Historie

Kdy a jak to vlastně začalo:

             Naše základní organizace se nachází v pohádkovém městě Telč (Ne abyste si mysleli že naši členové jsou jenom z Telče! Tak to není,a naše členská základna se skládá i z obyvatel okolních obcí.)


           

Počátek našeho místního zahrádkářského svazu se datuje do roku 1928 kdy pod jménem Zemský ovocnický spolek moravský byl založen první zahrádkářský spolek v Telči. Měl 112 členů. Z této doby,přesněji z roku 1928 se zachovaly některé písemnosti, přesněji řečeno tehdejší stanovy a adresář členů spolku. Pro zajimavost  jsme tyto dokumenty naskenovali a zveřejnili.Někteří návštěvníci těchto našich stránek by mohli najít i své předky,protože jsou tam jména,adresy a dokonce povolání člena.V roce 1928 se také konala Ovocnicko zemědělská výstava v místní sokolovně.


 

Z roku 1928 se dochovala brožurka která byla vydána u příležitosti "SLAVNOSTI VYSÁZENÍ TŘEŠNOVÉHO SADU NA OSLEDNICÍCH" dne 14.října 1928 . Mimochodem podle tohoto sadu nese název jedna z našich zahrádkářských kolonií.

V získávání informací o dalších osudech naší organizace budeme i nadále pokračovat a postupně ji doplnovat na tyto stránky.
Celkem:
Dnes:
On line:
105205
12
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Telč
U horní brány 10, č.zo: 607013
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.