hlavička

 

Pozvánka na CVV Břeclav pozvánka

Výstavy a příbuzné akce

Organizace Českého zahrádkářského svazu pořádají každoročně téměř 700 místních či regionálních výstav. Takto velké množství výstav se neobejde bez mnoha hodin obětavé práce členů ZO a ÚS na jejich přípravě, za kterou jim patří velké poděkování. Ústředí ČZS se podílí na velkých celostátních výstavách, kde soustřeďuje květiny a výpěstky od mnoha předních pěstitelů jak z řad členů Svazu tak i profesionálů.

Některá velká výstaviště tradičně poskytují členům ČZS zajímavé slevy na vstupném.

Velkému zájmu se těší i různá školení a instruktáže, které pořádají jednotlivé organizace ČZS. Také zahradnické firmy pořádají odborné a prezentační akce pro širokou zahrádkářskou veřejnost, které stojí za vaši pozornost.

Všechny výstavy a obdobné akce, které nám byly nahlášeny, najdete v následujícícm seznamu. Pokud zde hledaná výstava není uvedena, je možné že již skončila, nebo se nekoná každý rok, podívejte se proto do seznamu uplynulých výstav. Je možné, že o výstavě ještě nevíme, pak nám prosím podejte zprávu.

Výstavy pořádané v roce 2016

 

 

Právě probíhají

 

Orchideje - výstava fotografií

Jílové u Prahy
16.4.-25.9.
Regionální muzeum v Jílovém u Prahy si vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Petra Kříže. Na snímcích uvidíte 552 různých rostlin, převážně z českých botanických zahrad, některé z Londýna, část od sběratelů a z naší přírody. Komerčně pěstované hybridy na snímcích nejsou. Na správné určení rostin dohlédnul pan Ponert z Pražské botanické zahrady v Troji.

Muškátová burza

Praha - Botanická zahrada Troja
27.-29. 5.
Botanická zahrada ve spolupráci se SZO ČZS Pelargonie opět připravila burzu pelargonií, která se koná v Ornamentální zahradě.
 • Nabídka prodeje mladých rostlin pelargonií z přebytků členů SZO.
 • Široký sortiment odrůd ze všech botanických skupin v malých kolekcích.
 • Poradenská služba s hlubším odborným pohledem na vyhraněné požadavky pěstování jednotlivých rostlin.
 • V prodeji budou i přebytky z botanické zahrady.

BONSAI 2016

Lubná u Poličky
28.-29. 5.
Bonsai klub Skalka pořádá v penzionu "U Roušarů" výstavu bonsají. Otevřeno 28. 5. 10-19 hod., 29. 5. 8-17 hod. Součástí výstavy 29.5. v 9:30 bude ukázka tvarování. Dále - výtvarné kamenné prvky, prodej bonsají, okrasných rostlin, keramiky, literatury, doplňků...
Vstupné 30 Kč,děti do 15 let zdarma. Info: bkskalka@seznam.cz

Jarní výstava kaktusů a sukulentů

Praha
28.5 - 12.6.
Pořádá Botanická zahrada Praha 2 Na Slupi a Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Praha. Exotické sukulenty, sukulenty v miskách, kaktusy kvetou, rod stenocactus, živé kameny, krása na větvi, fota kaktusářů, soutěž nejhezčí kaktus a sukulent.
Dále poradenská činnost, drobný prodej literatury a pomůcek k pěstování kaktusů a sukulentů, prodej rostlin.
Otevřeno 10:00- 18:00 poslední den 12 .6. do 16:00 Podrobnosti o výstavě na www.spks.cz

 

 

KVĚTEN - 2016

 

Výstava kaktusů a sukulentů

Ústí nad Labem, Naučný botanický park UJEP
31.5.-10.6.
Katedra biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity J.E.Purkyně v Ústí nad Labem a Klub kaktusářů Ústí nad Labem vás srdečně zvou na výstavu kaktusů a sukulentů. Otevřeno každý den včetně soboty a neděle od 9.00 do 17.00. Po celou dobu výstavy zajištěno odborné poradenství a prodej rostlin za příznivé ceny. Vstup zdarma.

 

 

ČERVEN - 2016

 

Výstava orchidejí a dalších exotických rostlin

Choteč, Skleníky Lukscheiter
2.-5. 6.
logo Každý ročník se snažíme přichystat pro naše návštěvníky něco nového. Novinkou bude kolekce nových hybridů v nabídce Vand a jim příbuzných orchidejí.
Kdo si na Vandy netroufá, nebo na ně nemá dost místa, si může vybrat z nabídky hybridních mini-orchidejí. Dohromady bude k výběru z téměř 25 hybridů. Tady se můžete podívat na devět z nich. Na ostatní se přijeďte podívat k nám na výstavu.
Potěšíme milovníky tořivek, neboli streptocarpů. Nabídka se od loňska docela výrazně rozrostla. Také jsme lépe vychytali pěstování, takže letošní rostliny vypadají opravdu pěkně.
Samozřejmě, že naše výstava není jen o orchidejích. Na své si přijdou také příznivci tilandsií, bromélií, rozličných sukulentů, kaktusů, masožravek, voskovek, rhipsalisů a zajímavých tropických pokojových rostlin. Jako v minulých letech budeme nabízet i sortiment skalniček.

Výstava muškátů

Hostivice
3.-4. 6.
Propagační výstava pěstování muškátů s drobným prodejem. Poradenská služba ve smyslu použití muškátů k výsadbě a péče o rostliny hlavně během léta.

Výstava kvetoucích kosatců

Sezimovo Ústí
3.-5. 6.
logo
Městské středisko kultury a sportu, SZO ČZS Gladiris
a ZO ČZS Sezimovo Ústí II - Klub žen "Šikulky"
Vás zvou na výstavu 250 druhů kosatců od světových pěstitelů. Otevřeno od 9 do 18 hodin, vstupné 30 Kč. V neděli od 15 hodin prodej vystavených řezaných kosatců.

