hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Záhon pro bobuloviny

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Laura 2015-01-31 17:23:599818
Dobrý den, na jednom místě v zahradě máme vysázených cca 12 keříků - rybízníky, jostu a borůvky. Kolem nich se snažíme udržovat "mísy" na zálivku, ale vzhledem k tomu, že všude kolem je vysoká tráva, keříky rychle zarůstají a nestíhám je opečovávat. Sekání trávy kolem nich je taky obtížné, proto bych celou výsadbu chtěla spojit do jednoho velkého záhonu a udržovat ho bez trávy a plevele mulčovou nastýlkou a nějakým ohraničením (dřevěné desky?). Jak mám postupovat, co se odstranění trávy týče? Vyrýt drny kolem, opatrně okopat, na zeminu rozložit kartony (kvůli potlačení plevelů) a zamulčovat? Nebo jsem něco vynechala? A kdy toto udělat? (Vím, že borůvky potřebují kyselou zeminu, přidám ji jen k nim.) Moc děkuji za radu!
Autor: S.P.,Ch. 2015-01-31 18:44:599819
Vámi nastíněný postup je dobrý-jenom papundekl a mulč neklaďte těsně k větvím keříků, šidila byste se o potřebné nové výhony,taky pozor na slimáky a hlodavce!,kteří kryt rádi obydlují. Borůvky potřebují spec. půdní podmínky-nejen na povrchu! A termín? Hned jak to bude možné.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4500429
248178
23
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.