hlavička
placená inzerce reklama

Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž je v Českém zahrádkářském svazu pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.

předchozí další

Výtvarná soutěž 2010

 

Na podzim roku 2009 vyhlásil Český zahrádkářský svaz 17. ročník výtvarné soutěže pro děti na téma "Děti na zahrádce". Děti měly zaslat kresbu, výkres nebo polytechnickou práci, která by demonstrovala vztah dětí k zahrádce.

Celkem se na ústředí ČZS sešlo 2351 prací. Jejich vyhodnocení proběhlo v květnu 2010 opět pod odborným dohledem akademického malíře Vladimíra Vošahlíka, ředitele Základní umělecké školy Štítného, Praha 3. Celkový počet prací a zúčastněných soutěžících opět dokázal velký zájem dětí o výtvarnou činnost a vztah k přírodě.

Soutěžilo se v těchto kategoriích:

Kresba, malba apod. Polytechnické práce
A - do 6 let
B - 7 až 10 let
C - 11 až 15 let
Z - zvláštní školy
A - do 6 let
B - 7 až 10 let
C - 11 až 15 let
Z - zvláštní školy

Výsledky výtvarné soutěže
"Děti na zahrádce"



Kresba + Malba "A"

PořadíŠkolaJménaÚS
1. MŠ Palackého 4057,Chomutov Eliška Bidmonová,Kristýna Treichelová403
2. ZŠ MŠ Lišov, Nová 611 Tereza Šojslová201
3. MŠ Palackého 4057,Chomutov Leona Bui Thi Thuy Linh403
4.MŠ Větrná 11, Svitavy Anežka Jiskrová509
5. ZŠ MŠ Lišov, Nová 611 Barbora Šimková201
6. ZŠ MŠ Žďár nad Orlicí Pavla Peterková507
7. MŠ Čtyřlístek,Okružní 753,Bystřice n. Pernš. Lukáš Bartoš614
8. Výtv.kroužek Zdeňka,J.Kociána 2392,Kladno Nikola Podušková103
9. MŠ Rumunská 1477, Čelákovice Patricie Češková109
10. ZŠ MŠ Melantrichova, Prostějov Tereza Vymlátilová609
 
       

Kresba + Malba "B"       

PořadíŠkolaJménaÚS
1. ZUŠ J.Zacha,Vašátkova 343 Čelákovice Judith Frinková109
2. ZŠ Želeč 66 Veronika Podlahová208
3. ZUŠ J.Zacha,Vašátkova 343 Čelákovice Petr Kudrnovský109
4. Výtv.kroužek Zdeňka,J.Kociána2392,Kladno Hana Tomková103
5. ZŠ Želeč 66 Vendula Podzimková208
6.Výtv.kroužek Zdeňka,J.Kociána2392,Kladno Adéla Kušková103
7. ZŠ Švermova 4, Žďár n/Sázavou Anna Chroustová614
8. ZŠ Kmochova,Kolín Anna Jelínková104
9. ZŠ Třinec - Nebory Darja Supiková702
10. ZŠ Komenského 21,Břeclav Ornela Šimková604
Kresba + Malba "C"
PořadíŠkolaJménaÚS
1. Cyrilometoděj.gymnázium,Prostějov Lucie Čechová609
2. Cyrilometoděj.gymnázium,Prostějov Karolína Kůrková609
2. Cyrilometoděj.gymnázium,Prostějov Pavlína Hrazdilová609
3. ZŠ Jarošovská 746, Jindřichův Hradec Barbora Dušková203
3. ZŠ Slovákova 8, Boskovice Klára Odehnalová601
4. Cyrilometoděj.gymnázium,Prostějov Dita Smékalová609
5. ZŠ U kříže 28, Ostrava-Michalkovice Šárka Hermannová707
6.ZŠ Resslova 603, Hlinsko Tereza Jelínková503
7. ZŠ U kříže 28, Ostrava-Michálkovice Zuzana Kirmanová707
8. ZŠ Nám.Míru 1, Heřmanův Městec Lenka Linhartová503
9. ZŠ Kubatova 1, České Budějovice Anna Nováková201
10. Gymn.F.M.Pelcla,Hrdinů.odb.36 Rychnov n/K Lucie Navrátilová507
       

Kresba + Malba "Z"       

PořadíŠkolaJménaÚS
1.ZŠ MŠ Plánkova 430, Strakonice Pavel Demeter207
2. ZŠ MŠ Plánkova 430, Strakonice Jan Lacko207
3. ZŠ,Ringhofferova,Olešovice, 436,Kamenice Nikola Grundzová109
4. ZUŠ Komen.nám., Němčice n/Hanou Veronika Adamčíková609
5. ZŠ MŠ PrŠ, Nová 19, Mor.Třebová Nikola Marková509
6. ZŠ Nerudova 481, Říčany Hana Benešová109
7. ZŠ Opočenská, Dobruška Jakub Weselak511
8. ZŠ praktickáNám.Míru 1, Heřmanův Městec Vojtěch Žilík503
9. ZŠ MŠ PrŠ, Nová 19, Mor.Třebová David Stejskal509
10. ZŠ MŠ PrŠ, Nová 19, Mor.Třebová Pavlína Marková509
       

