hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Vřetenová sekačka - neuspokojivý výsledek kosení

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Ilona Milfaitová 2016-06-26 20:12:4711802
Dobrý den. Zakoupila jsem vřetenovou sekačku Gardena 380 C, cílem byla maximální kvalita kosení (viz. tvz. stresovaný trávník po sekání rotační sekačkou). Měsíc se učím s ní pracovat, sekám 2x týdně na cca 2cm, ale výsledek je horší než lepší - při bližším ohledání posekaného trávníku sekačka nebere tak jako rotační (nechá některá stébla nepokosená), ale především "žmoulá" konce stébel - cca 3cm na koncích stébel jsou sežvejkané. Trávník tedy trpí mnohem více než dríve. Pokoušela jsem se ji seřídit (přitahnout nůž k vřetenu na maximum), sekat pouze za sucha. Nevím, zda vřeteno je dost ostré (snad ano, je přeci NOVÁ). Můžete mi poradit? Je to chyba seřízení nebo je to příliš levný/nekvalitní výrobek? Děkuji předem, Ilona
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-06-27 08:40:1511813
Obraťte se na servis fy. Gardena. Pokud jde o broušení, u mnoha výrobků je po "továrním broušení a seřízení" a dosti krátkém období práce, vhodné břity naostřit. Některé pomůcky je vhodné správně nabrousit už před prvním použitím (roubovací, očkovací nože, žabky). Možná se to týká i této sekačky
Sekání na 2 cm vyžaduje přiměřeně rovný pozemek. není to například v tom, že sekačka nedostatečně kopíruje jemně zvlněný terén?
Autor: Jaroslav Černý 2016-07-05 03:43:2611846
Zkus kontaktovat servis, asi tupe noze. Ono zalezi jakou mas sekacku. Ja jsem si poridil ted pred par mesici tuto http://www.naradi-vesely.cz/sekacka-na-travu-pm5120.html a vse v poradku. Predtim jsem mel Husquarnu 2x a mel jsem podobny problem, resp. jsem musel davat porad brousit noze.
Autor: Pavla Vilmová 2017-09-19 11:06:5413309
Jaroslave, jste i po roce spokojeny? Vas odkaz uz nefunguje. Zvazuji tuto husqvarnu, je to ten typ se ktery vas zklamal?
http://www.gardentech.cz/shop/travni-sekacky/rucni-sekacka-novocut-64-husqvarna
Nemuzu na to najit zadnou solidni recenzi.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4522821
270570
8
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.