hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

prosím o radu co se zahradou..viz obrázek

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Ota 2015-08-31 16:53:0711154
Dobrý den, prosím Vás o radu, jsme mladý pár co jsme zakoupili zahradu k rekreaci o kterou se nikdo páru let nestaral..na fotce jde vidět, že tráva tam skoro není..samý plevel..chtěli bychom to vyhubit a ke konci září zasét..použít totální herbicid? Poté to povytahovat, poorat a zasét?

Budeme moc rádi za konkrétní postup, výrobky, rady, námítky...

Děkujeme

Rodina Tmavá


připojený obrázek:
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2015-09-18 09:46:0311205
Jestli Vám nevadí užití totálního herbicidu, pak ano, použijte ho. Následné obrácení země může (podle přípravku - zpravidla to bývá napsáno v návodu) následovat za 3-10 dnů. Buď to vezmete rýčem a drn vyklepete, původně zelenou hmotu odstraníte, nebo ji můžete obrátit dospodu, klidně pluhem. Jediné, co bych doporučil zasít teď, by bylo zelené hnojení. V půdě bude nejspíše velká zásoba semen plevelů, všude porostou. Zelené hnojení něco udusí, ale dále to lze omezit částečně i použitím desinfekce - dusíkatého vápna, cca 3 týdny před jarním setím či výsadbou. Chtělo by to začít s něčím, co se sází, ne vysévá. Když dáte brambory, zelí, květák, kedlubny, po polovině května třeba rajčata, celer a výsev fazolí do hnízd, pak plevele, které budou klíčit nebo rašit motyčkou nebo plecím rámečkem (šintovačka) v prostoru mezi řádky a v řádku zlikvidujete. Když nasejete mrkev (petržel) nebo dáte cibuli, bude nejspíše proděravěná od drátovců, kteří v místě nejspíše budou (zejména pokud zelenou hmotu zaoráte). Drátovci neminou bez povšimnutí ani brambory, ale neprokoušou všechny. Navíc u výsevů právě té mrkve, petržele, všeho co se dává do řádků budete mít potíž s pletím v řádku, budete s klíčícími jednoletými (i vytrvalými) a prorašujícími vytrvalými pleveli vytahovat i to zaseté.
Já osobně bych začal na čtvrtině ke kultivaci plánované plochy, zrýpal, vyklepal drny, zasel to zelené hnojení. Zbytek bych sekal, dělal z plevele vyklepaného a zelené hmoty, z listí kompost na další sezony. A postupně v dalších letech bych přidával další části, nebo když se nebude dařit nepokračoval pár let dále. Sekáním se ten porost bude měnit, začnou se v něm objevovat rostliny nízké, které neměly šanci dostat se přes ty rychle rostoucí na výsluní...

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611862
359611
12
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.