Jak šel čas v naší zahrádkářské organizaci

Naše obec leží v pěkném údolí v podhůří Beskyd. Obcí protéká řeka Morávka. Bydlíme v průmyslovém kraji a je to vidět, našimi sousedy jsou pivovar Radegast a známá automobilka Hyundai.

Doberské sadařství a ovocnářství má dlouhou tradici. Za dob okupace byl založen spolek ovocnářů  Praizler, který po roku 1948 zanikl.

Naše základní organizace Českého zahrádkářského svazu vznikla 11. dubna 1954. Za tu dobu se vystřídaly naší organizací desítky členů.  V roce 1982 se organizace rozrostla založením zahrádkářské osady, v tuto dobu měl 111 členů, avšak postupně se počet členů snižoval až na dnešních 36.

Našim úkolem je nyní, jako spolek po provedené transformaci, pokračovat dále v řádném plnění všech spolkových cílů - zahrádkářskou a ovocnářskou činností, a také vytvářet a rozvíjet přátelské vztahy nejen mezi svými členy, ale i mezi jinými subjekty spolků, klubů a občanů. Protože jsme v příhraniční oblasti, rozvíjíme naše aktivity i za hranicemi naší vlasti a to na Slovensku, zvláště s SZZ základní organizace družební obce  Ochodnica a také zahrádkáři v Polsku. Toto je náš hlavní cíl v současné společnosti.

Jak šel čas - lidé odešli a jiní přišli, ale radost z kvetoucí zahrádky, čerstvého ovoce a zeleniny z vlastní sklizně zůstaly. Těší nás pěkně upravené okolí, pořádáme společná setkání, zájezdy, výstavy. 

Přijďte mezi nás, rádi Vás uvítáme.