Polytechnické práce "A"       

PořadíŠkolaJménaÚS
1. MŠ Spojařů 1260,Strakonice kolektivní práce207
2. MŠ Fryčovice 451 Patrik Desenský702
2. MŠ Fryčovice 451 Emma Tobolová702
2. MŠ Fryčovice 451 Marie Hrtánková702
2. MŠ Fryčovice 451 Nela Tichovská702
3. MŠ Olšava,Uškolky 2148,Uh.Brod výtvarný kroužek do 6 let611
4. MŠ Olšava,Uškolky 2148,Uh.Brod výtvarný kroužek do 6 let611
5. MŠ Droužkovická 306,Údlice kolektivní práce403
6. MŠ Val Elen Čtvrtečková507
6.MŠ Val Matěj Kumprecht507
7. MŠ Komenského 864/8,Rumburk Kolektivní práce ekoklubu 5-6 l.402
8. MŠ Útěšovská, č.380, Bavorov kolektivní práce207
9. ZŠ MŠ Písečná 2,Písečná u Žamberka kolektivní práce 6 let511
10. ZŠ Lukavice 90,Letohrad Karolína Hubálková511
10. ZŠ Lukavice 90,Letohrad Radim Dušek511
       

Polytechnické práce "B"       

 
PořadíŠkolaJménaÚS
1. ZŠ Janáčkova 42,Vrkoslavice,Jabl.n/N Johanka Vaňátková, Jana Tomášková, Gabriela Masaříková404
2. Cyrilometoděj.gymnázium,Prostějov Kateřina Polcrová609
2. ZŠ Nezvěstice Barbora Moulisová305
2. Cyrilometoděj.gymnázium,Prostějov Eliška Grmelová609
3. ZŠ Nezvěstice Jan Průcha305
4. ZŠ Sezemice kolektivní práce školní družiny506
5. ZUŠ Komenského 198, V.Popovice Štěpán Štanc109
6. ZŠ Hluk, Nám. Komenského 950 Naďa Šimčíková611
7. DDM, Poštovní 1668, Benešov Michaela Ptáčníková101
8. ZŠ Kněžpole 100, Bílovice Monika Burdová611
9. ZŠ Hluk, Nám. Komenského 950 Veronika Michalčíková611
10. ČZS Lukavice, Letohrad Veronika Hoffmanová, Veronika Barnetová511
10. ČZS Lukavice, Letohrad Jirka Chládek, Martin Bednář511
                                                                                                                                                                                                                                                     
Polytechnické práce "C"
PořadíŠkolaJménaÚS
1. ZUŠ Komenského 198, V.Popovice Karolina Oliveriusová109
2. ZŠ Sušilova, Boskovice Kamila Pospíšilová601
3. ZŠ Doloplazy 145 Gabriela Cenkerová705
4. ZŠ Doloplazy 145 Marie Zdařilová,Bára Brodecká705
5. ZŠ J.Bublíka,Bánov 507 Barbora Mandíková511
6. ZŠ Sušilova, Boskovice Iveta Borková601
7. ZŠ Horní Bradlo,Dolní Bradlo 1 Adéla Mudruňková503
8. ZŠ Týnská, Třebíč Veronika Janíčková610
9. ZŠ Školská 322, Kladno Jan Hospodářský103
10. DDŠ ZŠ Kostelec n/Orl.Tyršova 7 David Stac507
Polytechnické práce "Z"
PořadíŠkolaJménaÚS
1.ZŠ 17.listopadu 4728,Chomutov Kolektivní práce 14-16 let403
2. MDDM Havlíčkova 691,Čelákovice Viktorie Citripková109
3. Betany ,Dukelská 12,Boskovice Lukáš Komárek601
4. ZŠ Plánkova 430, Strakonice Alois Kropáček207
5. MŠ ZŠ Herbenova 4,Břeclav René Gašparik604
6. ZŠ Plánkova 430, Strakonice Eva Krahulcová207
7. ZŠ Plánkova 430, Strakonice Jaroslav Irdza207
8. ZŠ praktická,1.máje 127,Vimperk kolektivní práce 8-14 let206
9. ZŠ 17.listopadu 4728,Chomutov kolektivní práce 7-20 let403
10. ZŠ Prš Klášterní 52, PardubiceSilvie Rácová506

zpět -->

V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru.

Počet účastníků této soutěže také každoročně stoupá. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové.

Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv. Přihlásit