2016 podzimní výstavu květin.

Ke zhlédnutí a k prodeji bude široký sortiment pokojových květin, chryzantém, dušičkových vazeb. Dále zde budou ovocné keře a ovocné stromky, jehličnany, vřesovištní rostliny, kanadské borůvky, čarověníky, rododendrony, azalky, ovoce a zelenina na uskladnění.

Současně je zde možnost zakoupení výrobků chráněné dílny z Rolničky Soběslav a dalších produktů z doprovodného sortimentu, včetně dárkového zboží.  MAS Krajina srdce bude prezentovat řemesla s možností zakoupení výrobků. Pro naše nejmladší návštěvníky bude k dispozici skákací hrad. Občerstvení je přímo v areálu výstavy.

Otevřeno: sobota 9-17,  neděle 9-14. Vstupné: dospělí 25,- Kč, děti + ZTP 10,- Kč

18. ročník Regionální výstavy ovoce a zeleniny

Stráž nad Nisou - Obecní dům
19.-23. 10.

Rada územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Liberec
Territorialverband Zittau der Kleingärtner e.V.
Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Stráž nad Nisou

Vás srdečně zvou, na 18. ročník „Regionální výstavy ovoce a zeleniny“ který se koná ve dnech 19.-23. října 2016 v Obecním domě ve Stráži nad Nisou - středa až sobota od 10,00 do 17,00 hodin - neděle od 10,00 do 13,00 hodin.

Záštitu nad výstavou převzali, pan Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje, pověřený vedením resortu životního prostředí a zemědělství a pan Mgr. Karel Jäschke, starosta Stráže nad Nisou.

Pro zahrádkáře bude k dispozici odborná poradna. 

V rámci výstavy bude uskutečněn „TEST ZNALOSTÍ“ pro děti a mládež, ze znalosti semen našich plodin, kde jako odměna bude vlastnoručně ozdobený perníček.

Vstupné dobrovolné

Flora Olomouc - podzimní etapa (Hortikomplex)

Olomouc, výstaviště
20.-23. 10.
logo

Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

Samostatná expozice ČZS. Ovoce, především jádroviny a peckoviny - nové i tradiční odrůdy doplněné hrozny révy od územních sdružení ČZS.

Rodokmen ovocných dřevin a další zajímavosti.

Poradenská služba -pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

 

Podzimní zahradnické trhy
prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

 

OLIMA
festival gastronomie a nápojů


Podzimní výstava

Telč
21.-23. 10.
logo

Výstava ovoce, zeleniny a květin. Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

Prodejní výstava s možností zakoupení výpěstků členů, podzimních a dušičkových dekorací, medu a různých výrobků našich členů a přátel.

Součástí výstavy ovoce a zeleniny je soutěž o nejhezčí exponát.

Výstava ovoce, zeleniny a květinových vazeb

Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
21.-23. 10.
Prodejní výstava zeleniny, ovoce, bylin, suchých a smutečních vazeb.

Výstava chryzantém, ovoce a zeleniny

Žumberk u Nových Hradů
22.-23.10.

Specializovaná základní organizace ČZS Chryzantéma pořádá výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny, suché vazby. Umístění výstavy je v atraktivním prostředí středověké tvrze Žumberk s krásným výhledem na Novohradské Hory. Otevřeno od 9 do 16 hod. Poradenská služba během výstavy zajištěna.
 

XIV česká a XXXVIII. hlinecká výstava chryzantém

Hlinsko - Multifunkční centrum
27.-29. 10.
Výstavu pořádá Klub chryzantéma Hlinsko. Na výstavě budou prezentovány výpěstky - chryzantémy - členů. Součásti výstavy je výstava obrazů malíře vysočiny p. Pavla Chmelíka, obrazy lze zakoupit. Výstava bude zahájena 27.10. ve 14 hodin, bude pokračovat do 19 hodin. 28.10. se uskuteční od 9-17 hod.,  29.10. od 9-14hod. a po 14. hodině bude výprodej květin. Každý den výstavy v 10 hod. a 15 hod. se uskuteční přednáška k pěstování chryzantém.

Svátek Jablka

Pěnčín u Turnova
27.-30. 10.
Zveme vás na výstavu „Svátek Jablka“, která se koná ve dnech 27. – 30.10. 2016 vždy od 9.00 do 18.00 hodin v kulturním domě v Pěnčíně u Turnova.

Barvy podzimu

Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
28.-30. 10.
logo ZO ČZS Šlapanice pořádá dne 28. 10. až 30. 10. 2016 tradiční podzimní výstavu Barvy podzimu. Výstava je zaměřena zejména na chryzantémy, ovoce, zeleninu a netradiční výpěstky z našich zahrad. Výstava se koná na orlovně vždy od 8 do 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a zahrádkářských výpěstků.

