hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

jiné drobné stavby

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Vojta L. 2015-08-27 00:45:4211140
Zdravím všechny zahrádkáře,
mám velký problém na své zahrádce, který se týká suchého záchodu(kadibudky)a potřeboval bych poradit. Na zahrádce jsem si dovolil před rokem postavit drobnou stavbu suchého WC(1,1mx1,1m) a to hlavně pro malé vnučky, které nás občas na zahrádce navštíví. U zrodu byl i soused, který nic proti stavbě neměl a tak jsem to dál neřešil ohlášením u stavebního odboru. Ale soused si to po roce rozmyslel a podal stížnost na vzdálenost od vlastnické hranice. Od odboru výstavby jsem dostal možnost odstranění stavby nebo dodatečné stavební povolení, kde byly tyto podmínky.--dvoumetrová vzdálenost od vlastnické hranice, projektová dokumentace, minimální vzdálenost 10 metrů od stávajících staveb, betonová jímka aj. Připadá mi to přitažené za vlasy.
Myslel jsem že stačí dvoumetrová vzdálenost od hranice a nepropustná jímka(mám ji z pozinkovaného sudu vybíratelnou), nebo do budky zabudovat chemický záchod. Poradíte?
Autor: z. 2015-08-28 05:52:1811143
Ani se sousedovi nedivím. Mě by se také nelíbilo "voňavé" ovzduší okolo kadibudky. A už vůbec ne všudypřítomné mouchy, pro něž je suché WC ideálním líhništěm. Moucha si jednou sedne na exkrement a podruhé na ovoce, které si vzápětí dítě utrhne a strčí do pusy. Brr! Okruh pohybu much je daleko větší, než jenom na vaší zahradě, takže moucha roznese vaše exkrementy i na úrodu v okolních zahrádkách nic netušícím zahrádkářům. Je to od vás docela bezohledné.
Pozinkovaný sud není nejlepší řešení, je to otázka času, kdy v agresivním prostředí prorezaví a obsah začne prosakovat do spodních vod. Za to vás může stíhat ještě odbor životního prostředí. Svévolným postavením kadibudky jste se dopustil černé stavby, kterou chce samozřejmě řešit úřad.
Nejschůdnější cesta by byla s chemickým WC, kam se mouchy jen tak nedostanou, a s ekologickými náplněmi, abyste neměl další problémy. Stavbu kadibudky zlegalizujte dle pokynů úřadu a budete mít klid.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4436492
184241
24
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.