hlavička

 

placená inzerce reklama

Výstavy a příbuzné akce

Organizace Českého zahrádkářského svazu pořádají každoročně téměř 700 místních či regionálních výstav. Takto velké množství výstav se neobejde bez mnoha hodin obětavé práce členů ZO a ÚS na jejich přípravě, za kterou jim patří velké poděkování. Ústředí ČZS se podílí na velkých celostátních výstavách, kde soustřeďuje květiny a výpěstky od mnoha předních pěstitelů jak z řad členů Svazu tak i profesionálů.

Některá velká výstaviště tradičně poskytují členům ČZS zajímavé slevy na vstupném.

Velkému zájmu se těší i různá školení a instruktáže, které pořádají jednotlivé organizace ČZS. Také zahradnické firmy pořádají odborné a prezentační akce pro širokou zahrádkářskou veřejnost, které stojí za vaši pozornost.

Všechny výstavy a obdobné akce, které nám byly nahlášeny, najdete v následujícícm seznamu. Pokud zde hledaná výstava není uvedena, je možné že již skončila, nebo se nekoná každý rok, podívejte se proto do seznamu uplynulých výstav. Je možné, že o výstavě ještě nevíme, pak nám prosím podejte zprávu.

Výstavy pořádané v roce 2016

 

 

Právě probíhají

 

Orchideje - výstava fotografií

Jílové u Prahy
16.4.-25.9.
Regionální muzeum v Jílovém u Prahy si vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Petra Kříže. Na snímcích uvidíte 552 různých rostlin, převážně z českých botanických zahrad, některé z Londýna, část od sběratelů a z naší přírody. Komerčně pěstované hybridy na snímcích nejsou. Na správné určení rostin dohlédnul pan Ponert z Pražské botanické zahrady v Troji.

Fuchsie v Liberci

Liberec, Staré Pavlovice
15.6.-31.8.
logo

Tradiční výstava květin - vystaveno bude 1300 fuchsií, 400 pelargónií, 140 kultivarů achimnes. Prodej mladých rostlin. Otevřeno každý den mimo středu 10-18 hodin. Vstup zdarma.

Více info o výstavě a sortimentu na www.fuchsieliberec.cz nebo tel. 606 417 249
Místo konání: Zahradnictví  Jiří Pevný, Hrdinů 590/36 Liberec 12, Staré Pavlovice.

Prodejní výstava fuchsií

Mělník, Mlazice - zahradnictví Petro
25.6.-31.8.
logo

25. června Vás srdečně zveme na zahájení výstavy fuchsií spojenou s bylinkovou slavností. Výstava fuchsií je v zahradnictví instalována po celé léto.
Navštívit ji můžete každý všední den včetně víkendů a svátků  25.-26. června, 2.-3. července, o svátcích 5.-6.. července a 9.-10. července od 9- 14 hodin.

Výstava fuchsií, tořivek, citrusů, bonsají

Opočno, zahradní centrum
1.7.-31.8. mimo pondělí
Zahradní centrum v Opočně pořádá již 21. výstavu  fuchsií, tořivek, citrusů a bonsají. Součástí výstavy je poradenství. Výstava se koná v přírodním areálu Zahradního centra v Opočně pod Orlickými horami - ve středu města za restaurací Praha. Otevřeno je v Út-Ne vždy 10-12 a 13-16 hod. v pondělí je zavřeno.

Výstava fuchsií

Telč, renesanční zámecká zahrada
26.-31.7.
logo

Výstavu pořádá ZO ČZS Telč ve spolupráci se Státním zámkem Telč. Bude se konat v zámecké zahradě od 26.7. do 31. 7. 2016.

Exponáty jsou neprodejné, ale do vyčerpání zásob se prodávají mladé rostliny mnoha druhů. Vystavovatelky každému zájemci rády poradí, jak úspěšně fuchsie pěstovat.

Výstava je přístupná v otevíracích hodinách zámku.

 

 

ČERVENEC - 2016

 

Výstava denivek

Chudenice - zámek
30.-31. 7.
Uvidíte neskutečně krásné denivky s velmi velkými květy se spoustou novinek posledních let a ve velkém množství odrůd. Součástí výstavy bude prodej DENIVEK, KOSATCŮ, TULIPÁNŮ a dále okrasné česneky, řebčíky, krokusy a také objednávka vystavených odrůd denivek. Otevřeno bude v sobotu a neděli od 10 do 16 hod. Odborné poradenství je zajištěno po celou dobu akce.
Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně.

 

 

SRPEN - 2016

 

Zahrada Věžky léto 2016

Věžky u Kroměříže
3.-7. 8.
logo

Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

Najdete zde široký výběr květin, okrasné rostliny, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu, živou hudbu a skvělé občerstvení.

Květy - Volyně 2016

Volyně
6.-7. 8.
Výstavu pořádá SZO ČZS MARTAGON ve spolupráci s místní organizací Volyňská kultura.
Letošní pouťová výstava Květy – Volyně 2016 bude 15. v pořadí a uskuteční se v Pošumavské tržnici a Malé galerii ve Volyni. Počítáme s vystavením pozdně kvetoucích lilií, mečíků, růží, fuchsií, bonsají, kaktusů a dalšího širokého sortimentu květin v té době kvetoucích. Expozice kytek bude propojena s výtvarnými díly. 
Otevřeno: sobota 10-19 hodin, neděle 9-17 hodin.

Výstava květin

Staňkov, Lidový dům
12.-14. 8.

Tradiční již 41. výstavu pořádá ZO ČZS Staňkov v době konání Chodských slavností v sále Lidového domu. Výstava květin, zejména gladiol, jiřinek, růží a bonsají. Součástí výstavy bude tombola a prodej přebytků, rovněž poradenská služba. Otevřena bude v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu a neděli od 8 do 18 hodin.