Svatý Jan nad Malší - Sál restaurace u kostela
28.-30. 10.
Výstava výpěstků ovoce zeleniny a květin - základní organizace ČZS Svatý Ján nad Malší. Odborná poradna, zajímavý doprovodný program.

Exotika 2016

Lysá nad Labem - výstaviště
28.10.-1.11.
logo

Celostátní výstava nejen exotického ptactva pořádaná společně s chovatelskými organizacemi. Spodní výstavní halu obsadí bažanti, vodní ptáci, holoubci a dvě velké expozice akvaristiky, přízemí pak nebodované exotické ptactvo, prezentovat se zde budou i pěstitelé květin a rostlin, a teraristé. V prvním patře pak proběhnou otevřené bodované výstavy exotických ptáků s názvem Ptačí svět a velký trh exotických zvířat a rostlin.

!!! NA VÝSTAVU JE ZÁKAZ VSTUPU SE PSY !!!

Výstava ovoce, zeleniny

Fryčovice
29. 10. až 1. 11.
Letošní tradiční výstava ovoce a zeleniny se uskuteční v termínu 29. října - 1. listopadu.
 • Je připraven již 16. ročník soutěže „O fryčovické jablko roku“ o kterém rozhodnou návštěvníci svým hlasováním.
 • Pro návštěvníky bude připravena zahrádkářská svačinka.
 • Výstava bude doplněna o motivovaná umělecká dílka dětí MŠ i ZŠ Fryčovice a další doplňkový program.
 • Na výstavě bude možno rovněž zakoupit skalničky, keramiku a okrasné rostliny.
 • Zkušení a proškolení zahrádkáři rádi poradí při výběru nejvhodnějších prostředků na ochranu rostlin.

 

 

LISTOPAD - 2016

 

Družební výstava ovoce a zeleniny

Zittau - Žitava, SRN
5.-6. 11.
Výstava je zajišťována na základě dlouhodobé spolupráce Územní rady Liberec a Terrirorialverband Zittau, ukazuje výsledky práce zahrádkářů. Otevřeno od 10 do 17 hodin. V rámci výstavy je možné si též prohlédnout česko-německou expozici chovatelů exotického ptactva.

Vánoční výstava

Holýšov, kulturní dům
26. 11.

Adventní věnce k prodeji, vánoční dekorace, vína, sýry, ovoce na uskladnění, výstava betlémů, vánoční zboží, svařák na zahřátí. Otevřeno od 9 do 17 hodin.
Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

Vánoce ve Frýdlantu nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí
26. -27. 11.

Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční předvánoční výstavu. Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. ve dnech 26. -27. listopadu 2016, v sobotu a neděli od 9. do 18. hod.
K vidění budou jako obvykle betlémy se spoustou námětů jak si připravit pokojné svátky.
K prodeji budou adventní vazby, keramika a cukroví, vánočních ozdoby a svíčky.
Jako vždy Vás čeká tradiční domácí občerstvení

 

 

PROSINEC - 2016

 

Vánoce 2016

České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská
8.-9. 12.
Vánoční výstava v areálu tělocvičny. Otevřeno 9-16 hod.


Vánoční výstava

Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
8.-11. 12.
Prodejní výstava - vánoční v dekorace, ruční práce, perníčky apod.

Vánoční výstava

Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
10.-11. 12.
ZO ČZS Křenovice pořádá Vánoční výstavu, s vánoční tématikou.
Vystavovat se bude vánoční pečivo a výzdoba. Tři nejšikovnější budou oceněni praktickými cenami. Hodnotí opět návštěvníci.
Při poslechu koled prožijeme příjemný čas adventu, nakoupíme dárečky pro své blízké.
K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, bižutérie, ponožky i malé občerstvení.
Výtvarná dílnička pro děti.
Bazárek nepotřebných věcí.
Otevřeno: Sobota: 9:00 - 17:00 hod. Neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné

Vánoce Flora

Olomouc, výstaviště
10.-19. 12.
Vánoční trhy.

Vánoční výstava

Telč - Dům zahrádkářů
16.-18. 12.
logo

Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

Domácí vánočky, mazance, perníčky, sušené ovoce, vánoční mošty a jiné vánoční poživatiny.

Různé vánoční dekorace, svícny ozdoby a mnoho dalšího.

Zlatá neděle na radnici

Pelhřimov, radnice
18. 12.
Prodejní výstava vánočních dekorací a dárečků na poslední chvíli - součást akce pořádané Kulturním zařízením města a MěÚ Pelhřimov.

Uvedený seznam berte jen jako orientační, uvedené termíny se mohou bez našeho vědomí změnit.