hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

presadenie buka

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: bbob 2008-06-20 14:07:181317
Dobry den!
Za nasou zahradou dedko vysadil buk, ktory ma asi 2,5m. Priemer kmena asi 9-10 cm. Prosim o radu, ci buk v tejto velkosti nie je citlivy na presadenie. Chcem ho mat vnutri v zahrade, ma prekrasnu dazdnikovu korunu, siroku asi 1m.
Mam este jeden problem - smrek pichlavy narastol medzi telef. vedenie. Je vobec mozne ho zrezat tak, aby nevypustil napr. dalsie dva nove vrcholky?
Dakujek za odpoved.Bbob.
Autor: Vašek K. 2008-06-22 08:22:161321
Tak vzrostlí buk půjde jen stěží přesadit musel by se připravyt alespoň rok nebo dva dopředu obrýt ve větší vzdálenosti a přeseknout i kůlový kořen postraní kořeny také ale tak aby se neporušil bal země pak obsypet kvalitní zemí a nechat prokořenit dalsí rok nebo dva v předjaří znovu obrýt tak aby zůstal bal neporušený ale chce to obalit tkaninou aby se udržela zem bude to těžké ve specializovaném podniku nato mají techniku .Ten smrk bude po seříznutí obrážet musel by se každý rok seřezávat nejlépe na jaře před rašením ale nebude tak pěkný jako volně rostoucí .
Autor: bbob 2008-06-25 22:42:341333
Pan Vasek, sice ste ma ani trochu nepotesili, ale dakujem, myslela som si nieco podobne, nebude to veru "lavou zadnou".
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2008-06-26 20:58:321338
Kromě uváděného stáří a velikosti je ještě problém v tom, že buky stejně jako jiné dřeviny s tvrdým dřevem se přesazují celkově hůře. O to větší péči jim musíte dát před přesazením, ale i po něm. Většinou nestačí pár týdnů zalévat. To obrytí a obsypání novou zeminou je dost zásadní, v nové zemi se po přerušení kořenů vytvoří nové vlášení, které pak nahradí po přesazení přerušené kořeny v nižších partijích kořenového balu. K tomu stejně dojde ať chcete nebo ne - celý bal hlavně odspodu stejně najednou obrýt nejde. Počítejte i s váhou celého stromu s balem, abyste na to měl dost pomocníků, Rozumný rozměr balu vidím tak 60 cm v průměru.
Ten smrk budete dole držet asi jen stěží. Kromě jarního řezu bude dobré zaštipovat rašící měkké výhonky - vždy když na nich začnou tvrdnout vyvíjející se jehlice - jde to lehce zalomit i rukou. Vrchol bude vypadat jako čarověník, nebo jako hustá bonsai.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4597396
345145
9
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.