Výstava bonsají

Vyškov, městská knihovna
12.-14. 8.
Pořádá: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1, otevřeno 9 - 17 hodin, poradenská služba, ukázka tvarování bonsají v neděli od 9 - 16 hodin, tvaruje Jaroslav Navrátil, člen BK Haná.
Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1

Oblastní výstava jiřin

Kojetín
13.-14. 8.
logo Pořádá Základní organizace ČZS v Kojetíně pod záštitou ÚS ČZS Přerov a KÚ Olomouc. Výstava je doplněna doprovodným programem a koná se v prostorách klubovny domu zahrádkářů, Podvalí 1308 v Kojetíně. Otevřeno od 9 do 17 hodin, vstup volný, srdečně zvou zahrádkáři z Kojetína.
Výstava proběhne při konání kojetínských Hodů (12.-14. 8.)

Výstava bonsají

Lázně Slatinice
13.-14. 8.
Probíhá v atriu lázeňských budov, otevřeno 9-17 hodin, poradenská služba, ukázka tvarování bonsají v neděli od 9 - 16 hodin, tvaruje Mgr. Jaroslav Servus, člen BK Haná
Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1

Výstava mečíků

Rapotín u Šumperka
13.-14. 8.

Zveme Vás na Výstavu mečíků

Tradiční výstavu pořádá ZO ČZS Rapotín v Krajském  Kulturním centru Rapotín pod záštitou Ing. Michala Symerského, náměstka hejtmana Olomouckého kraje a starosty obce Rapotín.
Otevřeno So: 9-17 hod. Ne: 9-16 hodin. Vstupné dobrovolné.
 • Občerstvení zajištěno,
 • Myslivecké speciality
 • Prodej jarních cibulovin, květin, a zahrádkářských výpěstků
 • Hudba k poslechu
Spojení: autobus zastávka u kostela, nebo u hřiště, vlak, nádraží Petrov nad.Desnou
Srdečně zvou pořadatelé

Letní výstava květin, ovoce, zeleniny, bonsají, kaktusů

Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
13.-14. 8.
logo ZO ČZS Šlapanice pořádá ve dnech 13. a 14. 8. 2016 tradiční letní výstavu květin, ovoce, zeleniny, kaktusů a bonsají. Výstava se koná na orlovně vždy od 8 do 18 hod. Vstupné dobrovolné.

46. speciální výstava mečíků

Nemyčeves, areál školy
13.-14. 8.
logo

ZO ČZS Nemyčeves-Vitiněves Pořádá 46. speciální výstavu mečíků
Mečíky budou vystavovat přední pěstitelé, členové specializované organizace GLADIRIS, dále budou vystaveny růže, jiřiny a lilie. Pokřtíme i nové semenáče mečíků.
Doprovodný program:
Sobota 13.8. 10-12 a 13-15 hod. Řehečské kvarteto; 15-18 hod. vystoupí začínající zpěvačka Simona Tlustá a zpěvák Jakub Kazda s doprovodem
Neděle 14.8.- dívčí country skupina Meduzy z Prahy; Během odpoledne po oba dny proběhne křest nových odrůd mečíků za účasti známých pražských umělců.
Výstava otevřena po oba dny 8-18 hodin. Zajištěn prodej výpěstků a občerstvení.

Výstava citrusů

Police nad Metují
13.-14. 8.
Tradiční výstava citrusů pořádaná u příležitosti Polické pouti ve dnech 13. a 14. srpna. Otevřeno v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin. Vstupné: děti zdarma a ostatní 10 Kč. 
Program: výstava citrusů, odborná poradna, prodej rostlinek, pro děti losy štěstí a opět každý den sobota a neděle  losování rostlinky citrusů pro naše malé návštěvníky. V prostoru Hašičské zbrojnice, ve městě jsou ukazatele. Srdečně zveme všechny zájemce.

Flora Olomouc - letní etapa

Olomouc, výstaviště
18-21. 8.
logo Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh, letní etapa. ČSZ představí v pavilonu A mečíky. Expozici zajistí specializovaná základní organizace Gladiris, která v tomto roce slaví své 50 výročí.

Letní zahradnické trhy
prodej květin, zahradnického sortimentu a drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.
Souběžně probíhá výstava Vyznání růžím.

Svět květin

Trutnov - Horní Staré Město
19.-21. 8.
logo

Výstavu pořádá ZO ČZS Trutnov 2 - Horní Staré Město.
Hlavní expozice výstavy - mečíky, jiřiny, růže a fuchsie, kaktusy a sukulenty, bonsaje, skalničky a jehličnany, expozice včelařů, KRNAP, ukázky aranžérské práce studentů SZŠ Kopidlno, výstava hub, Česká lesnická akademie Trutnov.
Pro návštěvníky je připraven prodej skalniček, cibulovin, konifer, prodej ve všech expozicích výstavy, možnost objednávek jiřin a mečíků. Výstava je otevřena - pá, so - 8-18 hod., ne - 8-16 hod.

Výstava gladiol

Nepomuk, rodný dům A. Němejce
20.-21. 8.
Vystaveno bude okolo 100 odrůd (zejména zvlněných a zřasených) v neuvěřitelně krásných barvách. Součástí výstavy bude prodej sazenic KOSATCŮ, DENIVEK, TULIPÁNŮ, okrasných česneků, řebčíků, ocúnů, krokusů a také objednávka hlíz GLADIOL pro jaro 2017. Otevřeno bude v sobotu a neděli od 9 do 16 hodin.
Odborné poradenství je zajištěno po celou dobu akce.

Výstava květin a umění v Moravci

Moravec, kulturní dům
20.-21. 8.

