Naše organizace

Základní organizace ČZS Křemen - Lužec na Vltavou vznikla v roce 1990 osamostatněním zahrádkové osady Na Křemení od místní základní organizace ČZS v Lužci na Vltavou, která po několika letech zanikla.

V současné době má organizace 51 členů, kteří obhospodařují 49 zahrádek v zahrádkové osadě vykoupených členy organizace v devadesátých letech do svého vlastnictví.

Osada Křemen o celkové rozloze cca 2 ha se nachází na okraji obce Lužec nad Vltavou v prostoru mezi oborou na břehu Vltavy a plavebním kanálem Kralupy - Mělník. Má vlastní vodárnu a zahradní vodovod, většina zahrádkářských chat je vybavena přívodem elektrické energie.

Základní organizace vlastní řadu společných zařízení - od pozemku s vodárnou a technickým objektem, přes zařízení vodárny, elektrické a vodovodní rozvody, až po zařízení k zahrádkářské činnosti (křovinořez, drtič větví, sekačku, kontejnery na odpad a další).

Věkové složení členské základny ZO je poměrně vysoké. Nutno však ocenit, že na činnosti se zejména v poslední době podílí i mladší generace.

Většina členů je z Prahy a přijíždí do osady o víkendech a v letní sezóně. Nicméně se však daří udržovat dobré vztahy s místními občany a v době sezóny se členové zahrádkové osady považují i za účastníky obecního dění.

Celkem:
Dnes:
On line:
7519
2
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Křemen - Lužec nad Vltavou
Osada Na Křemeni, Lužec nad Vltavou, č.zo: 106058, IČO: 69764450, tel. 123
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.