hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Molice

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Tesařík Josef 2018-07-13 18:40:1814294
Již druhým rokem mám na zahradě spousty molic.Na jejich likvidaci používám žluté lepové desky ale ty jsou už druhý den plné a tak je musím měnit.Zkusil jsem i postřik insekticidem Plenum ale ten na ně vůbec nezabírá.Žerou vše počínaje brambory,okurkami,paprikami i plody atd.Má někdo radu jak se jich zbavit?Děkuji za odpověď.
Autor: SPCH 2018-07-13 19:36:5814295
Josefe, zkuste použít vysavač-potřásejte porosty a vzlétlé molice tímto lapejte! Zapojte rodinu, přátele, sousedy, dekorujte nejšikovnější lovce medailemi, pamlsky, hubičkami a dalšími požitky. Pořiďte fota, videa. Nejde o žert, opravdu to funguje a není to jedovaté! S přáním krásných dní-SPCH.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-07-18 08:22:5814307
Ono jedno ošetření je v případě molice žádné ošetření. Chytne možná většinu létajících molic, pohyblivé nymfy, ale vajíčka a nesající pupária s v dospělce proměňujícími se molicemi. U Plenum máte možnost tří opakování, střídejte ho třeba s Mospilanem, částečně fungují při dokonalém pokrytí i olejové přípravky, nejspíše i Neem Azal. U Plenum a Mospilanu musíte před sklizní dodržet ochrannou lhůtu, olje jí prakticky nemá.
Pokud budete ošetřovat sám, nastoupí na rostliny, kde jste ji vyhubil, molice ze sousedství. To byste musel ty "své" vyhubit a plodiny uzavřít pod netkanou textilii.
Na těch plodech nejspíše jen sedí, ale objevuje se na nich určitě medovice a na ní černě.
...Jestli není problém ještě někde jinde. Pokud rostliny něco žere, není to molice, ta je výhradně savá...
Autor: Tesařík Josef 2018-07-19 20:55:2314322
Problém bude asi ve vedlejším pozemku kde je tráva asi na 2 hektarech a majitel neseká a nikdo ho k tomu nedonutí.Takže asi mám smůlu a musím bojovat s molicemi jak to půjde.Díky za radu a přeji krásný den.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4521837
269586
13
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.