O nás


Naše základní organizace ČZS je jednou ze čtyř ZO ČZS působících v Hulíně a je tvořena především tzv. přídomními zahrádkáři, tj. členy, kteří vlastní zahrady u domů, kde bydlí.

Město Hulín, okres Kroměříž, leží v rovině na rozhraní Hornomoravského a Dolnomoravského úvalu, na řece Rusavě, která pramení v Hostýnských vrších a nedaleko města se vlévá do řeky Moravy. V okolí jsou úrodné naplaveniny těchto řek a plochy navátých spraší. Město historicky bylo a je významnou křižovatkou obchodních cest, v současné době železničních i silničních. V jeho okolí se stýká úrodná Haná s Valašskem a Slováckem a město má v současné době téměř osm tisíc obyvatel, kteří se hlásí ke svým hanáckým kořenům.

Naše základní organizace byla založena v roce 1958 a má nyní cca 51 členů. Činnost byla od počátku zaměřena především na zvýšení úrovně pěstování ovocných stromů v zahradách a na zpracování ovoce. V roce 1970 získala ZO nemovitost v ulici Žižkova, která byla postupně přebudována na zpracovnu ovoce. Po zakoupení vedlejší nemovitosti v roce 1998 byla provedena dostavba a doplnění technologického vybavení, takže postupně vznikla zpracovna ovoce zahrnující velkokapacitní sušárnu ovoce, prostor pro vaření povidel a moštárnu. Moštárna poskytuje služby při zpracování vlastních jablek nejen členům, ale i všem občanům města a okolí.

Organizace na pravidelných měsíčních členských besedách, které se konají v prostorách Městského kulturního centra v Hulíně, umožňuje předávání aktuálních odborných informací k zahrádkářské činnosti, vzájemnou výměnu zkušeností, zajišťuje účast členů na výstavách a soutěžích, pořádá odborné přednášky a tematické zájezdy. 

Celkem:
Dnes:
On line:
6222
2
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu č. 1 Hulín
Žižkova 176, 768 24 Hulín, č.zo: 608012, IČO: 60382899
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.