Tradiční výstava květin a obrazů nejen z Vysočiny. Bude vystaveno mnoho krásných jiřinek a mečíků od členů Dagly a Gladirisu, dále růže, kaktusy a sukulenty, léčivé rostliny, konifery, suchá vazba, pokojové květiny, obrazy a dřevořezba, zahradní nábytek, keramika, zdobené perníčky a další překvapení.

Prodej a objednávky spolu s odbornou poradnou zajištěny. Krásný park přímo proti kulturnímu domu. Spousta památek a zajímavých míst v okolí. Otevřeno od 9 do 18 hodin. Případné dotazy rád zodpoví Břetislav Roudenský, mobil 606 449 000

Oblastní výstava letního ovoce - 6. ročník

Osek n/B., Sokolovna
21. 8.
Výstava je pořádána pod záštitou ÚS ČZS Přerov a krajského úřadu Olomouc. Ochutnávka výrobků z ovoce, odborná poradna zajištěna.

Floria léto 2016

Kroměříž výstaviště
25.-28. 8.
logo Tradiční letní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

ZEMĚ ŽIVITELKA

České Budějovice - výstaviště
25.-30. 8.
logo

43. ročník mezinárodního agrosalonu. Obnova a rozvoj venkova, rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství, ostatní. Expozice ČZS s výpěstky květin, ovoce a zeleniny místních zahrádkářů.

EKOSTYL
Souběžně probíhající výstava. Tvorba a ochrana životního prostředí, ekologické technologie, ekologické stavby, likvidace odpadů, alternativní zdroje energie, biomasa, bioprodukty, racionální výživa a zdravý životní styl.

Pelhřimovská pouť a Festival hasičských hudeb

Pelhřimov, Radnice
27.-28. 8.
Prodejní výstava - hrnkové a pokojové květiny, kaktusy, trvalky, ovoce, zelenina, suché vazby, byliny, perníčky, med, ruční práce.

Mezinárodní výstava jiřinek a jarmark tradičních řemesel

Velké Opatovice
27.-28. 8.
Výstava se koná ve spolupráci SZO ČZS Dagla se Službami Města Velké Opoatovice v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Proběhne již 8 ročník. Součástí akce je finále Miss Opatovická Jiřinka kde se dvanáct finalistek utká o vítězství v kategorii od 7 - 13 let. Propozice a přihlášky do Miss najdete na kc.velkeopatovice.cz. Po oba dny bude probíhat bohatý kulturní program, který bude upřesněn na webových stránkách www.dagla.cz a na www.kc.velkeopatovice.cz. Výstava bude otevřena po oba dny od 9. do 18. hodin

 

 

ZÁŘÍ - 2016

 

Prodejní výstava exotických rostlin

Choteč, Skleníky Lukscheiter
1.-4. 9.
logo Orchideje, tilandsie, sukulenty, tořivky, masožravky, kapradiny, voskovky, pokojovky, kaktusy a další.

Regionální zahrádkářská výstava

Teplice nad Metují
2.-4. 9.
Výstavu pořádá ZO ČZS Teplice nad Metují, Územní sdružení ČZS Náchod a Město Teplice nad Metují za účasti ZO ČZS okresu Náchod a dalších organizací v základní škole a přilehlém parku.
Bohatý doprovodný program, obsáhlý stánkový prodej rostlin a zahrádkářských potřeb.
Vstupné od 15 let 50 Kč. Otevřeno od 8 do 18 hodin. 

Mezinárodní výstava jiřinek

Pardubice, zámek
2.-4. 9.
Mezinárodní výstava Jiřinek, vystavují členové SZO ČZS Dagla, kteří představí odrůdy jiřinek vyšlechtěné nejen v naší republice, ale prakticky z celého světa. Otevřeno v pátek 2.9 od 11.do 16.hod. V sobotu a v neděli od 9. do 16. hod. V neděli po skončení si návštěvníci mohou květy zdarma odnést domů.

Dožínky

Pelhřimov, Radnice
3. 9.
Výstava a prodej rostlin, ovoce, zeleniny, suchých vazeb.

Podzimní výstava skalniček

Praha, Karlovo nám.
5.-16. 9.
logo

Klub skalničkářů Praha pořádá výstavu skalniček, dřevin a cibulovin v areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Výstava bude otevřena od 9.00 - 18.00 hodin každý den, včetně sobot, nedělí i svátků.

Podzimní výstava kaktusů a sukulentů

Praha - Botanická zahrada Na Slupi
8.-18. 9.
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK Praha  a Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Praha pořádají výstavu kaktusů a sukulentů. Součástí výstavy je drobný prodej rostlin, literatury a pomůcek pro pěstování kaktusů a sukulentů. Odborná poradna pro pěstitele zajištěna po celou dobu výstavy. Otevřeno od 10 do 18 hod. poslední den výstavy 18.9. do 16 hod.

Jiřinkové slavnosti 2016

Lysá nad Labem - výstaviště
9.-11. 9.
logo

Výstaviště Lysá nad Labem se rozzáří pestrými barvami jiřin a gladiolů. Dýchne na Vás atmosféra dávných časů, kdy se ještě pořádaly jiřinkové bály a jiřiny se staly symbolem národního obrození. Každý den budou právě návštěvníci volit královnu všech jiřin pomocí slosovatelných kuponů o ceny. Rozhodně nebude chybět křest nové odrůdy jiřinky a setkání se zajímavými osobnostmi.

Výstava bonsají

Prostějov
9.-11. 9.
Rajská zahrada u kostela Povýšení sv. Kříže (za muzeem, vchod od tržnice), otevřeno 9 - 17 hodin, poradenská služba zajištěna, v neděli od 9 - 16 hodin ukázka tvarování bonsají - Mgr. Jaroslav Servus, člen BK Haná
Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1.

