hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Višeň jaka choroba???

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Patrik 2018-06-01 07:57:4414059
Dobry zničeho nic mi začli žloutnout listi na dvoulete višni. Mužete mi nekdo poradit či je to nejaka houbovita choroba ..nejaka škvrnitost či tak podobne????

připojený obrázek:
Autor: Patrik 2018-06-01 07:58:2114060
detial listu...

připojený obrázek:
Autor: SPCH 2018-06-01 11:37:0514061
Skvrnitost vypadá jinak-barvou i ohraničením . Spíš jde o vyčerpanost nejstarších listů, které splnily svůj životní úkol. Jestli je počasí tam u Vás na východě taky takové rozkolísané, tak se předvedenému vývoji nedivím-delší období sucha, pak nárazové zamokření...Pro svůj klid můžete takové lupeny sbírat-ať už padlé na zem nebo i ze stromku. Všiml jsem si Vašeho neobvyklého způsobu VÁZÁNÍ stromků k oporám-měl bych obavu, že se pod kořeny vytvoří nechtěná vzduchová kapsa tzv. oběšení-mj. příležitost pro rychlé a masivní osazení mravenci. Kůly-tyčky jsou na můj vkus příliš blízko, natěsno, neumožňují stromkům-kmínkům pružnit, brzdí v místech dotyku a utažení proudění mízy, v zimě namrzání tkání, odírají kůru-vstup infekcí, jsou vyšší, než je záhodno. Prostě jsou postupy-způsoby, které už předem zabrání špatnému fungování, podezřelým projevům svádějícím, nebo nutícím k používání jinak nepotřebné chemie. K zálivkové míse-jamka tvaru lavoru, v jejímž středu je kmínek. Já první 3roky až 5 let držím v této holou zem, popřípadě květ-aksamitník, místy zvaný afrikán. Později mulčuju trávou-s luftující mezerou kolem kmínku!!!
Autor: Patrik 2018-06-01 12:22:4614062
Dobry den, diky za Vasi odpoved a radu... muzu se teda zeptalt jak mam stromek uvazat...?
Vazaci drat (buzirka) je velmi mekka a postupoval jsem podle navodu..ktery jsem nasel na netu.

Muzete mi prosim poradit jak stromek prevazat popripade mi odporucit nejakou stranku na nete, alebo youtube..kde tento postup bude? diky s pozdravem Patrik

připojený obrázek:
Autor: Patrik 2018-06-01 12:28:3614063
pri vysazovavi jsem kul zapichl do zeme...a stromek navazal na nej ...zasipal hlinou a pak kyval do stran abych pripadne vzduchove kapsy zaplnil zeminou a zbytek hliny jsem dosipal....

je to teda nespravny postup ? :((

jak vidno na fotke, snazil jsem se uz udelat zavlahovou misu na radu jedno z mistnich odborniku (CZS) ... travu jsem vyril..a snazim se kyprit v budoucnu bych tu chtel vysadit nejake letnicky a nebo bylinky......
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-06-04 13:39:4014069
Stromky se po výsadbě vážou volně, tak aby mohly klesat s uléhající půdou. Ten úvazek má chránit před vylomením stromku větrem. Napevno se vážou až na v létě po podzimní a na podzim po jarní výsadbě. Ten materiál je v pořádku, stačilo by to dvojitě a tak pevně abyste mezi úvazek a kmínek v pohodě strčil prst (úvazek tvoří osmičku, bez toho převazování uprostřed. Pokud máte strach z toho, že bude klouzat, přiklepněte ho ke kůlu malým hřebíčkem.
Aby se kmínek neotloukal o kůl a neodíral od toho vázacího materiálu, můžete pod něj na kmínek namotat třeba kousek rozstříhnuté duše z kola, stejně tak na aby neodíral konec kolíku kůru stromku. Já dávám kůl průběžný (jako u angreštu), až do korunky, občas se to hodí i na vyrovnání terminálu, u roubovanců v korunce.
Postup výsadby parádní, opad spodních listů běžný.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4503141
250890
13
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.