hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Špička obecná v udržovaném trávníku.

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Mirek 2009-07-08 23:35:372600
Špička obecná je sice výborná houba do polévek, ale když se rozroste v trávníku na zahrádce, trávník vyhubí a nadělá více škody než užitku. Existuje způsob, jak ji spolehlivě zlikvidovat a trávník více nepoškodit? Děkuji za radu.
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2009-07-15 09:02:172619
Podívejte se na diskuzi o modré skalici, ta by v rozumné koncentraci neměla trávníku ublížit a houby jí moc rády menají.
Autor: Mirek 2009-07-16 00:06:052626
Že modrá skalice houbám, ani trávníku moc neprospívá mám načteno. Přes to jsem zkusil koncentraci - 2 pol. lžíce m. skalice do 10 l vody a postižená místa prolil. Myslím, že to ničemu neuškodilo. V mykologické poradně jsem zaslechl, že je účinný borax, ale nebyla uvedena koncentrace. Použil jsem roztok - 5 dag boraxu /10l vody. Tráva bez úhony a houby přibraly na kráse. Mykológ z poradny by se olýzl. Modrá skalice je nenahraditelná při konzervování dřevěných hůlek k rajčatům a borax při letování barevných kovů a co proti špičce obecné? Zvýšit koncentrace, a nebo se vykašlat na trávník a prodávat špičky? Zatím pokusy znehodnocené plodnice končí v popelnici a 15 roků starý, jinak kvalitní trávník čeká na dobrou radu, za kterou předem děkuji.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611852
359601
18
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.