Přehlídka muškátů

Kozolupy - Vysoký Újezd
3.6.-3.7.
Pořádá SZO ČZS Pelargonie ve spolupráci s Okrasnou a ovocnou školkou Kozolupy.
Výstava muškátů ze sortimentu našich a světových firem včetně historických. Vystaveno bude cca 1 200 rostlin,  600 odrůd, opatřených jmenovkami, v nádobách různých typů a funkčnosti. Porovnání kvality substrátů pro muškáty od jednotlivých firem. Budou vystavena novošlechtění členů spolku a návštěvníci vyberou nejhezčí rostlinu. Její šlechtitel bude odměněn Klubovým pohárem. Po celou dobu výstavy bude přítomna poradenská služba. Na závěr výstavy v neděli 3.7. bude část expozice rozprodána. Otevřeno denně 9-17 hod.

Výstava kosatců a pivoněk

Hlučín
4.-5. 6.
logo Výstavu pořádá SZO ČZS IRIS HLUČÍN v Kavárně KD Hlučín. Po oba dny otevřeno od 9 do 17 hodin. Vstupné dobrovolné.

  Pelhřimov - město rekordů

  Pelhřimov - Masarykovo náměstí
  11. 6.
  Prodejní výstava - suché vazby, pokojové květiny, perníky, ruční práce.

  Výstava kosatců

  Nepomuk, rodný dům A. Němejce
  11.-12. 6.
  POZOR - S ohledem na chladnější vývoj počasí byla výstava posunuta na termín 11.-12. 6.
  Vystaveno bude 100-150 odrůd zejména velkokvětých vysokých kosatců v neuvěřitelných barevných kombinacích se spoustou novinek posledních let.
  Součástí výstavy bude prodej přebytků i nakvetlých kosatců, denivek, krokusů, různých trvalek a také objednávka vystavených kosatců. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce.
  Vstup je uličkou nahoře na hl. náměstí vedle budovy bývalé školy (největší budova náměstí.)
  Otevřeno bude v sobotu a neděli, vždy od 9-16 hod. Vstupné dobrovolné.

  Fuchsie v Liberci

  Liberec, Staré Pavlovice
  15.6.-31.8.
  logo

  Tradiční výstava květin - vystaveno bude 1300 fuchsií, 400 pelargónií, 140 kultivarů achimnes. Prodej mladých rostlin. Otevřeno každý den mimo středu 10-18 hodin. Vstup zdarma.

  Více info o výstavě a sortimentu na www.fuchsieliberec.cz nebo tel. 606 417 249
  Místo konání: Zahradnictví  Jiří Pevný, Hrdinů 590/36 Liberec 12, Staré Pavlovice.

  RŮŽOVÁ ZAHRADA

  Lysá nad Labem - výstaviště
  16.-19. 6.
  logo

  Celostátní výstava růží a letních květin a zahradnické trhy. Obrovská aranžmá z řezaných květin, především růží, ale i květin a rostlin hrnkovaných v celém prostoru haly A2. Samozřejmou součástí budou zahradnické trhy, pro pohodlný nákup návštěvníků jak v sortimentu rostlin, tak i potřeby pro dům a zahradu.

  Výstava léčivých rostlin

  Brno
  16.6.–3.7.
  Výstavu pořádá Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, Údolní 74.
  Na ploše téměř jednoho hektaru najdete přes 800 druhů a odrůd léčivých, toxických, aromatických, kořeninových a tonizujících rostlin, domácích i cizokrajných. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v České republice.
  Výstava bude otevřena denně včetně víkendů od 9 do 18 hodin.

  Jahodové slavnosti - jahodový jarmark.

  Litoměřice - výstaviště
  18.6.
  logo Jahodové slavnosti jsou určeny pro všechny milovníky jahod ve všech podobách. Den plný zábavy, překvapení a zážitků pro rodiny s dětmi, prarodiče, tety či strýčky. Ukázka  tradičních i netradičních výrobků z jahod. Prodej různých pochutin nejen z jahod. Ochutnávka jahodové zmrzliny, jahod se šlehačkou, jahodového mojita a řady dalších jahodových pochutin.

  Výstava kosatců

  Spálené Poříčí
  18.-19. 6.
  Navštivte Špejchar - ve dvoře bude vystaveno okolo 100 odrůd středně raných a pozdních (amerických, australských a francouzských) kosatců v neuvěřitelných barevných kombinacích. Součástí výstavy bude prodej přebytků a to zejména kosatců a denivek a také objednávka vystavených kosatců pro léto 2016.
  Odborné poradenství zajištěno po celou dobu. Vstupné dobrovolné. Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně.

  Dny otevřených dveří

  Hradec Králové - Kukleny, Rozárium
  18.-19. 6. a 2.-3. 7.

  Dny otevřených dveří v soutěžním rozáriu:

  Otevřeno:

  • 18. 6. - 13-17 hod.
  • 19. 6. - 9-17 hod.
  • 2. 7. - 9-17 hod.
  • 3. 7. - 9-17 hod.

  Výstava kaktusů a sukulentů

  Ústí nad Labem, ZOO
  21.-26. 6.
  Klub kaktusářů Ústí nad Labem společně se ZOO Ústí nad Labem vás zvou na pravidelnou výstavu kaktusů a sukulentů v areálu ZOO Ústí nad Labem. Po celou dobu výstavy zajištěno poradenství a prodej kaktusů a sukulentů za příznivé ceny. Výstavy je otevřena po celou dobu otevírací doby ZOO Ústí nad Labem, vstup na výstavu zdarma.

  Japonské rostliny u nás

  Opava
  24.-26. 6.
  SZO ČZS Iris Hlučín, spolu se Středoevropskou kosatcovou společností (MEIS) a specializovanými pěstiteli pořádají ve dnech 24. – 26. 6. 2016 v Masarykově střední zemědělské škole v Opavě výstavu Japonské rostliny u nás.
  Otevřeno 24. 6. od 13 do 17 hodin, další dny od 10 do 17 hodin.

