hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Boruvka

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Patrik 2018-05-24 15:07:0913971
Dobry zdravim vsechny zahradkare...kutili atd....
Chtel bych Vas poprosit o pomoc, radu...... Na jare jsem si vysadil do zahrady boruvky... jedna je kanadska a druha aljaska..... 250l substratu pro boruvky...cca 100cm do 40/50cm hloubky.... vysadil jsem je hned vedle sebe cca 40cm....

kanadska boruvka...ale nevyzera dobre... obsipala se kvetmi ale dost rychle tyto kvety uschly a opadali....vetve jsou na konci jak kdyby zoschnute do hneda... zatimco druha boruvka aljaska vyzera super....kvety se zmenili v male zelene plody a vypadaji zdravo a neni zadny problem....

ked ze tu mame dost teplo tak jsem jich obcas zalil....... myslite si ze je to chyba?

a nebo naopak je priliz sucha boruvka a zato ma taky problem? mam ji snad zatinit???

připojený obrázek:
Autor: Patrik 2018-05-24 15:07:5213972
jeste detial...

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-05-28 09:01:0613991
Kanadské borůvky jsou náročné na vodu, potřebují mít trvale vlhký substrát. Keř v dospělosti cca 1-1,5 m široký, podle odrůdy i vyšší. Ten opad může být přirozená reakce na přesazení, sucho, možná i na špatné opylení. Lépe je mít kanadské minimálně dvě, každou jinou odrůdu. Některé jsou samosprašné, jiné jen částečně... Blednoucí listy - přihnojil bych síranem amonným v zálivce, 2x po měsíci (cca 0,2 % - 10 l).
Ta druhá roste v běžné zemině, keř může být stejně veliký. Zálivku a hnojení potřebuje zejména v červnu, aby neukončila růst, pokračovala v něm do podzimku. U nich je několik odrůd samosprašných, další jsou cizosprašné... I tady je lepší mít více odrůd.
V žádném případě se neopylují navzájem! (I to už někde v obchodě nakupujícím říkali.)
Autor: Patrik 2018-05-28 18:53:3214002
Mam hnojivo primo na boruvky..a pri sadeni jsem i vydatne pohnojil...staci ked prihnojim? kde ten siran amonny koupim? a jak mam chapat (cca 0,2 % - 10 l)????? diky...
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-05-29 07:35:5914014
Jestli jste vydatně hnojil při výsadbě, udělal jste něco, co se nemá. Borůvky potřebují nízkou hladinu živin, zejména po výsadbě, kdy mají zakořenit do okolí. Takže se na ně do července vykašlete a jen zalévejte. Obden, či jednou za tři dny 10-20 l vody.
K další otázce: Roztok 0,2% (tj. 2g hnojiva na 1 l vody), množství 10 l. Síran amonný je běžné hnojivo, dostupné i v balení 1kg. Určitě i na Slovensku. Používá se na rostliny vápnostřežné, na doplnění dusíku a síry u košťálovin, na přihnojení rostlin nesnášejících chlór.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4503145
250894
14
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.