2024

Houbařská přednášká

Ahoj všichni, podařilo se mi zajistit přednášku o houbách. Takže tím to na ní zvu nejen příznivce zahrádek, ale i houbaření. Podařilo se mi kontaktovat přímo specialistu z poradny České mykologické společnosti. Tím specialistou je ing.Pavel Svoboda. Nejdříve k datumu přednášky. Víte jak to v přírodě chodí a i s námi. Bude-li k tomu vhodné počasí, tak bude i přednáška, bez ohledu jestli někdo něco má, jestli tam přijedou 2 členové nebo 30 členů. Bude to kvůli počasí, to proto, že si budete moci přinést vlastní houby k určení o jaké se jedná (zda jsou jedlé). Na přibližné období jsme se předběžně domluvili na posledně 2 soboty v srpnu a soboty v září. V říjnu už  bývá pozdě a osobně bych nestíhal. Soboty jsou z toho důvodu, že si můžete v sobotu ráno houby na sbírat (nebo v pátek, když je necháte v chladu) a donést na výstavu, která se připraví před přednáškou.

Přednáška by se uskutečnila na sále v Penťáku. Také ovšem musí klapnout, že bude volný sál. Nevím jinak, kdy by se to dalo jinak uskutečnit kvůli prostoru a dataprojektoru. 

A teď k průběhu soboty. Pokud vyjde počasí a sál, tak by to mohlo probíhat následovně. Od 11:00hod do 12:00 by se přijímali vaše vzorky hub. Došli bychom si na oběd a pokračovali bychom s tříděním a pojmenováváním jednolivých vzorků - to by dělal p.Svoboda. Myslím , že bude i možné později s ním dle potřeby řešit vzroky hub třebas podle fotografií. Je to již pán na zaslouženém odpočinku a je rád, že se s námi bude moci podělit o znalosti. Následně by začala od 14:00hod přednáška. Počítejte s tím, že s nějakou přestávkou by přednáška trvala do cca 17:00hod. Důvodem, tak dlouhé přednášky je, že téma hub je velmi široké a p.Svoboda neví, jak jsme na tom znalostně, takže začne pěkně od začátku. Bude to opravdu jen začátek, pokud nás toto téma bude víc zajímat, není problém si jej pozvat i několikrát během zimních či jarních měsíců. Bude mít pro nás i připraveny nějaké obrázkové materiály. Budete s moci pořizovat nějaký mediální záznam, jen prosím, aby jste to nikde nezveřejňovali. Výše odměny na které jsem se dohodli je nízké, takže vstupné bude pro členy zdarma a pro ostatní bude vstupné doporučené dobrovolné (asi 50,-Kč). 

Šiřte prosím tuto akci dál všemi způsoby, protože po vyhlášení v rozhlase, mailem, SMSkou apod., už nebude moc času na sdílení.

Tímto se obracím i na členy o pomoc při sobotní práci na výstavě z hub a následný úklid. Někteří se mi již ochotně nabídli, ale nemusí jim zrovna vyjít čas, tak prosím i vás ostatní dejte mi vědět, kdo bude ochotni pomoci, ať vás nemusím zbytečně obvolávat.

Pokud se chcete na něco ještě zeptat, nebo bych měl něco doplnit, tak mě neváhejte kontaktovat.

 

Václav Hrdlička.

kontakt: vaclavhrdlicka@centrum.cz

 

 

 

 

 

POZVÁNKA

Dovoluje mi si Vás pozvat na 67. výroční členskou schůzi

ZO ČZS Choustník.

Schůze se bude konat dne 15.3.2024 od 19:00hod

Družstevním domě ZOD Choustník - formanka

Program:

1) úvod – přivítání a poděkování

2) shrnutí uplynulého roku 2023

3) návrhy k činnosti a jejich zajištění

- přednášky, odborné kurzy,

- stříhání stromků, moštování

- a další návrhy

4) hospodaření organizace

5) diskuse

6) závěr

Na konec jsme si na schůzi odhlasovali cenu známky za 250,-Kč.

Cena za členskou známku na rok 2024 je stanovena Radou zahrádkářské organizace na 300,-Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

         

    jízda