   Slavnost růží

   Veltrusy - zámek Ostrov
   25.-26. 6.
   logo
   Konec června se na zámku Ostrov Veltrusy ponese v duchu Slavnosti růží.

   V sobotu a v neděli 25. a 26. června i váš hlas rozhodne o nejkrásnější růži tohoto roku. Pro svého favorita budete moci hlasovat po oba dva dny od 10:00 do 17:00. V rozkvetlém zámeckém parku nebude chybět ani doprovodný program.
   Vystavené květiny, které doplní výzdoba na téma růže v Andersenových pohádkách, najdete možná i po čichu v oranžerii v blízkosti zámku. Ze široké škály odrůd z českých růžových sadů bude možné vybírat až do nedělního odpoledne, kdy vyhlásíme vítěze letošního jednadvacátého ročníku. Zvolená růže pak najde své čestné místo v zámecké kuchyňské zahradě ve společnosti výherců z předešlých let.
   V nejbližším okolí oranžerie na vás budou čekat stánky, občerstvení, tvořivé dílny a po oba dva dny také divadelní představení a zábavná hra pro děti na motivy Malé mořské víly. Slavnost růži zahájíme v sobotu v 11:00 hudebním vystoupením. Těšit se můžete také na jazzový koncert, který proběhne ten samý den v odpoledních hodinách. Pokud i vy patříte mezi vášnivé pěstitele těchto půvabných květin, můžete se do soutěže přihlásit také. Stačí donést svou růži na zámek do pátku 24. června do 17:00 a my ji rádi zařadíme mezi ostatní soutěžící.
   Další informace najdete zde

    

    

   ČERVENEC - 2016

    

   Výstava fuchsií, tořivek, citrusů, bonsají

   Opočno, zahradní centrum
   1.7.-31.8. mimo pondělí
   Zahradní centrum v Opočně pořádá již 21. výstavu  fuchsií, tořivek, citrusů a bonsají. Součástí výstavy je poradenství. Výstava se koná v přírodním areálu Zahradního centra v Opočně pod Orlickými horami - ve středu města za restaurací Praha. Otevřeno je v Út-Ne vždy 10-12 a 13-16 hod. v pondělí je zavřeno.

   XIV. Výstava lilií

   Praha 9, Čakovice - Zámek
   2.-3. 7.

   Pořádá Klub seniorů při MČ Praha - Čakovice a SZO Martagon na čakovickém zámku v Schoellerově sále - Cukrovarská 1/23 za podpory Městské části Praha - Čakovice.

   • Uvidíte široký sortiment lilií našich předních pěstitelů a šlechtitelů.
   • Během výstavy bude zajištěna poradenská služba k pěstování lilií.
   • Je možno navštívit přilehlý zámecký park, v blízkosti je i dobrá cukrárna, parkovat se může vzadu za zámkem.
   • Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi.
   • Otevřeno v sobotu od 9 do 19 hodin, v neděli do 17 hodin.
   • Na výstavě proběhne soutěž ve třech kategoriích - cena diváků, cena předsedy Martagonu, cena za mimořádný exponát.
   • Doprava: Autem - parkoviště je za zámkem, Bus - č.110, 195 zastávka "Zámek Čakovice".

   Květy 2016

   Lysá nad Labem - výstaviště
   14.-17. 7.
   logo

   Celostátní výstava květin a zahradnické trhy. Expozice a květinová aranžmá Českého zahrádkářského svazu, a to na ploše 2.160 m2. Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu, a to na obrovské ploše 2 160m2. Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu vytvoří nezapomenutelná zákoutí a vazby krásných květin. Nádherné květy jako jsou lilie, fuchsie, pelargonie, jiřinky, denivky, trvalky a okrasné rostliny zde představí Specializované základní organizace ČZS Martagon, Lilium Brno, Pelargonie, Achillea, Rosa Klub, Dagla a mnoho dalších pěstitelů ČZS. V rámci expozice ČZS bude dětský koutek letos nově i s interaktivní dětskou expozicí.  Součástí naší expozice budou velmi oblíbené specializované poradny vystavovaných květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení.

   SZO Pelargonie představí sortiment v expozici nakvetlých rostlin. Poradenskou službu po celou dobu konání výstavy. Instruktáž o řízkování a přípravě na přezimování  rostlin. Na závěr podle zájmu výprodej exponátů.

   Během výstavy bude probíhat Floristická soutěž ČZS - celostátní kolo.

   Současně s výstavou Květy proběhne FESTIVAL VĚŠTĚNÍ

   Na dobu konání výstavy Výstaviště tradičně vyhlásilo floristicko - květinářsko - zahradnickou soutěž

   POLABSKÝ KVĚT 2016.

   ZAHRADA VYSOČINY - lilie, růže, denivky

   Žirovnice - Zámek
   16.-18. 7.
   logo

   Pořádá 1. ZO ČZS Žirovnice, ve všech prostorách žirovnického zámku a špýcharu ve spolupráci s obcí. Výstava bude doplněna o expozici firmy SEMO. Poradenská služba zajištěna po celou dobu výstavy, součástí výstavy je prodej zahrádkářského zboží.

   Výstava fuchsií

   Telč, renesanční zámecká zahrada
   26.-31.7.
   logo

   Výstavu pořádá ZO ČZS Telč ve spolupráci se Státním zámkem Telč. Bude se konat v zámecké zahradě od 26.7. do 31. 7. 2016.

   Exponáty jsou neprodejné, ale do vyčerpání zásob se prodávají mladé rostliny mnoha druhů. Vystavovatelky každému zájemci rády poradí, jak úspěšně fuchsie pěstovat.

   Výstava je přístupná v otevíracích hodinách zámku.

    

    

   SRPEN - 2016

    

   Zahrada Věžky léto 2016

   Věžky u Kroměříže
   3.-7. 8.
   logo

   Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

   Najdete zde široký výběr květin, okrasné rostliny, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu, živou hudbu a skvělé občerstvení.