Výstava hroznů Slezska

Velké Hoštice - zámek
9.-11. 9.
ZO ČZS Velké Hoštice ve spolupráci s Obcí Velké Hoštice a Územní radou Opava pořádá tradiční již 21. výstavu hroznů Slezska. Tato výstava s mnohaletou tradici, k zhlédnutí bude 300 400 vzorků hroznů vinné révy. Bohatý bude i okruh odrůd, každoročně je vystaveno přes 100 odrůd vinné révy převážně stolních odrůd vhodných pro oblast Severní Moravy. Současně můžeme obdivovat krásu aranžmá, které nám připraví místní zahrádkáři.
 • Výstava zahájí 9. září 2016 - 17.30, v 18 hodin proběhne slavnostní zahájení s programem pro hosty, předsedy ZO, pěstitele a sponzory.
 • 10. září 2016 - otevřeno 13–19 hod. pro veřejnost, současně dožínkový průvod, kulturní program - vystoupení seniorek, Vlekohoštických panimám, westernové ukázky.
 • 11. září 2016 - 11–18 hod. otevřeno pro širokou veřejnost.
Po celou dobu výstavy pro širokou veřejnost bude hrát cimbálová muzika Háj. Občerstvení a pohoštění je zajištěno.

Zahrada Čech

Litoměřice - výstaviště
9.-17.9.
logo

Nejnavštěvovanější zahrádkářský veletrh. Tradičně bohatý sortiment potřeb pro Vaši zahradu a chalupaření. Nenechte si ujít zajímavý kulturní program, který pro Vás na výstavišti připravujeme. Účast časopisu Zahrádkář - Den Zahrádkáře 17. 9. 2016


Jiřinkové dny - XVI. ročník

Sloveč u Městce Králové - areál Zahradnictví DAHLIA
10.-11. 9.
Volná prohlídka výsadby 1000 rostlin jiřin z celého světa ve více jak 300 odrůdách,
představení novinek 2016. Dále výstava begonií, mečíků, chryzantém, fuchsií, masožravých rostlin, lilií, růží, bonsají, kaktusů. Ukázka svatebních šatů, zahradní keramiky.
Doprovodný program sobota:
 • od 10,30 Dvorská renesance- ukázka italských tanců 15. a 16. století
 • od 14,00 Historická módní přehlídka šatů a dobového prádla skupiny Villanella.
 • od 14,30 Slavnostní křest nové  odrůdy jiřinky za účasti zpěvačky Pavlíny Filipovské.

Doprovodný program neděle:
 • od 13,30 vystoupení kapely Švejk Music.
 • Po celý den ukázka dekorativního vyřezávání  z ovoce a zeleniny a výroby kytic z ovoce a zeleniny.
Po oba dva dny prodej širokého sortimentu rostlin. Vstupné dobrovolné. Otevřeno po oba dny 8,00 do 18,00. Více na www.dahliabrzak.cz

Bonsaje na Zbraslavi

Zbraslav
10.-11. 9.
Bonsaje ze sbírky Bonsai Moravia, www.bonsaimoravia.cz. Výstavu pořádá v Městské zahradě Zbraslav (ul. Žitavského) ZO ČZS Zbraslav Kamínka ve spolupráci s městským úřadem Praha - Zbraslav. Součástí výstavy budou ukázky tvarování, prodej bonsají a příslušenství. Otevřeno 10-18 hod.

Zahrada a její hmyzí obyvatelé

Křemže - sál radnice
10.-16. 9.
logo

Zveme vás srdečně na naší každoroční výstavu, která se bude konat od 10. do 16. září v sále radnice ve Křemži. Ta letošní bude zaměřena na zahradu jako celek a na její hmyzí obyvatele. Poslední den výstavy v pátek 16.9. od 17:00 začne pod vedením ing. Frány degustace letních a podzimních odrůd jablek. Degustace je otevřena všem zájemcům. Bližší informace k výstavě budou včas zveřejněny na našich webových stránkách.
www.zahradkari.cz/zo/kremze

Zahrada 2016

Karviná - areál ÚS ČZS
16.-17. 9.
Okresní výstava ovoce, zeleniny a podzimních květin - výpěstků členů ČZS. Pořádá ÚS Karviná ve svém areálu, Mlýnská, Karviná-Fryštát. Prodej rostlin, ukázka aranžování dětí a mládeže. Poradna po celou dobu výstavy zajištěna. Samostatná expozice včelařů, prodej včelařských produktů. Otevřeno 9-18 hod.
V pátek zahradnická soutěž pro základní školy se zajímavými cenami. Vstupné dobrovolné.

Podzimní výstava ovoce a zeleniny

Holýšov, kulturní dům
17. 9.

Výstavu pořádá ZO ČZS Holýšov jako prodejní. Náplní budou hlavně výpěstky zahrádkářů, prodej ovoce, keřů a stromků, dárkových předmětů a perníčků.
Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

Podzimní výstava výpěstků ze zahrad a vinohradů Brna a okolí

Brno, Mendlovo nám. 20, Pivovarské pohostinství
22.-24. 9.
logo Pořádá územní sdružení ČZS Brno město. Výstava probíhá v prostorách sálu Pivovarského pohostinství,  Mendlovo nám. 20 na Starém Brně.
Hlavní expozice výstavy:
• kořenová zelenina, ovoce - včetně hroznů,okrasné dýně,
• bylinky a rozkvetlé květiny,
• expozice včelařů s úlem a včelařskými produkty,
• rukodělné výrobky,
• ukázka starých a nových zahradnických potřeb.
Pro návštěvníky máme připraveno: ochutnávku jablečného moštu, prodej burčáku i vína, , košt domácí meruňkovice, degustace ovoce, poradenská služba.
Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že se Vám bude u nás líbit.

