hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Roubováni angreštu

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jiří 2015-02-06 16:09:119857
Dobrý den,
mám několik loňských výhonků meruzalky zlaté asi 1m výsoké. Můžete mi prosím poradit,
kdy odebrat rouby a kdy a jakým způsobem roubovat? Rouboval jsem už leccos, ale angrešt ještě nikdy. Předem děkuji a zdravím. Jiří
Autor: S.P.,Ch. 2015-02-07 09:37:079863
Jestli Vám rostou z kořenů podnože živého, plodícího stromku angreštu, rybízu či josty, je pro ten vhodné je po rozmrznutí půdy-v březnu, dubnu-podle Vašich místních podmínek-opatrně oddělit. Představují totiž pro stromek konkurenci. Po oddělení často zjistíte, že prut nemá žádné, nebo má jen trochu slabých kořínků-ať tak či jinak-vsaďte meruz.do dobře prokypřené zahr.zeminy asi 10cm hlouběji, než byla na původním místě, s cca 30cm rozestupy. Dobře zalejte. Když se Vám dobře uchytí, roubujte v červnu zelenými rouby do rozštěpu nebo v srpnu do boku.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2015-02-09 08:05:409871
Hezké ráno. Pokud máte výhony oddělené, založené, můžete zkusit roubování ve sklepě v ruce. Co nejdříve odebrat rouby z angreštu, který se Vám líbí, naroubovat plátováním, nebo vylepšeným plátováním, založit ve sklepě a v březnu vysadit ven. Angrešt je trochu náročnější, není u něj při ujímání roubů taková úspěšnost jako u rybízu, ale máte-li podnoží více, nějaký se určitě ujme. Pokud byste chtěl stromkům trochu pomoct, ošetřete je ve skládce proti šedé hnilobě (přípravky jako u jahod).
Jestli rostou venku můžete je roubovat i na místě, ve dnech kdy nemrzne. Roubovat můžete i na čerstvé oddělky. Dobře zakořeňují, stačí, když mají jen minimum kořenů. No a když se nezadaří, vzpomeňte si v létě na rady S.P.,Ch.


PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4500525
248274
15
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.