   Výstava květin

   Staňkov, Lidový dům
   12.-14. 8.

   Tradiční již 41. výstavu pořádá ZO ČZS Staňkov v době konání Chodských slavností v sále Lidového domu. Výstava květin, zejména gladiol, jiřinek, růží a bonsají. Součástí výstavy bude tombola a prodej přebytků, rovněž poradenská služba. Otevřena bude v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu a neděli od 8 do 18 hodin.

   Výstava bonsají

   Vyškov, městská knihovna
   12.-14. 8.
   Pořádá: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1, otevřeno 9 - 17 hodin, poradenská služba, ukázka tvarování bonsají v neděli od 9 - 16 hodin, tvaruje Jaroslav Navrátil, člen BK Haná.
   Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1

   Oblastní výstava jiřin

   Kojetín
   13.-14. 8.
   logo Pořádá Základní organizace ČZS v Kojetíně pod záštitou ÚS ČZS Přerov a KÚ Olomouc. Výstava je doplněna doprovodným programem a koná se v prostorách klubovny domu zahrádkářů, Podvalí 1308 v Kojetíně. Otevřeno od 9 do 17 hodin, vstup volný, srdečně zvou zahrádkáři z Kojetína.
   Výstava proběhne při konání kojetínských Hodů (12.-14. 8.)

   Výstava bonsají

   Lázně Slatinice
   13.-14. 8.
   Probíhá v atriu lázeňských budov, otevřeno 9-17 hodin, poradenská služba, ukázka tvarování bonsají v neděli od 9 - 16 hodin, tvaruje Mgr. Jaroslav Servus, člen BK Haná
   Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1

   Flora Olomouc - letní etapa

   Olomouc, výstaviště
   18-21. 8.
   logo Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh, letní etapa. ČSZ představí v pavilonu A mečíky. Expozici zajistí specializovaná základní organizace Gladiris, která v tomto roce slaví své 50 výročí.

   Letní zahradnické trhy
   prodej květin, zahradnického sortimentu a drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.
   Souběžně probíhá výstava Vyznání růžím.

   Svět květin

   Trutnov - Horní Staré Město
   19.-21. 8.
   logo

   Výstavu pořádá ZO ČZS Trutnov 2 - Horní Staré Město.
   Hlavní expozice výstavy - mečíky, jiřiny, růže a fuchsie, kaktusy a sukulenty, bonsaje, skalničky a jehličnany, expozice včelařů, KRNAP, ukázky aranžérské práce studentů SZŠ Kopidlno, výstava hub, Česká lesnická akademie Trutnov.
   Pro návštěvníky je připraven prodej skalniček, cibulovin, konifer, prodej ve všech expozicích výstavy, možnost objednávek jiřin a mečíků. Výstava je otevřena - pá, so - 8-18 hod., ne - 8-16 hod.

   Oblastní výstava letního ovoce - 6. ročník

   Osek n/B., Sokolovna
   21. 8.
   Výstava je pořádána pod záštitou ÚS ČZS Přerov a krajského úřadu Olomouc. Ochutnávka výrobků z ovoce, odborná poradna zajištěna.

   Floria léto 2016

   Kroměříž výstaviště
   25.-28. 8.
   logo Tradiční letní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

   ZEMĚ ŽIVITELKA

   České Budějovice - výstaviště
   25.-30. 8.
   logo

   43. ročník mezinárodního agrosalonu. Obnova a rozvoj venkova, rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství, ostatní. Expozice ČZS s výpěstky květin, ovoce a zeleniny místních zahrádkářů.

   EKOSTYL
   Souběžně probíhající výstava. Tvorba a ochrana životního prostředí, ekologické technologie, ekologické stavby, likvidace odpadů, alternativní zdroje energie, biomasa, bioprodukty, racionální výživa a zdravý životní styl.

   Pelhřimovská pouť a Festival hasičských hudeb

   Pelhřimov, Radnice
   27.-28. 8.
   Prodejní výstava - hrnkové a pokojové květiny, kaktusy, trvalky, ovoce, zelenina, suché vazby, byliny, perníčky, med, ruční práce.

   Mezinárodní výstava jiřinek a jarmark tradičních řemesel

   Velké Opatovice
   27.-28. 8.
   Výstava se koná ve spolupráci SZO ČZS Dagla se Službami Města Velké Opoatovice v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Proběhne již 8 ročník. Součástí akce je finále Miss Opatovická Jiřinka kde se dvanáct finalistek utká o vítězství v kategorii od 7 - 13 let. Propozice a přihlášky do Miss najdete na kc.velkeopatovice.cz. Po oba dny bude probíhat bohatý kulturní program, který bude upřesněn na webových stránkách www.dagla.cz a na www.kc.velkeopatovice.cz. Výstava bude otevřena po oba dny od 9. do 18. hodin

    

    

   ZÁŘÍ - 2016

    

   Regionální zahrádkářská výstava

   Teplice nad Metují
   2.-4. 9.
   Výstavu pořádá ZO ČZS Teplice nad Metují, Územní sdružení ČZS Náchod a Město Teplice nad Metují za účasti ZO ČZS okresu Náchod a dalších organizací v základní škole a přilehlém parku.
   Bohatý doprovodný program, obsáhlý stánkový prodej rostlin a zahrádkářských potřeb.
   Vstupné od 15 let 50 Kč. Otevřeno od 8 do 18 hodin. 

   Mezinárodní výstava jiřinek

   Pardubice, zámek
   2.-4. 9.
   Mezinárodní výstava Jiřinek, vystavují členové SZO ČZS Dagla, kteří představí odrůdy jiřinek vyšlechtěné nejen v naší republice, ale prakticky z celého světa. Otevřeno v pátek 2.9 od 11.do 16.hod. V sobotu a v neděli od 9. do 16. hod. V neděli po skončení si návštěvníci mohou květy zdarma odnést domů.

   Dožínky

   Pelhřimov, Radnice
   3. 9.
   Výstava a prodej rostlin, ovoce, zeleniny, suchých vazeb.