Tradiční zahrádkářská výstava

Lázně Bělohrad - Památník K.V.Raise
22.-27. 9.
Pořádá ZO ČZS Lázně Bělohrad v Památníku K.V. Raise. Součástí výstavy budou výtvarné a keramické práce žáků místní školy K.V. Raise a práce keramického kroužku. Ny výstavě bude kolekce jiřin ze zahradnictví Dahlia - Brzák ze Slovče.

Vysokoveselský Krtek

Vysoké Veselí, Kulturní dům
23.-24. 9.
Na výstavě vystavují nejen členové ZO, ale každý kdo přinese exponát. Zúčastňují se i velkopěstitelé zeleniny a ovoce. Tradiční součástí výstavy je soutěž o nejdelší paprikový lusk, soutěž o nejlepší jablko a letos nově o nejlépe osázenou misku - Informace na tel. 734722846.
Na výstavě lze spatřit a objednat si jiřinky (cca ze 140 odrůd), prohlédnout expozici kaktusů (v prodejní části je možné si je i zakoupit). V prodejní části je rovněž možné zakoupit odbornou literaturu, ochranné prostředky rostlin a mnoho dalších výpěstků a potřeb pro zahrádkáře. Expozici budou mít základní a mateřské školy. Je zajištěno občerstvení. V pátek bude otevřeno od 8,00 do 17.00 a v sobotu 8,00 -16.00.
Informace na: www.zahradkari.cz/zo/vysoke.veseli. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Život na zahradě

Ostrava - Výstaviště Černá louka
23.-25. 9.
logo Pořádá Výstaviště Černá louka Ostrava. Prezentace Českého zahrádkář­ského svazu na Ostravsku a Českého svazu včelařů. Expozice slovenských a polských zahrádkářů. Soutěž pro děti Světem včel. Ochutnávka a prodej vína z Jižní Moravy. Soutěž O nejlepší med a medovinu Moravského kraje. Porady, konzultace, semináře, konference. Souběžně probíhá výstava Zdraví a Duše. Otevřeno 23.-24. 10-18 hod., 25. 10-16 hod.

Valašská zahrada

Rožnov pod Radhoštěm - Sport camp
23.-25. 9.
logo Valašskou zahradu pro Vás připravuje realitní společnost Valašské nemovitosti. Akce se koná pravidelně na jaře a na podzim, v areálu Sport campu v Rožnově pod Radhoštěm. Na trzích se prezentují zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy, Čech, Slovenska i Polska. Nakoupit u více než sta stánků můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je i program pro děti a pro zahrádkáře poradna.

Zahrádkářská výstava a Přerovské babí léto

Tovačov - zámek
24.-25. 9.
Zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny a soutěž Přerovské babí léto byla přesunuta do Hustopečí na 15.-16. 10.

Podzimní výstava květin ovoce a zeleniny

Frýdlant nad Ostravicí
24.-25. 9.
Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční podzimní výstavu květin, ovoce a zeleniny.
Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. ve dnech 24. -25. září 2016, v sobotu a neděli od 9. do 18. hod. V rámci programu vystoupí cimbálová muzika Kotci a pro návštěvníky bude připraveno chutné občerstvení z domácí kuchyně.

Podzimní výstava květin ovoce a zeleniny

Frýdlant nad Ostravicí
24.-25. 9.
Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční podzimní výstavu květin, ovoce a zeleniny. Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. Otevřeno od 9. do 18. hod. Součástí výstavy bude prodej zahrádkářských potřeb, cibulovin, česneku, odborná poradna a bohaté domácí pohoštění.

XI. Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Slavkov u Brna, Společenský dům Bonaparte
24.-26. 9.

ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov pořádají již XI. Oblastní výstavu ovoce, zeleniny a zahrádkářských výpěstků. Výstava bude otevřena v sobotu od 8-17 hod., v neděli od 9-17 hod., v pondělí jen pro školy od 8-11 hod. Vystavováno bude ovoce pěstitelů z okresu Vyškov, dále uvidíte expozici včelařů, kaktusů, bonsají. Bylinky a trvalky pana Ing. Petra Hanzelky, vyřezávané ovoce a výtvarné práce  žáků ISŠ Slavkov u Brna a výtvarné práce žáků ZŠ Komenského a dětí z MŠ ve Slavkově. Aranžování celé výstavy provede pan Jaromír Kokeš- mistr republiky ve floristice.

V sobotu v 15 hod. budou vyhodnoceny soutěže Jablko roku 2016 Vyškovska a Rozkvetlý Slavkov 2016. Poté provede komentovanou prohlídku výstavou s určováním odrůd pan Ing. Dušan Nesrsta z ÚKZUZ Lysice.

Návštěvníci si mohou v sobotu zakoupit jablečný mošt a domácí povidla z naší zpracovny ovoce a také sazenice trvalek, bylinek a výrobků z nich, od včelařů pravý med. V sobotu pořádáme tombolu!

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

Zveme návštěvníky na návštěvu Slavkova a velmi pěknou výstavu.

Těšíme se na Vás ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a dalších zahrádkářských zajímavostí

Slatina nad Úpou
24.9.-2.10.
Pořádá ZO ČZS ve Slatině nad Úpou v budově bývalé základní školy ve Slatině nad Úpou s doplňkovou expozicí: PRUSKO–RAKOUSKÁ VÁLKA 1866.
Výstava otevřena: 24. 9. 14-17 hod. dále 9-17 hod. poslední den - neděle do 16 hod.
V pracovní dny výstavního týdne je výstava otevřena pro školy a ostatní skupinové návštěvníky (zájemce) individuálně po vzájemné telefonické dohodě na tel.č: 603 390 285 př. Hašková Mirka, 603 834 996 př. Dudek Jan
Na vaši návštěvu se těší pořadatelé. 

