hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Rez hrušek

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Táňa 2017-10-16 21:02:1013353
Dobrý večer. Uměl by někdo poradit "neználkovi" jak na rez u hrušek.(Strašně nerada čtu obsahy a návody na těch různých postřikovadlech pro zahrádky. A druhá věc je vtom, že i když to čtu tak tomu nerozumím.) Problém je také v tom, že v okolí hodně lidí pěstuje cypřiše, tůje, jalovce. Do 100 metrů od mých i sousedových hrušek. Jsme z toho na větvi jak jsou naše stromy napadeny. Mám teď stromy ostříhat a vše spálit či jinak zlikvidovat. A mám stromy nastříkat něčím už teď.
Děkuji za odpověď.
Černínová Táňa
tanacernin@gmail.com
Autor: peca 2017-10-17 07:24:0213355
...pot, krev a slzy-Churchill.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-10-17 07:41:5313356
Rez hrušňová - přenašeč jen některý jalovec (nevadí cypřiše /?/, túje) - ošetření před a po odkvětu - Dithane, Talent, Delan, Horizon, Ortiva, Score - listí určitě shrabat, můžete ho spálit. Doporučuji naučit se chápat návody a číst, pokud jde o zahradu nejen je. Ublížíte -li dík neznalostem sobě, své zahradě, je to Vaše věc, ale Vy jste při tomto přístupu zdroj nebezpečí pro všechny v okolí. Zahrada není neživé auto, do kterého lijete jen benzín nebo naftu, odstavíte ho kdy a kde chcete a v případě poruch voláte servis. Zahrada je živý organizmus, mnohá poškození, která dík své nechuti číst a chápat způsobíte, jsou nevratná.
Autor: Táňa 2017-10-17 20:06:5513360
Já návody sice nečtu, ale radši si nechávám poradit - spíše dám na rady odorníků, a ani né na babské rady co se týče zahrady. Mám už i nějaké ty úspěchy. Jen ty hrušky mi kazí náladu, je mi jich líto. Mám je 5 a 8 let. Kdybych věděla, že noví přistěhovalci budou mít spíše okrasné trávníky lemované živými ploty a sem tam nějaký ten solitér(jalovec, smrk...)., tak je snad ani nezasadím.
Autor: Táňa 2017-10-17 20:11:0713361
A auto si udržuji sama a vozím s ním kvalitní humus a nebo rašelinu podle potřeby, aby to prospělo mé zahradě. Jsem tak trochu proti chemii v postřicích, ale někdy to jinak nejde, že?
Autor: Jirka43 2017-10-20 17:44:3613377
Dokud byl na trhu chemický postřik Baycor, tak rez hrušňová neměla šanci. Od té doby co se tento přípravek přestal dovážet, neexistuje žádný jiný, který by rez hrušňovou dokázal zastavit. Vyzkoušel jsem Topas, Delan, Dithane a Polygram a nic z toho nefunguje.Pokud někdo ví, který (jiný) přípravek funguje, dejte mě prosím vědět. Děkuji. (mail: vaclavicekvelichov@seznam.cz)

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4522792
270541
12
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.