hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

jezírko

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Věra Bosáková 2009-10-06 20:03:162870
Chtěla bych si na malé zahrádce v Praze udělat malé jezírko, kde by se mohli napít ptáci a kde by se třeba usadila žába. Přírodní, bez folie. Poradil by mi někdo, jak na to? Děkuji.
Autor: RTopfer@seznam.cz 2010-06-02 19:30:433615
Dobrý den, z naší výborové schůze vyplynul tento dotaz. V naší zahrádkářské kolonii se rozmáhají bazény a kromě pitné vody si nyní uřivatelé čerpají i užitkovou vodu z potoka přes společné čerpadlo. Chceme toto omezit
a to tím, že bycom určili velikost bazénu a poplatek za elektriku. můžeme to udělat?
R.Töpfer - předseda 2-ZO Duchcov předem díky
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2010-06-03 08:34:253618
Dobrý den.
Váš názor na omezování není vhodný, zahrádku si lidé pořizují pro svou zálibu, svou rekreaci a ne proto aby byli omezováni jen proto, že spotřebují více elektřiny, něž tomu bylo v minulosti. Doporučoval bych přijmout na členské schůzi příplatek na čerpání vody do bazénů a to s ohledem na jejich velikost (snadno spočítáte objem v m3) a navíc přiměřenou náhradu za opotřebení čerpadla, aby se dalo případně pořídit nové (spotřebu doporučuji provést zkouškou - napuštěním bazénu známé velikosti v co největší vzdálenosti od potoka s měřením potřebného času (v hodinách) k načerpání při známé spotřebě motoru čerpadla (v kW x cena elektřiny) + nějaká spíše symbolická částka za amortizaci). Buďte rádi, že máte možnost čerpat vodu z potoka, (předpokládám, že máte souhlas k odběru z vodního zdroje - nedávno proběhlo mnoho povyku kolem této záležitosti i u všech studní). Raději bych se snažil lidem v osadě vytvořit podmínky pro to, aby se tam cítili dobře i za cenu že si pár korun připlatí (v porovnání s cenou bazénu je cena za čerpání již celkem zanedbatelná a věřím že jí všichni majitelé akceptují).
Autor: Erika 2011-04-20 18:13:504577
Dobrý den chteli bychom bazen, mohl by jste nam poradit, jak postupovat? jaky? jak velký? at neni problem. Jinak voda se tady neplati, tece s nejake nadrze nad lesem.
Autor: Jirka 2011-04-23 22:31:354592
Udělejte si koupací jezírko, pokud by jste chtěli poradit napište mi na jirka.s@seznam.cz
Autor: Karel 2011-06-17 13:04:284823
Chtěli bychom si na malé zahrádce v zahrádkářské kolonii v Praze udělat malý rybníček (cca 2 x 1 m), kde by se mohli napít ptáci a kde by se třeba usadila žába. Jsou třeba i nějaké rostliny pro osázení, aby rybníček samočistily? Poradíte, jak na to? Předem moc děkuji.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4500365
248114
18
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.