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Lišov
25. 9.
ZO ČZS Lišov a pěstitelé z okolí pořádají v Schwarzenberském špitále (tř. 5. května) tradiční Výstavu ovoce, zeleniny a květin. Otevřeno 9-18 hod.

Zahrada Věžky podzim 2016

Věžky u Kroměříže
28.9.-2.10.
logo

Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

Najdete zde široký výběr květin, okrasné rostliny, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu, živou hudbu a skvělé občerstvení.

HOBBY PODZIM

České Budějovice - výstaviště
29.9.-2.10.
logo

Dům a zahrada, chovatelství, kutilství a ruční práce, sběratelství, interiéry, elektrospotřebiče, sportovní vyžití, sportovní vybavení, služby a potřeby pro seniory, oblečení a doplňky, esoterika.

Výstava orchidejí a exotických rostlin

Homole - Hasičská zbrojnice na návsi, České Budějovice
29.9.-2.10.
Specializovaná základní organizace ČZS "Orchidea" České Budějovice a Explantex - Mgr. Bohumil Vondruš, vás zvou na výstavu. Vystavovány budou kvetoucí orchideje, exotické rostliny a další zajímavosti. Odborná poradna a prodej budou zajištěny. Otevřeno od 9 do 15 hodin.

Krajská výstava zahrádkářů

Plzeň, KD Šeříkovka
30.9.-1.10.
Výstava se koná v Kulturním domě Šeříkovka, Plzeň - Na Slovanech. Krajská výstava zahrádkářů je pořádána za podpory Plzeňského kraje. Na výstavě se exponáty podílejí základní organizace a zahrádkáři z územních sdružení ČZS Plzeň-region, Rokycany, Klatovy, Tachov a Domažlice. Při výstavě probíhá prodej brambor, bylinek, česneku, chodských koláčů. medu a pod. Součástí je výstava zahradní techniky.

Světelská zahrádka

Světlá nad Sázavou
30.9.-2.10.
Již tradiční výstavu „Světelská zahrádka“ pořádá ve dnech 30.9.až 2.10.2016 ZO ČZS Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Kyticí - Kulturní zařízení Města Světlá nad Sázavou a Městem Světlá nad Sázavou, místními zahrádkáři, zahradníky, včelaři a firmami  RH plant s.r.o., Kaliště (Plantica) a Okrasné rostliny-Green planet Světlá nad Sázavou  v moderně  zrekonstruovaném prostředí Dělnického domu na Náměstí Trčků z Lípy vedle kina.  Výstava je zaměřena na rezistentní odrůdy ovoce, zeleninu, květiny, brambory včetně nových odrůd, kaktusy, bonsaje, okrasné rostliny, včelařství  a další zahrádkářské zvláštnosti z regionu a blízkého okolí. Součástí výstavy je i drobný prodej přebytků zahrádkářů, prodej medu a výrobků včelařů, prodej kmínu a máku, dále prodej květin včetně pokojových, okrasných rostlin, cibulek tulipánů, narcisů  i výpěstků dovezených z ciziny včetně novinek a také poradenství pro zahrádkáře  a ostatní zájemce o tuto prospěšnou činnost. Vystavované exponáty je třeba doručit organizátorům nejpozději ve čtvrtek 29.9.2016 od 9 do 16 hodin do Dělnického domu. Vstupné dobrovolné.

Otevírací doba: pátek 30.9. 2016 a sobota 1. 10. 2016  od 9 do 17 hodin , neděle 2. 10. 2016 od 9 do 15 hodin.

 

 

ŘÍJEN - 2016

 

Okresní výstava ovoce a zeleniny

Koclířov, Kulturní dům
1.-2. 10.
Výstava bude otevřena v uvedené dny od 9 do 17 hod. Základem budou výpěstky ovoce a zeleniny zahrádkářů cca 20 základních organizací okresu Svitavy, doplněné expozicemi ÚKZÚZ Lysice a dalších pěstitelských firem okresu i ostatních drobných pěstitelů, nezahrádkářů. Svými expozicemi se budou dále prezentovat včelaři, chovatelé, jezdecký oddíl a další složky obce Koclířov.
Obohacením je losování drobných cen, ochutnávka cukrářských výrobků zahrádkářek, expozice keramiky, výtvarné exponáty dětí místní školy.
Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení 

Zemědělec - podzim 2016

Lysá nad Labem - výstaviště
6.-9. 10.
logo

Tradiční a nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
Souběžně se uskuteční výstava NÁŠ CHOV, prezentující chov hospodářských zvířat, technologie pro chov a veterinární pomůcky. Nejširšímu okruhu návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti se představí české zemědělství, zahradnictví, ale i drobné zahrádkaření.

Zahrada východních Čech

Častolovice - výstavní areál
6.-9. 10.
logo

Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše více jak 2500 m2 bude s motem radost-krása-užitek vystaveno veškeré ovoce a to perspektivní, současně pěstované a staré odrůdy. Z květin bude vystaveno: jiřiny, gladioly, lilie, begonie, africké fialky, chryzantémy, květiny okrasné listem. Dále návštěvníci uvidí kolekci bylinek, melounů, zeleniny včetně 12 druhů česneku, veliké aranžmá s tekoucí vodou, broušeným sklem, keramikou, a bonsajemi.  Stálá odborná poradna, soutěž o nejlépe naaranžovanou misku a doprovodný program bude zajištěn. Výstavy se také zúčastní chovatelé drobného zvířectva a okrasných ptáků, myslivci, kaktusáři a včelaři. Výstava bude otevřena od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod. Parkovné bude zdarma. Bližší informace na tel. 721 311 719.