   Podzimní výstava skalniček

   Praha, Karlovo nám.
   5.-16. 9.
   logo

   Klub skalničkářů Praha pořádá výstavu skalniček, dřevin a cibulovin v areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Výstava bude otevřena od 9.00 - 18.00 hodin každý den, včetně sobot, nedělí i svátků.

   Jiřinkové slavnosti 2016

   Lysá nad Labem - výstaviště
   9.-11. 9.
   logo

   Výstaviště Lysá nad Labem se rozzáří pestrými barvami jiřin a gladiolů. Dýchne na Vás atmosféra dávných časů, kdy se ještě pořádaly jiřinkové bály a jiřiny se staly symbolem národního obrození. Každý den budou právě návštěvníci volit královnu všech jiřin pomocí slosovatelných kuponů o ceny. Rozhodně nebude chybět křest nové odrůdy jiřinky a setkání se zajímavými osobnostmi.

   Výstava bonsají

   Prostějov
   9.-11. 9.
   Rajská zahrada u kostela Povýšení sv. Kříže (za muzeem, vchod od tržnice), otevřeno 9 - 17 hodin, poradenská služba zajištěna, v neděli od 9 - 16 hodin ukázka tvarování bonsají - Mgr. Jaroslav Servus, člen BK Haná
   Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1.

   Zahrada Čech

   Litoměřice - výstaviště
   9.-17.9.
   logo

   Nejnavštěvovanější zahrádkářský veletrh. Tradičně bohatý sortiment potřeb pro Vaši zahradu a chalupaření. Nenechte si ujít zajímavý kulturní program, který pro Vás na výstavišti připravujeme. Účast časopisu Zahrádkář - Den Zahrádkáře 17. 9. 2016


   Jiřinkové dny - XVI. ročník

   Sloveč u Městce Králové - areál Zahradnictví DAHLIA
   10.-11. 9.
   Volná prohlídka výsadby 1000 rostlin jiřin z celého světa ve více jak 300 odrůdách,
   představení novinek 2016. Dále výstava begonií, mečíků, chryzantém, fuchsií, masožravých rostlin, lilií, růží, bonsají, kaktusů. Ukázka svatebních šatů, zahradní keramiky.
   Doprovodný program sobota:
   • od 10,30 Dvorská renesance- ukázka italských tanců 15. a 16. století
   • od 14,00 Historická módní přehlídka šatů a dobového prádla skupiny Villanella.
   • od 14,30 Slavnostní křest nové  odrůdy jiřinky za účasti zpěvačky Pavlíny Filipovské.

   Doprovodný program neděle:
   • od 13,30 vystoupení kapely Švejk Music.
   • Po celý den ukázka dekorativního vyřezávání  z ovoce a zeleniny a výroby kytic z ovoce a zeleniny.
   Po oba dva dny prodej širokého sortimentu rostlin. Vstupné dobrovolné. Otevřeno po oba dny 8,00 do 18,00. Více na www.dahliabrzak.cz

   Zahrada 2016

   Karviná - areál ÚS ČZS
   16.-17. 9.
   Okresní výstava ovoce, zeleniny a podzimních květin - výpěstků členů ČZS. Pořádá ÚS Karviná ve svém areálu, Mlýnská, Karviná-Fryštát. Prodej rostlin, ukázka aranžování dětí a mládeže. Poradna po celou dobu výstavy zajištěna. Samostatná expozice včelařů, prodej včelařských produktů. Otevřeno 9-18 hod.
   V pátek zahradnická soutěž pro základní školy se zajímavými cenami. Vstupné dobrovolné.

   Podzimní výstava ovoce a zeleniny

   Holýšov, kulturní dům
   17. 9.

   Výstavu pořádá ZO ČZS Holýšov jako prodejní. Náplní budou hlavně výpěstky zahrádkářů, prodej ovoce, keřů a stromků, dárkových předmětů a perníčků.
   Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

   Podzimní výstava výpěstků ze zahrad a vinohradů Brna a okolí

   Brno, Mendlovo nám. 20, Pivovarské pohostinství
   22.-24. 9.
   logo Pořádá územní sdružení ČZS Brno město. Výstava probíhá v prostorách sálu Pivovarského pohostinství,  Mendlovo nám. 20 na Starém Brně.
   Hlavní expozice výstavy:
   • kořenová zelenina, ovoce - včetně hroznů,okrasné dýně,
   • bylinky a rozkvetlé květiny,
   • expozice včelařů s úlem a včelařskými produkty,
   • rukodělné výrobky,
   • ukázka starých a nových zahradnických potřeb.
   Pro návštěvníky máme připraveno: ochutnávku jablečného moštu, prodej burčáku i vína, , košt domácí meruňkovice, degustace ovoce, poradenská služba.
   Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že se Vám bude u nás líbit.

   Život na zahradě

   Ostrava - Výstaviště Černá louka
   23.-25. 9.
   logo Pořádá Výstaviště Černá louka Ostrava. Prezentace Českého zahrádkářského svazu na Ostravsku a Českého svazu včelařů. Expozice slovenských a polských zahrádkářů. Soutěž pro děti Světem včel. Ochutnávka a prodej vína z Jižní Moravy. Soutěž O nejlepší med a medovinu Moravského kraje. Porady, konzultace, semináře, konference.
   Souběžně probíhá výstava Zdraví a Duše. Otevřeno 23.-24. 10-18 hod., 25. 10-16 hod.

   Valašská zahrada

   Rožnov pod Radhoštěm - Sport camp
   23.-25. 9.
   logo Valašskou zahradu pro Vás připravuje realitní společnost Valašské nemovitosti. Akce se koná pravidelně na jaře a na podzim, v areálu Sport campu v Rožnově pod Radhoštěm. Na trzích se prezentují zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy, Čech, Slovenska i Polska. Nakoupit u více než sta stánků můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je i program pro děti a pro zahrádkáře poradna.

