hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Založení zahrady

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jakub 2016-10-05 17:36:5912096
Dobrý den,
prosím o radu ohledně přípravy zeminy pro založení nového trávníku. V současné době je zahrada zarostla trávou a různým plevelem, neudržovaná. Můj záměr je veškeré rostliny vyhubit pozemek zorat, následně srovnat a zasít novou trávu.
Můj dotaz zní: jak vše načasovat a jaké zvolit časové rozestupy. Je lepší rostliny vyhubit a zorat ještě letos a na jaře srovnat a zasít? Nebo vše provést a z jara? Popř. byste volili jiný postup?

Děkuji za odpověď

Jakub
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-10-07 09:00:5812100
Podle toho jaké plevele v zahradě jsou. Počítejte i s tím, že v půdě bude zásoba semen všech plevelů, které v minulosti odkvetly a dozrály, na více let.
Obecně: začněte hubit už teď to, co má funkční listovou plochu, pokračujte na jaře po zazelenání se plevelů vytrvalých, nárůstu plevelů jednoletých ze semen. Pak by bylo možné nahrubo připravit pozemek na setí, ale raději ho nechat ještě ležet, aby obrostl plevelem ze semen, ošetřit dusíkatým vápnem a zaorat. Poté udělat přípravu na setí a na podzim 2017 pozemek osít.
Pokud chcete mít trávník sterilní, nespěchejte, budete mít méně práce s pleveli po jeho nárůstu. Pokud Vám nevadí sem ta nějaká plevelná příměs, rok by mohl stačit. Ale snažte se vyhubit vytrvalé plazivé a oddenkaté plevele.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611902
359651
13
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.