hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

pryskyřice

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Trávníčková Šárka 2014-10-28 19:03:599556
Dobrý večer,
při hrabání listí jsem zjistila, že naše třešeň roní pryskyřici v množství, jaké jsem dosud neviděla - smůla doslova padá v kusech na hlínu vedle kmene. Kmen je také zasažen tekoucí pryskyřicí. Pár posledních dní se to snad uklidnilo díky chladnému počasí, ale přece jen - co bych s tím měla dělat?
Třešeň má 10 let, je to odrůda &#8222;májovka&#8220;. Nějakého dalšího divného znaku jsem si nevšimla. Děkuji za radu, Šárka Trávníčková
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2014-10-29 08:39:069558
Na kmínku bude nejspíše nějaké poranění, poškození. Bylo by třeba očistit místo, z rány odstranit odumřelou kůru, zatřít štěpařským voskem nebo latexem, stromovým balzámem. Klejotok se často vyskytuje tam, kde není v půdě dostatek vápníku. Doplní se zarýpáním nějaké vápenné hmoty do zóny kořenů (cca 30 cm hluboko pod trávník, šest míst v obvodu koruny, vždy hrst té hmoty - vápenec, dolomitický vápenec, vyhašené vápno, omítka, kousky betonu, malty...). Strom si časem pro vápník sáhne. Rychlou dodávku vápníku zajistí přihnojení na list některým z hnojiv určených na listovou výživu a obsahujícím tento prvek. Pokud má třešeň listy můžete to zkusit ještě teď, i když po mrazících včera a dnes v noci asi moc dlouho listí nepodrží a vápníku se do listů a následně do stromu nedostane mnoho.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4591490
339239
14
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.