   Zahrádkářská výstava a Přerovské babí léto

   Tovačov - zámek
   24.-25. 9.
   Zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny a soutěž Přerovské babí léto byla přesunuta do Hustopečí na 15.-16. 10.

   XI. Oblastní výstava ovoce a zeleniny

   Slavkov u Brna, Společenský dům Bonaparte
   24.-26. 9.

   ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov pořádají již XI. Oblastní výstavu ovoce, zeleniny a zahrádkářských výpěstků. Výstava bude otevřena v sobotu od 8-17 hod., v neděli od 9-17 hod., v pondělí jen pro školy od 8-11 hod. Vystavováno bude ovoce pěstitelů z okresu Vyškov, dále uvidíte expozici včelařů, kaktusů, bonsají. Bylinky a trvalky pana Ing. Petra Hanzelky, vyřezávané ovoce a výtvarné práce  žáků ISŠ Slavkov u Brna a výtvarné práce žáků ZŠ Komenského a dětí z MŠ ve Slavkově. Aranžování celé výstavy provede pan Jaromír Kokeš- mistr republiky ve floristice.

   V sobotu v 15 hod. budou vyhodnoceny soutěže Jablko roku 2016 Vyškovska a Rozkvetlý Slavkov 2016. Poté provede komentovanou prohlídku výstavou s určováním odrůd pan Ing. Dušan Nesrsta z ÚKZUZ Lysice.

   Návštěvníci si mohou v sobotu zakoupit jablečný mošt a domácí povidla z naší zpracovny ovoce a také sazenice trvalek, bylinek a výrobků z nich, od včelařů pravý med. V sobotu pořádáme tombolu!

   VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

   Zveme návštěvníky na návštěvu Slavkova a velmi pěknou výstavu.

   Těšíme se na Vás ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov.

   Výstava ovoce, zeleniny a květin

   Lišov
   25. 9.
   ZO ČZS Lišov a pěstitelé z okolí pořádají v Schwarzenberském špitále (tř. 5. května) tradiční Výstavu ovoce, zeleniny a květin. Otevřeno 9-18 hod.

   Zahrada Věžky podzim 2016

   Věžky u Kroměříže
   28.9.-2.10.
   logo

   Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

   Najdete zde široký výběr květin, okrasné rostliny, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu, živou hudbu a skvělé občerstvení.

   HOBBY PODZIM

   České Budějovice - výstaviště
   29.9.-2.10.
   logo

   Dům a zahrada, chovatelství, kutilství a ruční práce, sběratelství, interiéry, elektrospotřebiče, sportovní vyžití, sportovní vybavení, služby a potřeby pro seniory, oblečení a doplňky, esoterika.

   Výstava orchidejí a exotických rostlin

   Homole - Hasičská zbrojnice na návsi, České Budějovice
   29.9.-2.10.
   Specializovaná základní organizace ČZS "Orchidea" České Budějovice a Explantex - Mgr. Bohumil Vondruš, vás zvou na výstavu. Vystavovány budou kvetoucí orchideje, exotické rostliny a další zajímavosti. Odborná poradna a prodej budou zajištěny. Otevřeno od 9 do 15 hodin.

   Světelská zahrádka

   Světlá nad Sázavou
   30.9.-2.10.
   Již tradiční výstavu „Světelská zahrádka“ pořádá ve dnech 30.9.až 2.10.2016 ZO ČZS Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Kyticí - Kulturní zařízení Města Světlá nad Sázavou a Městem Světlá nad Sázavou, místními zahrádkáři, zahradníky, včelaři a firmami  RH plant s.r.o., Kaliště (Plantica) a Okrasné rostliny-Green planet Světlá nad Sázavou  v moderně  zrekonstruovaném prostředí Dělnického domu na Náměstí Trčků z Lípy vedle kina.  Výstava je zaměřena na rezistentní odrůdy ovoce, zeleninu, květiny, brambory včetně nových odrůd, kaktusy, bonsaje, okrasné rostliny, včelařství  a další zahrádkářské zvláštnosti z regionu a blízkého okolí. Součástí výstavy je i drobný prodej přebytků zahrádkářů, prodej medu a výrobků včelařů, prodej kmínu a máku, dále prodej květin včetně pokojových, okrasných rostlin, cibulek tulipánů, narcisů  i výpěstků dovezených z ciziny včetně novinek a také poradenství pro zahrádkáře  a ostatní zájemce o tuto prospěšnou činnost. Vystavované exponáty je třeba doručit organizátorům nejpozději ve čtvrtek 29.9.2016 od 9 do 16 hodin do Dělnického domu. Vstupné dobrovolné.

   Otevírací doba: pátek 30.9. 2016 a sobota 1. 10. 2016  od 9 do 17 hodin , neděle 2. 10. 2016 od 9 do 15 hodin.

    

    

   ŘÍJEN - 2016

    

   Okresní výstava ovoce a zeleniny

   Koclířov, Kulturní dům
   1.-2. 10.
   Výstava bude otevřena v uvedené dny od 9 do 17 hod. Základem budou výpěstky ovoce a zeleniny zahrádkářů cca 20 základních organizací okresu Svitavy, doplněné expozicemi ÚKZÚZ Lysice a dalších pěstitelských firem okresu i ostatních drobných pěstitelů, nezahrádkářů. Svými expozicemi se budou dále prezentovat včelaři, chovatelé, jezdecký oddíl a další složky obce Koclířov.
   Obohacením je losování drobných cen, ochutnávka cukrářských výrobků zahrádkářek, expozice keramiky, výtvarné exponáty dětí místní školy.
   Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení 

   Zemědělec - podzim 2016

   Lysá nad Labem - výstaviště
   6.-9. 10.
   logo

   Tradiční a nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
   Souběžně se uskuteční výstava NÁŠ CHOV, prezentující chov hospodářských zvířat, technologie pro chov a veterinární pomůcky. Nejširšímu okruhu návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti se představí české zemědělství, zahradnictví, ale i drobné zahrádkaření.

