hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Choroba na kůře rybízu?

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Ivo 2018-01-16 22:42:1213511
Dobrý den, věděl by někdo, co se mi to objevilo na kůře stromkového rybízu, zda-li je to choroba a mám tedy tento stromek zlikvidovat nebo ho nějak léčit? Fotil jsem to v prosinci 2017 a rybíz bude mít letos 2 roky. Mám vedle sebe zasázených ve dvou řadách 5 + 5 stromků rybízu a angreštu a nerad bych, aby se od tohoto ostatní případně nakazily. Děkuji za odpověď.

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-01-17 08:14:1313513
Stromek je napaden škůdci ze skupiny červců, odpovídá tomu jak ta vosková vata, tak i pukličky na mladých větvičkách. Vedle docela spolehlivé účinnosti přípravku Mospilan https://www.agromanual.cz/cz/hledani?hledej-slovo_1=puklice, ještě existuje možnost opakovaného ošetření některým z olejových přípravků s profesionálními smáčedly (ne s přípravky na mytí nádobí), po předchozím mechanickém odstranění a likvidaci bílých výpotků a pukliček, které na stromku jsou. Vhodné by bylo preventivní ošetření ostatních rostlin - existuje možnost mechanického přenosu na oděvu, rukou..., kontaktem rostlin, přenosem na nářadí,...
Autor: SPCH 2018-01-17 12:15:2513514
...a vedle tohoto problému je zde riziko odlomení korunky v místě srůstu s podnoží, nebo kmínku v dolní polovině-především v období olistění a nárustu váhy plodů při poryvech větru! Prevencí je uvázání i v korunce a jiného způsobu vázání kmínku.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4522741
270490
7
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.