Zájezd - fotky


      Zájezd zahrádkářů do Olomouce

 

   Každý rok pořádají zahrádkáři tématický zájezd po moravských koutech. Navštěvují se arboreta, výstavy, bylinné zahrady a jiné. Letos jsme navštívili podzimní Floru Olomouc. V pavilonu A měli výstavu ovoce a zeleniny pěstitelé z celé země. Byli tady poradci ohledně nemocí a škůdců, kde si lidé nosili fotky nebo vzorky a konzultovali s nimi, jak postupovat v ochraně rostlin. Dále tu byla výstava hub s jejími popisy. Taky zde byl poradce, který ochotně vysvětlil rozpoznávací znaky hub.

   Ještě zde byla avizovaná evropská výstava ovoce Europom, kde asi 10 zemí EU se chlubili svými

odrůdami.

   Na druhé straně výstaviště v pavilonu G probíhala výstava ovoce a zeleniny ČZS z podtextem-

oslavy 60 výročí vzniku ČZS. Tady jsme se mohli dočíst na plakátových stěnách, po desetiletích, jak šel čas v zahrádkářských organizacích a osadách.

   Na odpoledne pro nás připravila Bohdana Blažková prohlídku s výkladem starobylého centra Olomouce. Vyrazili jsme z výstaviště přes Smetanovy sady, kolem zachovalé vstupní brány, bývalé

městské zdi. Dověděli jsme se, že historické domy v centru, jsou z části postavené z této zdi, která kdysi chránila Olomouc před cizími vojsky. Dále jsme pokračovali prohlídkou kostelů, vyzdobených na počest Flory.

   K poslední části zájezdu, jsme se přepravili do přerovského mini pivovaru „Na jižní“, kde jsme povečeřeli. Po večeři nás místní sládek provedl výrobnou pivovaru a velmi zaníceně nám povykládal proces výroby jejich piva. Musím pochválit místní personál, na jídlo se dlouho nečekalo, bylo chutné a navíc jsme dostali na okoštování ze čtyř druhů piva.

   Zájezd se mi osobně velmi líbil a chtěl bych poděkovat Jarmile a Františkovi Gabrhelíkovým, za zorganizování zájezdu a Bohdaně Blažkové za prohlídku Olomouce.

                                                                                                                                     D.Stuchlík

Celkem:
Dnes:
On line:
95167
33
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Přihlásit
Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Halenkovice
U svatých 315. 763 63 Halenkovice, datová schránka ID: 34ijckc, č.zo: 605012, IČO: 62180207, tel. 773482040, mail: zahradkari.halenkovice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.