hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

nemoci meruněk

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Drbola Jan 2008-04-07 09:05:451015
Máme meruňku, která má každý rok plno plodů. Ty však ještě zelené začnou hnědnout a opadávat. Prosím poraďte, co to je za nemoc / případně škůdce/ a jakou ochranu zvolit. Děkuji
Autor: Josef Zavřel 2008-04-07 21:03:131018
Hezký den. Myslím, že by se mohlo jednat o projev houbové choroby Moniliový úžeh. Nepíšete však, jestli nedochází k zasychání plodonošů (plodných větví) po odkvětu stromu. Snad jsou stromy u vás ještě ve stadiu před květem. To by byla ještě vhodná doba k prvnímu chemickému ošetření proti této chorobě přípravkem Sporgon 50 WP v dávce 4 g. na 10 l. vody. Druhé ošetření se provádí stejným postřikem těsně po odkvětu.
Autor: Luděk Vejnar 2016-06-27 16:25:0611820
Mám obdobný problém s opadáváním plodů meruněk těsně před dozráváním. Pouze s tím rozdílem, že plody jsou nepoškozené normální velikosti a z osmiletého stromu je jich cca 2 až 3 kýble, zůstatek na stromě k dozrání je cca 20 kusů. Tento jev se každoročně opakuje, jedná se odrůdu Karola. Ve vzdálenosti 7 m mám další strom, odrůdy Pavlovická, kde dozrávání probíhá normálně. Ošetřování obou stromů je stejné, tj. jarní postřik (horizon), hnojení, případné vápění. Problém mně nikdo nedokázal vysvětlit, a tudíž si myslím, že je ve stromě samém nebo jeho podnoží. Jako řešení se mi jeví likvidace celého stromu.
Autor: Michal Měchura 2018-06-08 20:04:0714098
Prosím o radu. Ze dne na den mi začala opadávat meruňka. Zelené listí prostě padá jak na podzim. Ví někdo o co se může jednat?
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2018-06-11 08:08:3114107
Apoplexie? Hryzec v kořenech? Nemá to ještě nějaké příznaky? Vadne listí? Vadnou vrcholky výhonů? Je vidět někdy na kmeni, větvích nějaké změny? www.agromanual.cz/cz/hledani?hledej-slovo_1=apoplexie

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4500594
248343
17
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.