hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Skleník téměř zadarmo

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Stanislav 2016-07-10 10:36:2311851
Chybami se člověk učí. Také jsem naletěl a koupil jsem si jistý skleník, který je vyráběn v Německu, ale český návod je zcela nepoužitelný a ten německý originální ne a ne nikde sehnat. Způsob montáže prostě nechápu. A když tady čtu, jak první vítr skleníky zlikviduje, nepřežijí první sníh atd. atd., ani se mi do stavby nechce a už vůbec ne do pracného zjišťování, jak se to vlastně skládá. Ale toho dne jsem držel v ruce smršťovací folii a viděl oknem, jak ty krávy kočičí jdou na záchod do rajčat a najednou byl skleník hotový během chvilky. Zatloukl jsem několik dřevěných kůlů do země okolo záhonu. Po zatlučení výška 1 metr. Vzal jsem zbytek několikametrového čtverhranného pletiva vysokého 150 cm a halabala ho připevnil ke kůlům a nechal jsem vršek volný. Drát je silný 2,2 mm, tak to přesto drží stálý tvar. Celé jsem to obalil smršťovací folií zakoupenou na Internetu kvůli cenové výhodnosti. A pořád mi to drží pohromadě. Tak jsem zatloukl další klacky okolo záhonů s melouny, na nichž je vidět, že by rádi ještě více tepla. Žádné pletivo jsem nedával a obaloval jsem folií ty klacky. Z folie jsem si vytvořil i stříšku a ponechal pouze otvory, kterými leju do děravého prosakujího vědra vodu... Pokud se to osvědčí, kašlu na láhve od okurek a různé prefabrikované skleníky. Příští rok si zhotovím jednoduchou dřevěnou konstrukci z latěk a obalím to smršťovací folií. Vždyť jde jenom o to, aby se zamezilo proudění vzduchu, tím dochází ke zvyšování teploty...

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4506182
253931
11
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.