hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

skleník

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Karel Hanuš 2008-03-03 09:19:24858
Dobrý den,
můžete mi, prosím, poradit, jak mám umístit skleník na zahradě s ohledem ke světvým stranám? předem děkuji za Vaši odpověď.
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2008-03-03 10:56:52859
Pro umístění skleníku na volné, rovné ploše se doporučuje orientace hřebenu sever - jih, je to dáno snahou o vyšší odraz letních poledních slunečních paprsků, takto orientovaný skleník se v létě o něco méně přehřívá a osvětlení ve skleníku je rovnoměrnější než u jiné orientace, ale zjara a na podzim zase nedokáže využít menší množství sluneč. záření - odraz střechy je ještě vyšší - pod menším úhlem. Kromě klasických sedlových skleníků existuje i řada jednostranných skleníků označovaná jako skleník s řízenými úhly stěn. Ten se staví v orientaci hřebene východ - západ - čelní stranou kolmo na jih, severní strana je kryta stěnou přední stěna má kolmý sklon na zimní slunovrat, střecha je mírně skloněná vzad, aby co nejvíce odrážela letní slunce. Ale to je již nad rámec tohoto dotazu.
Kromě výše uvedeného pravidla vstupuje na zahrádkách do posouzení i okolí - zastiňující stromy, a vždy ještě sklon terénu, který si mnohdy vynutí i jinou orientaci.
Autor: Rostislav Blaha 2008-04-01 11:36:04991
Kde je možno objednat parazitující Vosičky do skleniku na hubení mšic.děkuji za kladnou odpovědˇ.
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2008-04-01 23:56:17993
Doporučuji obrátit se na firmu Biocont laboratory - http://www.biocont.cz mají je v sortimentu, záleží na vás koho si na mšice vyberete jestli jen vosičky, k dispozici mají - Aphidius colemani, Aphidius ervi, nebo i dravou bejlomorku Aphidoletes aphidimiza nebo slunéčka Hippodamia convergens.
Autor: Hynek 2013-03-14 18:04:447065
Za sebe tedy doporučuji firmu limes. Vždy mi skvěle poradili a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval. Kvalitní věci za solidní ceny. Jsem velmi spokojený.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4605048
352797
10
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.