   Zahrada východních Čech

   Častolovice - výstavní areál
   6.-9. 10.
   logo

   Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše více jak 2500 m2 bude s motem radost-krása-užitek vystaveno veškeré ovoce a to perspektivní, současně pěstované a staré odrůdy. Z květin bude vystaveno: jiřiny, gladioly, lilie, begonie, africké fialky, chryzantémy, květiny okrasné listem. Dále návštěvníci uvidí kolekci bylinek, melounů, zeleniny včetně 12 druhů česneku, veliké aranžmá s tekoucí vodou, broušeným sklem, keramikou, a bonsajemi.  Stálá odborná poradna, soutěž o nejlépe naaranžovanou misku a doprovodný program bude zajištěn. Výstavy se také zúčastní chovatelé drobného zvířectva a okrasných ptáků, myslivci, kaktusáři a včelaři. Výstava bude otevřena od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod. Parkovné bude zdarma. Bližší informace na tel. 721 311 719.

   Bližší informace na www.zahradkari.com

   Floria podzim 2016

   Kroměříž výstaviště
   6.-9.10.
   logo Tradiční podzimní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

   Výstava ovoce, zeleniny a květin

   Boršov nad Vltavou
   8.-9. 10.
   logo Zveme vás na výstavu výpěstků našich zahrádkářů, především ovoce, zeleniny a podzimních květin. Výstavu pořádá ZO ČZS Boršov na Vltavou na Obecním úřadu.
   K vidění bude nejen ovoce a krásné květiny, ale také obrazy. Na výstavě ochutnáte lahodné bylinné čaje připravené členkami naší ZO. Otevřeno v sobotu od 9 do 13 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.

   Oblastní výstava ovoce a zeleniny

   Moravská Třebová - prostory zámku
   8.-10. 10.

   Výstava bude otevřena v sobotu a v neděli od 9 do 17 hod. v pondělí od 8 do 12 hod. Na zahájení vystoupí žáci hudební školy, bude vyhodnocena soutěž Rozkvetlé město, pořádaná odborem životního prostředí a místními zahrádkáři v Moravské Třebové.
   Výzdoba bude obohacena pracemi žáků místních škol, panely ze života členů ZO ČZS Moravská Třebová.
   Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení. 

   Výstava ovoce, zeleniny a včelařských výrobků a potřeb.

   Nové Hodějovice, Topolová 13, areál moštárny
   8.-10. 10.

   Výstava ovoce, zeleniny, květin a včelařských potřeb a produktů. Na výstavě budou prezentovány výpěstky členů ZO a příznivců, dále včelařské vybavení a produkty, bude zajištěna odborná poradna, prodej zahrádkářských  a včelařských produktů. Otevřeno 14-17 hod 10. 10. 9-17 hod.

   II. okresní výstava ovoce, zeleniny a květin

   Ústí nad Orlicí, Zahrádkářské středisko
   14.-16.10.
   Výstavu pořádá Územní sdružení ČZS v Ústí nad Orlicí v Zahrádkářském středisku, Hřbitovní 218.
   Otevřeno bude v pátek od 10 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.
   Vstupné dobrovolné.

   Oblastní výstava ovoce a zeleniny

   Třebíč, Dům zahrádkářů,
   14.-17. 10.
   Pořádá ÚS Třebíč. 29. výstava ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají - výpěstků zahrádkářů Třebíčska.
   Otevřeno - pá 13-17, so, ne 9 -17, po 8-13 hod.

   Výstava ovoce, výpěstků a aranžerských prací

   České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
   14.-18. 10.
   Výstava ovoce, zeleniny a květin - výpěstky členů ČZS a aranžerské práce žáků a zaměstnanců školy a instruktorů ÚS ČZS České Budějovice. Poradenská služba po celou dobu zajištěna. Otevřeno 9-17 hodin


   Podzimní výstava

   Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
   15.-16. 10.
   ZO ČZS Křenovice pořádá Podzimní výstavu.
   Vystavovat se budou výpěstky občanů. Soutěžit se bude o "Nejlepší výpěstek". Výpěstky hodnotí návštěvníci a výherce bude odměněn ročním předplatným časopisu Zahrádkář.
   Výstava fotografií pana Frýborta P.
   Pro dětské návštěvníky bude připravena výtvarná dílnička.
   Již tradiční Bazárek nepotřebných věcí.
   K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, ponožky, bižuterie i malé občerstvení.
   Otevřeno: sobota: 9:00 - 17:00 hod. neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné.

   Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny, Přerovské babí léto

   Hustopeče n. Bečvou - zámek
   15.-16. 10.
   Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny - 22. ročník a soutěž SOU - Přerovské babí léto - 10. ročník.
   Soutěž Přerovské babí léto bude mít téma "Oslava narození miminka" se zadáním konkrétních úkolů.
   Zajištěna odborná poradna prodej ovocných stromků.
   Možnost prohlídkymuzea hudby, řeznického muzea a lapidária.

   Chotovinský podzimní trh

   Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství
   16.-17. 10.

   ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá ve dnech 16.-17.10.2016 podzimní výstavu květin.

   Ke zhlédnutí a k prodeji bude široký sortiment pokojových květin, chryzantém, dušičkových vazeb. Dále zde budou ovocné keře a ovocné stromky, jehličnany, vřesovištní rostliny, kanadské borůvky, čarověníky, rododendrony, azalky, ovoce a zelenina na uskladnění.

   Současně je zde možnost zakoupení výrobků chráněné dílny z Rolničky Soběslav a dalších produktů z doprovodného sortimentu, včetně dárkového zboží.  MAS Krajina srdce bude prezentovat řemesla s možností zakoupení výrobků. Pro naše nejmladší návštěvníky bude k dispozici skákací hrad. Občerstvení je přímo v areálu výstavy.

   Otevřeno: sobota 9-17,  neděle 9-14. Vstupné: dospělí 25,- Kč, děti + ZTP 10,- Kč

   18. ročník Regionální výstavy ovoce a zeleniny

   Stráž nad Nisou - Obecní dům
   19.-23. 10.

