hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Tráva pěstovaná doma pro hlodavce

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jitka 2016-10-17 17:54:1612120
Dobrý den, asi sem píši dost netypický dotaz, ale nevím, na koho jiného se obrátit, než na nekoho kdo rozumí zahradám a trávníkům.

Morče (které má na mazlíka v bytě) se zdravotním problemem nemuze zeleninu ale muze travu, na zimu jsem se rozhodla ji podomácku vypestovat v truhlících doma za oknem v blizkosti topeni(mimo jine mu pestuji i oseni)....

Koupila jsem si smes AROS HRISTNI (Lolium perenne ESQUIRE 50%, Lolium perenne BOKSER 20%, Festuca rubra rubra GALAHAD 15%, Poa pratensis 15%) - tu jsem zasadila do klasice pokojove hliny s primichanim raseliny do hloubky 2-3 mm, zalila a po 14 dnech mi to vyrostlo cca 10 cm - ale ta trava je taková svetlounká a hodne tenoucka - myslela jsem, že bojínek (lolium)ma byt trava se silnejsimi listy, tohle je strasne tenoučke, ja bycvh chtela vypestovat takovou tu beznou tmave zelenou travu která jhe vsude na sidlistich nebo i zahradách............moc tomu nerozumim, moji známý radi ze pry prvni trava vzdy naroste slaba a tenká, že ji mam ustrihnout a ze pak naroste mohutnejsi, je to pravda ? ....nebo nezasadila jsem to do nevhodne hliny ? zasílám foto ......jeste jsem od známého dostala zbytek AROS OBNOVU (Lolium perenne ESQUIRE 30%, lolium perenne TEMPRANO 55%, Festuca rubra rubra 15%)tak nevím jestli by byla lepší


.moc dekuji za jakekoliv rady, mozná muj dotaz vyznivá smesne ale chci svemu zvířeti alespon trochu zprijemnit život, když nemuze tu zeleninu :-)

připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák 2016-10-24 08:42:5112139
Mladé rostlinky jsou opravdu jemnější než starší porosty. Přesuňte "trávník" ven, na balkon, za okno. Ať se otuží, zakoření, začne odnožovat - bude pevnější. Ostříhejte ho na cca 4 cm a jak naroste na dvojnásobek, zase ho opakovaně sestříhněte, nebo ho zkracujte postupně, jak budete krmit. Nevím na jak dlouho mu to stačí, nenechávejte rostliny přerůst přes 10 cm. Osení obyčejně naroste za 14 dnů, první listy obilovin jsou mohutnější. Naroste a pak se krmí (likviduje), trávník je dlouhodobější záležitost, v bytových podmínkách .
Pokud přijdou mrazy, mějte trávu doma, nebo jinde, co nejblíže u okna, ale tam, kde se netopí. Stačí 10 až 15 °C. Tráva poroste pomalu celou zimu. Pokud necháte truhlík u zapnutého topení, má v bytě málo světla. Toho by tam měla nejspíše málo i v létě, kdy je více slunce a den trvá o mnoho déle než po podzimní rovnodennosti směrem ke slunovratu. Tráva se bude vytahovat i těsně u okna. navíc jí mohou napadnout houbové choroby, zlikvidovat prakticky celý porost.
...tráva roste na sídlištích těsně u domů prakticky celoročně,tu trochu mu vždycky někde utrhnete. V zimě je seno a ev. to osení, když trávu to zvířátko nebude pár dní v roce mít, tak se má i bez trávníku dost luxusně.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611916
359665
11
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.