hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

výstavba chaty

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jakub 2016-05-17 07:52:1111629
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jak je to s výstavbou chatky podle nového zákona ? A jak je to s pergolou ? Chtěl bych v zahradkarske koloniii postavit chatku asi tak 3x8 m , a 2,5 m vysokou. Co můžu a co nemůžu ? Na zahradce žádná nestojí . Může být betonový základ , nebo to musí být jen na nějakých patkách a jak je to s povolením ? Děkuji za odpověď Jakub
Autor: Jan 2017-02-17 17:29:0412259
V této osadě si žel takovouto chatu postavíte jen v případě, že se dohodnete s předsedou štěpánem na vyjímce.
Podle územního plánu města Hradec Králové je povoleno zda stavět vše co jste napsal.
Nicméně předseda p. Štěpán platí právníka z AK Všetečka a spol., který má od předsedy Štěpána nařízeno odvolávat se ke všem novým žádostem o stavbu chaty a požaduje dodržování socialistického předpisu, který je uveden v tzv. "Stavebním obvodu č.233" ze dne 4.11.1957!!, kterým byl podle ustanovení §5 zákona č.280/1949 Sb., o územním plánování a výstavbě obcí, ve znění vládního nařízení č. 51/1950 Sb., § 10 určen tzv "stavební obvod číslo 233".
Stručně řečeno, předseda Štěpán platí advokátní kancelář z peněz ZO ČZS, aby všechny vlastníky chat a zahrádek v osadě přinutil chovat se podle socialistického předpisu starého 60 let a když si bude chtít někdo postavit novou chatu nebo přestavět starou, musí se vejít podle výše zmíněného předpisu do maximálních rozměrů 4 x 4 metry !!! Další necenzurované příspěvky vč. příspěvků předsedy p.Štěpána si můžete přečíst zde: www.osadyuprkova.cz/
Autor: jan 2017-02-17 18:26:0712262
Výše uvedené platí pro ZO ČZS Rozkvět Míru v Hradci Králové, z jejichž stránek se to přesměrovalo sem :-) ..V ostatních osadách máte snad lepší vedení ;-)
Autor: Bobika 2018-04-13 01:41:5413723
Vystavba v kolonii na Ustecku (vychazi se z uzemniho planu obce)-

U nas v kolonii na Lounsku se na metry ve vystavbe nehraje, byt jsme Zahradkarsky svaz a mame clenske legitimace. Kazdej clen se rozhodnutim 4m x 4m = 16m", dle socialistickeho predpisu neridi. V Lounech na Mestskym urade to taky nikomu nevadi a ani svazu Zahradkaru Na Olsanech. Myslim, ze jak si to kazdej zaridi , tak to ma. Ja osobne se ridim u nas v kolonii aspon predpisem , ktery je platny v Praze , a to maximalni zastavena plocha do 18m" zastavenych (ctverecnich metru) , vcetne teras , verand a vstupu , apod. Zahradkarska chatka vsak v nasi kolonii nesmi byt podsklepena. Plutky mezi zahradkami si taky delame , byt je to pry omezeno jen kvuli psum mezi cleny . Holt jinej kraj , jinej mrav . Jediny co me na tom vadi , ze kazda chatka ma ruznou pastelovou barvu fasady a vypada to jako v cirkuse a variete . Bylo by to vhodne treba upravit zakonem ty barvy fasad v zahradkarskych osadach . Dekuji za prispevek o vystavbe v nasem kraji Usteckem .

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4522775
270524
8
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.