   Rada územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Liberec
   Territorialverband Zittau der Kleingärtner e.V.
   Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Stráž nad Nisou

   Vás srdečně zvou, na 18. ročník „Regionální výstavy ovoce a zeleniny“ který se koná ve dnech 19.-23. října 2016 v Obecním domě ve Stráži nad Nisou - středa až sobota od 10,00 do 17,00 hodin - neděle od 10,00 do 13,00 hodin.

   Záštitu nad výstavou převzali, pan Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje, pověřený vedením resortu životního prostředí a zemědělství a pan Mgr. Karel Jäschke, starosta Stráže nad Nisou.

   Pro zahrádkáře bude k dispozici odborná poradna. 

   V rámci výstavy bude uskutečněn „TEST ZNALOSTÍ“ pro děti a mládež, ze znalosti semen našich plodin, kde jako odměna bude vlastnoručně ozdobený perníček.

   Vstupné dobrovolné

   Flora Olomouc - podzimní etapa (Hortikomplex)

   Olomouc, výstaviště
   20.-23. 10.
   logo

   Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

   Samostatná expozice ČZS. Ovoce, především jádroviny a peckoviny - nové i tradiční odrůdy doplněné hrozny révy od územních sdružení ČZS.

   Rodokmen ovocných dřevin a další zajímavosti.

   Poradenská služba -pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

    

   Podzimní zahradnické trhy
   prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

    

   OLIMA
   festival gastronomie a nápojů


   Podzimní výstava

   Telč
   21.-23. 10.
   logo

   Výstava ovoce, zeleniny a květin. Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

   Prodejní výstava s možností zakoupení výpěstků členů, podzimních a dušičkových dekorací, medu a různých výrobků našich členů a přátel.

   Součástí výstavy ovoce a zeleniny je soutěž o nejhezčí exponát.

   Výstava ovoce, zeleniny a květinových vazeb

   Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
   21.-23. 10.
   Prodejní výstava zeleniny, ovoce, bylin, suchých a smutečních vazeb.

   Výstava chryzantém, ovoce a zeleniny

   Žumberk u Nových Hradů
   22.-23.10.

   Specializovaná základní organizace ČZS Chryzantéma pořádá výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny, suché vazby. Umístění výstavy je v atraktivním prostředí středověké tvrze Žumberk s krásným výhledem na Novohradské Hory. Otevřeno od 9 do 16 hod. Poradenská služba během výstavy zajištěna.
    

   XIV česká a XXXVIII. hlinecká výstava chryzantém

   Hlinsko - Multifunkční centrum
   27.-29. 10.
   Výstavu pořádá Klub chryzantéma Hlinsko. Na výstavě budou prezentovány výpěstky - chryzantémy - členů. Součásti výstavy je výstava obrazů malíře vysočiny p. Pavla Chmelíka, obrazy lze zakoupit. Výstava bude zahájena 27.10. ve 14 hodin, bude pokračovat do 19 hodin. 28.10. se uskuteční od 9-17 hod.,  29.10. od 9-14hod. a po 14. hodině bude výprodej květin. Každý den výstavy v 10 hod. a 15 hod. se uskuteční přednáška k pěstování chryzantém.

   Exotika 2016

   Lysá nad Labem - výstaviště
   28.10.-1.11.
   logo

   Celostátní výstava nejen exotického ptactva pořádaná společně s chovatelskými organizacemi. Spodní výstavní halu obsadí bažanti, vodní ptáci, holoubci a dvě velké expozice akvaristiky, přízemí pak nebodované exotické ptactvo, prezentovat se zde budou i pěstitelé květin a rostlin, a teraristé. V prvním patře pak proběhnou otevřené bodované výstavy exotických ptáků s názvem Ptačí svět a velký trh exotických zvířat a rostlin.

   !!! NA VÝSTAVU JE ZÁKAZ VSTUPU SE PSY !!!

    

    

   LISTOPAD - 2016

    

   Vánoční výstava

   Holýšov, kulturní dům
   26. 11.

   Adventní věnce k prodeji, vánoční dekorace, vína, sýry, ovoce na uskladnění, výstava betlémů, vánoční zboží, svařák na zahřátí. Otevřeno od 9 do 17 hodin.
   Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

    

    

   PROSINEC - 2016

    

   Vánoce 2016

   České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská
   8.-9. 12.
   Vánoční výstava v areálu tělocvičny. Otevřeno 9-16 hod.


   Vánoční výstava

   Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
   8.-11. 12.
   Prodejní výstava - vánoční v dekorace, ruční práce, perníčky apod.

   Vánoční výstava

   Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
   10.-11. 12.
   ZO ČZS Křenovice pořádá Vánoční výstavu, s vánoční tématikou.
   Vystavovat se bude vánoční pečivo a výzdoba. Tři nejšikovnější budou oceněni praktickými cenami. Hodnotí opět návštěvníci.
   Při poslechu koled prožijeme příjemný čas adventu, nakoupíme dárečky pro své blízké.
   K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, bižutérie, ponožky i malé občerstvení.
   Výtvarná dílnička pro děti.
   Bazárek nepotřebných věcí.
   Otevřeno: Sobota: 9:00 - 17:00 hod. Neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné

   Vánoce Flora

   Olomouc, výstaviště
   10.-19. 12.
   Vánoční trhy.

   Vánoční výstava

   Telč - Dům zahrádkářů
   16.-18. 12.
   logo

   Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

   Domácí vánočky, mazance, perníčky, sušené ovoce, vánoční mošty a jiné vánoční poživatiny.

   Různé vánoční dekorace, svícny ozdoby a mnoho dalšího.

   Zlatá neděle na radnici

   Pelhřimov, radnice
   18. 12.
   Prodejní výstava vánočních dekorací a dárečků na poslední chvíli - součást akce pořádané Kulturním zařízením města a MěÚ Pelhřimov.

   Uvedený seznam berte jen jako orientační, uvedené termíny se mohou bez našeho vědomí změnit.