hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Bazény v osadě

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Lída 2015-08-26 13:10:5011138
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Naše zahr.osada má společné rozvody vody z vlastních studní, vodoměry nejsou ani u studny, ani na přípojkách na jednotlivé zahrádky. Platby za elektřinu spotřebovanou čerpadly rozpočítáváme na jednotlivé zahrádky podle m2. V posledních letech si více našich členů pořídilo větší nadzemní bazény o obsahu několika m3 (nejedná se tedy o "dětské" nafukovací bazénky). Někteří z majitelů si do nich vodu nechají kvůli lepší kvalitě dovážet, jiní ale cca po týdnu bazény napouští vodou ze společných rozvodů. Kromě toho pochopitelně také zalévají zahrádky. Protože se jedná o poměrně významné navýšení spotřeby vody těmito jednotlivými členy, chci se zeptat, jak tuto situaci doporučujete řešit. Montáž vodoměrů nepřipadá v úvahu, je nás v osadě hodně a cena vč.pravidelných výměn by byla nerentabilní. Uvažovali jsme o paušálu podle m3. Děkuji předem za tipy.
Autor: z. 2015-08-28 06:18:0711144
Voda do bazénů, to je spotřeba navíc oproti vodě na zalévání. Jestliže "zalévací" vodu počítáte podle výměry zahrady, potom "bazénovou" vodu můžete počítat podle obsahu jednotlivých bazénů. Je to práce navíc, možná by postačil paušál.
Je to něco podobného, jako poplatky za odpadky. Někdo má jenom skromnou zahradní chatku a většinu odpadu kompostuje, takže do společných popelnic či kontejnerů nedává téměř nic. Jiní si postavili chatu jako dům a navíc v ní mají rekreační domácnost, případně tam i bydlí. Takoví mají odpadu daleko více. Nemusí ani využívat kompostování a stále naplňují společné nádoby na odpad.
Je to nespravedlivé a mělo by se to změnit.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4415431
163180
14
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.