hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Čistecké jablíčko - nemoc

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Aleš Nachtigal 2018-06-06 21:26:2514086
Dobrý den, rád bych jako laik poprosil zkušenější o radu týkající se problému s naším stromkem Čistecké lahůdky, který máme druhým rokem. Začala se nám tvořit na spodní části kmenu jakási bílá plíseň, pokud to skutečně plíseň je. Zprvu jsme tento bílý povlak odstranili a postižená místa natřeli štěpařským voskem. Problém se ale bohužel objevil znova a bílé chomáčky se začaly tvořit i v koruně stromku. Byli bychom moc rádi, pokud by nám někdo dokázal poradit o jaký problém se jedná a jak můžeme stromku od tohoto problému pomoct. Pro ilustraci připojuji fotografii. Všem kdo jsou ochotni poradit předem moc a moc děkuji.

připojený obrázek:
Autor: Aleš Nachtigal 2018-06-06 21:27:4914087
doplňující foto..

připojený obrázek:
Autor: SPCH 2018-06-06 22:47:1214088
Jde o mšici-vlnatku krvavou. Nejrychlejší a nechemická pomoc-prsty libovolné ruky-vlastní či pověřené tato místa požmoulejte-na mladých tkáních s citem, na kmínku můžete trošku přitlačit. Pak vemte mechanický postřikovač-stačí od malého balení okeny nebo voňky na wc, do něj vlejte základní alpu nebo méně pitelný konz.líh, slivovici, kterou byste použili max.na desinfekci beďarů a řádně inkr.místa postříkejte. Při práci nekuřte! Okolo stromku promptně vytvořte oblast bez zeleně, bedlivě sledujte další vývoj, nastudujte životní cykl škodlivce. Toto jablíčko je můj chuťový top-už jeho jméno cosi napovídá...
Autor: Aleš Nachtigal 2018-06-07 07:49:3714089
Dobrý den, moc děkujeme za odpověď, pokusíme se co nejdříve následovat Vaše cenná doporučení. O výsledku Vás zde budu informovat. Zmínil jste že je Čistecké jablíčko Váš chuťový top, já bych dodal, že u nás je to navíc tak trochu patriotská záležitost, neboť z Čisté u Rakovníka, kde pan Herles tuto českou mutaci vyšlechtil. Ještě jednou moc děkujeme za cenou radu.
Autor: Aleš Nachtigal 2018-06-07 08:19:1714090
Dobrý den, moc děkujeme za odpověď, pokusíme se co nejdříve následovat Vaše cenná doporučení. O výsledku Vás zde budu informovat. Zmínil jste že je Čistecké jablíčko Váš chuťový top, já bych dodal, že u nás je to navíc tak trochu patriotská záležitost, neboť pocházím z Čisté u Rakovníka, kde pan Herles tuto českou mutaci vyšlechtil. Ještě jednou moc děkujeme za cenou radu.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-06-11 07:27:2114102
Přidám další. Biool se smáčedlem, přípravek Mospilan (Careo) též se smáčedlem. Problém je v tom, že se pod tu voskovou vatičku cokoliv, co na ní stříkáte - bez použití smáčedla - špatně dostává. To smáčedlo je nutné. Ještě odkaz na další info https://www.agromanual.cz/cz/atlas/skudci/skudce/vlnatka-krvava
Autor: Aleš Nachtigal 2018-06-11 14:46:5114110
Dobrý den pane Dvořáku, také Vám děkujeme za radu a sdílení Vašich zkušeností. Současně jsme vyzkoušeli postřik s využitím Alpy, budeme pozorovat vývoj, pokud by bylo třeba, zkusíme použít Vaše doporučení v podobě Bioolu se smáčedlem. Přeji hezký den.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4500571
248320
19
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.