Bližší informace na www.zahradkari.com

Floria podzim 2016

Kroměříž výstaviště
6.-9.10.
logo Tradiční podzimní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Boršov nad Vltavou
8.-9. 10.
logo Zveme vás na výstavu výpěstků našich zahrádkářů, především ovoce, zeleniny a podzimních květin. Výstavu pořádá ZO ČZS Boršov na Vltavou na Obecním úřadu.
K vidění bude nejen ovoce a krásné květiny, ale také obrazy. Na výstavě ochutnáte lahodné bylinné čaje připravené členkami naší ZO. Otevřeno v sobotu od 9 do 13 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.

Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Moravská Třebová - prostory zámku
8.-10. 10.

Výstava bude otevřena v sobotu a v neděli od 9 do 17 hod. v pondělí od 8 do 12 hod. Na zahájení vystoupí žáci hudební školy, bude vyhodnocena soutěž Rozkvetlé město, pořádaná odborem životního prostředí a místními zahrádkáři v Moravské Třebové.
Výzdoba bude obohacena pracemi žáků místních škol, panely ze života členů ZO ČZS Moravská Třebová.
Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení. 

Výstava ovoce, zeleniny a včelařských výrobků a potřeb.

Nové Hodějovice, Topolová 13, areál moštárny
8.-10. 10.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a včelařských potřeb a produktů. Na výstavě budou prezentovány výpěstky členů ZO a příznivců, dále včelařské vybavení a produkty, bude zajištěna odborná poradna, prodej zahrádkářských  a včelařských produktů. Otevřeno 14-17 hod 10. 10. 9-17 hod.

II. okresní výstava ovoce, zeleniny a květin

Ústí nad Orlicí, Zahrádkářské středisko
14.-16.10.
Výstavu pořádá Územní sdružení ČZS v Ústí nad Orlicí v Zahrádkářském středisku, Hřbitovní 218.
Otevřeno bude v pátek od 10 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.
Vstupné dobrovolné.

Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Třebíč, Dům zahrádkářů,
14.-17. 10.
Pořádá ÚS Třebíč. 29. výstava ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají - výpěstků zahrádkářů Třebíčska.
Otevřeno - pá 13-17, so, ne 9 -17, po 8-13 hod.

Výstava ovoce, výpěstků a aranžerských prací

České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
14.-18. 10.
Výstava ovoce, zeleniny a květin - výpěstky členů ČZS a aranžerské práce žáků a zaměstnanců školy a instruktorů ÚS ČZS České Budějovice. Poradenská služba po celou dobu zajištěna. Otevřeno 9-17 hodin


Podzimní výstava

Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
15.-16. 10.
ZO ČZS Křenovice pořádá Podzimní výstavu.
Vystavovat se budou výpěstky občanů. Soutěžit se bude o "Nejlepší výpěstek". Výpěstky hodnotí návštěvníci a výherce bude odměněn ročním předplatným časopisu Zahrádkář.
Výstava fotografií pana Frýborta P.
Pro dětské návštěvníky bude připravena výtvarná dílnička.
Již tradiční Bazárek nepotřebných věcí.
K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, ponožky, bižuterie i malé občerstvení.
Otevřeno: sobota: 9:00 - 17:00 hod. neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné.

Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny, Přerovské babí léto

Hustopeče n. Bečvou - zámek
15.-16. 10.
Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny - 22. ročník a soutěž SOU - Přerovské babí léto - 10. ročník.
Soutěž Přerovské babí léto bude mít téma "Oslava narození miminka" se zadáním konkrétních úkolů.
Zajištěna odborná poradna prodej ovocných stromků.
Možnost prohlídkymuzea hudby, řeznického muzea a lapidária.

Chotovinský podzimní trh

Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství
16.-17. 10.

ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá ve dnech 16.-17.10.2016 podzimní výstavu květin.

Ke zhlédnutí a k prodeji bude široký sortiment pokojových květin, chryzantém, dušičkových vazeb. Dále zde budou ovocné keře a ovocné stromky, jehličnany, vřesovištní rostliny, kanadské borůvky, čarověníky, rododendrony, azalky, ovoce a zelenina na uskladnění.

Současně je zde možnost zakoupení výrobků chráněné dílny z Rolničky Soběslav a dalších produktů z doprovodného sortimentu, včetně dárkového zboží.  MAS Krajina srdce bude prezentovat řemesla s možností zakoupení výrobků. Pro naše nejmladší návštěvníky bude k dispozici skákací hrad. Občerstvení je přímo v areálu výstavy.

Otevřeno: sobota 9-17,  neděle 9-14. Vstupné: dospělí 25,- Kč, děti + ZTP 10,- Kč

18. ročník Regionální výstavy ovoce a zeleniny

Stráž nad Nisou - Obecní dům
19.-23. 10.

Rada územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Liberec
Territorialverband Zittau der Kleingärtner e.V.
Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Stráž nad Nisou

Vás srdečně zvou, na 18. ročník „Regionální výstavy ovoce a zeleniny“ který se koná ve dnech 19.-23. října 2016 v Obecním domě ve Stráži nad Nisou - středa až sobota od 10,00 do 17,00 hodin - neděle od 10,00 do 13,00 hodin.

Záštitu nad výstavou převzali, pan Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje, pověřený vedením resortu životního prostředí a zemědělství a pan Mgr. Karel Jäschke, starosta Stráže nad Nisou.

Pro zahrádkáře bude k dispozici odborná poradna. 

V rámci výstavy bude uskutečněn „TEST ZNALOSTÍ“ pro děti a mládež, ze znalosti semen našich plodin, kde jako odměna bude vlastnoručně ozdobený perníček.

