hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Pařeniště

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Václav 2008-04-02 22:27:29996
Dobrý den všechny moc zdravím a prosím o radu, jak nejlépe uchytit folii na pozinkovanou kostru pařeniště tak, aby folie vydržela co nejdéle a nebyla poničená. Také jestli mám vyrobit ve folii větrací otvor, nebo postačí vchod na provětrání. Kostra je velká 3 krát 4 metry. Předem děkuji za odpověď.
Autor: Vašek K. 2008-04-03 14:15:55999
Sežente si tvrdší hadici z umělé hmoty rozříznutou podél z jedné strany - vnitřní průměr stejný jako kostra foliovníku kulatého profilu a hadici nahřejte v horké vodě, pak jde dobře natáhnout přes folii - na štítech přes dvě folie. Napřed použijte krátké kousky na přichycení a pak delší hadici. Větrací okénko by bylo dobré, dveřmi větrat nestačí - určitě by bylo potřeba. Na starosti jsem měl 6 velkých foliovníků, různě dlouhých - nejdelší 30 m. Ty měly z obou stran velká vrata, která se otvírala. Když bylo horko - také tam byly ventilátory, když byl vítr - nedaly se otevírat oboje vrata.
Autor: Pepa 2011-11-10 19:19:435523
Dobrý den. Prosím o radu. Parenište je na zimu nutno zakrýt nebo ponechat otevřené?Dekuji
Autor: David 2013-03-14 18:33:457066
Skvělé pařeniště, skleníky a další nabízí firma Limes. Široký výběr, slušné ceny a hlavně prvotřídní kvalita.
Autor: dave 2013-03-20 22:13:267096
skrytá reklama na fórech se dělá jinak, tohle je nudný skoro-spam

a k tomu pařeništi, to je potřeba na zimu odkrýt, já z něj i vyhrabu substráty(po tom roce je to už jen hezčí hlína) aby se to nadýchalo a na jaře tam stejně přidávám kompost a hnůj, no ale minimálně teda odkrýt, to jo
Autor: Marek 2017-05-13 21:27:1212539
Dobrý večer, mám problém, koupili jsme si dva foliovníky a potřebuji poradit, jak a čím bych mohl na zadní straně udělat okno , jedná se o foliovník. Loni jsme to měli na jednom foliovníku a to tak, že jsem přisponkoval suchý zip a bylo to, ale to bylo dělané na straně, kam nefouká, pak nám loňská smršť a vítr foliovník roztrhal a tak letos jsme je dali opačně , ale potřebuji na zadní stěnu udělat okno, aby to dýchalo, jinak mě hrozí, že bych rostlinky v nich asi spálil. Moc díky za každou radu .

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2017-05-15 09:25:4212548
Jestli jsou čela sundavatelná samostatně, můžete do nich udělat okno trochu jinak. Vystřihnout ho, na místo díry všít nějakou síťovinu a okolo suché zipy, na které vystřiženou část přilepíte vždy v době kdy je zima, nebo kdy fouká, aby se vítr nedostal dovnitř pod plachtu. Na zabezpečení plachty s oknem je také dobré vyztužit tu plochu třeba karisítí. Místo zadního neprodyšného zadního čela můžete natáhnout třeba maskovačku, stínící textilii...

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4504086
251835
25
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.