O nás

    Vítáme Vás na stránkách ZO ČZS Blansko, kde se dozvíte o naší činnosti a akcích pořádaných pro zahrádkáře i širokou veřejnost. Jsme organizace působící v městě Blansku, které je označováno Bránou do Moravského krasu. Zabýváme se pořádáním výstav, přednášek a také zájezdů se zahrádkářskou tématikou a poznáváním krás především České republiky. Dále pořádáme pro děti od 3 let Kreativní dílnu a Kurz floristiky pro dospělé. Na podzim zase provádíme moštování ovoce. Také spolupracujeme s Městským klubem důchodců v Blansku a s Domovem Olga.

 

 

Upozornění:

Výbor ZO ČZS Blansko zve na náhradní Výroční členská schůzi, která se koná v sobotu 16.10.2021 od 9 hodin v Domě zahrádkářů Blansko, Křížkovského 59

Historie

    Historie vzniku organizované činnosti zahrádkářů a ovocnářů v Blansku se datuje již k roku 1937, kdy vznikl první zahrádkářský spolek PREISLER, později spolek Jednoty zahrádkářů. V roce 1957 byla ustanovena celostátní organizace, která dala základ i současnému Českému zahrádkářskému svazu (ČZS). Náplň ČZS vychází z činnosti nadšenců tohoto společensko-prospěšného koníčka s vazbou na zdravý životní styl a ekologii.

 

Video o akcích konaných v Domě zahrádkářů

 

 

 

Celkem:
Dnes:
On line:
53764
30
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Blansko,  č.zo: 601013
Křížkovského 59, Blansko, 67801, IČO: 62073150, mail: zahradkari.blansko@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, odborné informace, výstavy.