Vstupné dobrovolné

Flora Olomouc - podzimní etapa (Hortikomplex)

Olomouc, výstaviště
20.-23. 10.
logo

Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

Samostatná expozice ČZS. Ovoce, především jádroviny a peckoviny - nové i tradiční odrůdy doplněné hrozny révy od územních sdružení ČZS.

Rodokmen ovocných dřevin a další zajímavosti.

Poradenská služba -pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

 

Podzimní zahradnické trhy
prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

 

OLIMA
festival gastronomie a nápojů


Podzimní výstava

Telč
21.-23. 10.
logo

Výstava ovoce, zeleniny a květin. Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

Prodejní výstava s možností zakoupení výpěstků členů, podzimních a dušičkových dekorací, medu a různých výrobků našich členů a přátel.

Součástí výstavy ovoce a zeleniny je soutěž o nejhezčí exponát.

Výstava ovoce, zeleniny a květinových vazeb

Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
21.-23. 10.
Prodejní výstava zeleniny, ovoce, bylin, suchých a smutečních vazeb.

Výstava chryzantém, ovoce a zeleniny

Žumberk u Nových Hradů
22.-23.10.

Specializovaná základní organizace ČZS Chryzantéma pořádá výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny, suché vazby. Umístění výstavy je v atraktivním prostředí středověké tvrze Žumberk s krásným výhledem na Novohradské Hory. Otevřeno od 9 do 16 hod. Poradenská služba během výstavy zajištěna.
 

XIV česká a XXXVIII. hlinecká výstava chryzantém

Hlinsko - Multifunkční centrum
27.-29. 10.
Výstavu pořádá Klub chryzantéma Hlinsko. Na výstavě budou prezentovány výpěstky - chryzantémy - členů. Součásti výstavy je výstava obrazů malíře vysočiny p. Pavla Chmelíka, obrazy lze zakoupit. Výstava bude zahájena 27.10. ve 14 hodin, bude pokračovat do 19 hodin. 28.10. se uskuteční od 9-17 hod.,  29.10. od 9-14hod. a po 14. hodině bude výprodej květin. Každý den výstavy v 10 hod. a 15 hod. se uskuteční přednáška k pěstování chryzantém.

Barvy podzimu

Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
28.-30. 10.
logo ZO ČZS Šlapanice pořádá dne 28. 10. až 30. 10. 2016 tradiční podzimní výstavu Barvy podzimu. Výstava je zaměřena zejména na chryzantémy, ovoce, zeleninu a netradiční výpěstky z našich zahrad. Výstava se koná na orlovně vždy od 8 do 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

Exotika 2016

Lysá nad Labem - výstaviště
28.10.-1.11.
logo

Celostátní výstava nejen exotického ptactva pořádaná společně s chovatelskými organizacemi. Spodní výstavní halu obsadí bažanti, vodní ptáci, holoubci a dvě velké expozice akvaristiky, přízemí pak nebodované exotické ptactvo, prezentovat se zde budou i pěstitelé květin a rostlin, a teraristé. V prvním patře pak proběhnou otevřené bodované výstavy exotických ptáků s názvem Ptačí svět a velký trh exotických zvířat a rostlin.

!!! NA VÝSTAVU JE ZÁKAZ VSTUPU SE PSY !!!

 

 

LISTOPAD - 2016

 

Vánoční výstava

Holýšov, kulturní dům
26. 11.

Adventní věnce k prodeji, vánoční dekorace, vína, sýry, ovoce na uskladnění, výstava betlémů, vánoční zboží, svařák na zahřátí. Otevřeno od 9 do 17 hodin.
Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

Vánoce ve Frýdlantu nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí
26. -27. 11.

Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční předvánoční výstavu. Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. ve dnech 26. -27. listopadu 2016, v sobotu a neděli od 9. do 18. hod.
K vidění budou jako obvykle betlémy se spoustou námětů jak si připravit pokojné svátky.
K prodeji budou adventní vazby, keramika a cukroví, vánočních ozdoby a svíčky.
Jako vždy Vás čeká tradiční domácí občerstvení

 

 

PROSINEC - 2016

 

Vánoce 2016

České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská
8.-9. 12.
Vánoční výstava v areálu tělocvičny. Otevřeno 9-16 hod.


Vánoční výstava

Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
8.-11. 12.
Prodejní výstava - vánoční v dekorace, ruční práce, perníčky apod.

Vánoční výstava

Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
10.-11. 12.
ZO ČZS Křenovice pořádá Vánoční výstavu, s vánoční tématikou.
Vystavovat se bude vánoční pečivo a výzdoba. Tři nejšikovnější budou oceněni praktickými cenami. Hodnotí opět návštěvníci.
Při poslechu koled prožijeme příjemný čas adventu, nakoupíme dárečky pro své blízké.
K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, bižutérie, ponožky i malé občerstvení.
Výtvarná dílnička pro děti.
Bazárek nepotřebných věcí.
Otevřeno: Sobota: 9:00 - 17:00 hod. Neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné

Vánoce Flora

Olomouc, výstaviště
10.-19. 12.
Vánoční trhy.

Vánoční výstava

Telč - Dům zahrádkářů
16.-18. 12.
logo

Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

Domácí vánočky, mazance, perníčky, sušené ovoce, vánoční mošty a jiné vánoční poživatiny.

Různé vánoční dekorace, svícny ozdoby a mnoho dalšího.

Zlatá neděle na radnici

Pelhřimov, radnice
18. 12.
Prodejní výstava vánočních dekorací a dárečků na poslední chvíli - součást akce pořádané Kulturním zařízením města a MěÚ Pelhřimov.

Uvedený seznam berte jen jako orientační, uvedené termíny se mohou bez našeho vědomí změnit.