hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Tmavé listy na rajčatech

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jan Kroa 2018-06-18 07:51:4114169
Dobrý den, vyfotil jsem listy rajčat kde se my objevily tmavé skvrny a nevím co to je, mám je na plně osluněném stanovišti, zalévám ke kořenům, akorát jsem používal postřik vitality komplex na list asi před týdnem. další hnojení jsem dával formou zálivky. Je to na všech rajčatech. Pro jistotu jsem rajčata postříkal proti plísni.

Děkuji

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-06-18 08:09:2614171
Kombinace vysoké úrovně hnojení vitalitykomplexu a teplého počasí. Nevím, co je psáno na hnojivu, ale po výsadbě trvá rostlině cca 5-6 týdnů než spotřebuje živiny z půdní zásoby. Rostlina živiny přijímá v luxusním množství, ale dík horku zastavuje asimilaci a nespotřebuje je. Kořeny tlačí další a další... Navíc podpořené vitalitykomplexem...
Neberte to osobně, ale dost výrazně se tu dělíte na skupiny. Jedni mají strach používat cokoliv co by mohla být "chemie" a na ty co začínají používat pesticidy (tady fungicidy) i v případě, že nevědí jaký je jejich problém. Je to plýtvání přípravky a cesta do pekel přes možnost vzniku vyšší odolnosti patogenů, kteří - až opravdu nastoupí - narazí na přípravek v podprahovém množství. Pokud listy nejeví známky napadení plísní bramboru, signalizace ošetření nedoporučuje je to neomluvitelné, i když přehnojené rostliny jsou k nástupu chorob náchylnější.
Autor: Jan Kroa 2018-06-18 10:08:5614174
Dobrý den, děkuji za odpověď taky jsem si to myslel, ale nebyl jsem si 100% jistý. Snažím se nenadužívat pesticidy nebo fungicidy. Je pravda, že jsem měl počkat na odpověď. Použil jsem postřik Acrobat MZ WG. Ještě jednou děkuji Jan Kroa.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4591484
339233
17
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.