hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

poškozený trávník

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Ivan J. 2014-10-26 13:43:449547
Dobrý den.
Na jaře 2014 jsem měl v trávníku spoustu děr cca 5x5x5 cm a vůbec netuším kdo, nebo co je tam udělalo. Díry jsem zasypal a trávník poškozená místa zarostl. Bohužel teď, na podzim se to objevilo znovu. Smiřuji se s tím, že k tomu bude docházet často, protože i kdybych věděl kdo to má na svědomí (nějaký pták, hledač žížal?, kos ?), tak asi těžko bych tomu mohl nějak zabránit. Možná někdo ví co to je, proč to je, možná s tím má také někdo zkušenost a ví jak tomu zabránit. Ale spíše tady o tom píšu proto jako ukázku co vše je na zahradě možné.

připojený obrázek:
Autor: Irena Petrovičová 2014-10-26 18:36:269549
Myslím, že ty díry jsou od myší, na podzim máme podobné, když je žně vyženou z polí
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2014-10-27 09:23:289551
Po myších nebývá tolik nepořádku okolo. Pokud by to byly myší díry, měly by k nim myši postupem času vyšlapané cestičky (to byste viděl spíše po zimě, na jaře). Myší díry by pokračovaly do hloubky. Po kosácích nebývají taková velká poškození. Pod trávníkem větší ptáci (havrani?) nehledají žížaly, ale spíše ponravy, větší larvy. Jestli máte trávník na dohled, musel byste tam ty ptáky vidět. V případě myší koupíte i v drogerii dobře fungující přípravky na jejich likvidaci. V případě poškozování ptáky byste musela zahubit zdroj potravy pod trávníkem. Drsně řečeno otrávit trávník a jeho kořeny tak, aby při jejich okusování zahynuly i ty larvy. Nebo v souladu s přírodou, do které patří jak ptactvo, tak jejich potrava pod zemí trávník srovnat, díry zašlápnout, dosypat na rovinu, brát to prostě tak, že to je vlastně správně, když okolo nás je živo, že ptáci likvidují škůdce, kteří by nám mohli škodit i jinde. Jde o úhel pohledu.
Vezměte si třeba krtka, na zahradě Vám bude vadit, ale když je nakreslený a zahrádkář se ho v pohádce snaží ze zahrady dostat, fandíte spíše tomu černému sametovému válečku....
Autor: Ivan J. 2014-11-06 16:21:119576
Díky za reakce. Jak jsem psal v otázce, díry jsou i na jaře a díry jsem zasypal a trávník poškozená místa zarostl. A na jaře to udělám zase znovu. Smířil jsem se s tím, že nic jiného s tím asi dělat nejde. Nemám to žádný extra trávník, prostě zatravněná plocha na pozemku v zahrádkářské kolonii. Takže trávník na dohled nemám. Ale stejně bych chtěl vědět kdo nebo co to dělá. Ale nejspíš se to nedozvím, ale nevadí na zahradě i tak je moc hezky a jsem tam rád.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611854
359603
17
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.