hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

spáleniny

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: H Z 2014-06-21 11:56:549008
Dobrý den,
Mám chatku a nedávno se mi do ní někdo vloupal. Nic moc jsem tam naštěstí neměl, ale mám jsem tam takový krásný starý stůl z dřevotřísky s dýhou navrchu a teď mám na něm plno spálenin asi od cigaret. Nevíte někdo jak to vyčistit, aniž bych to musel seškrabat nožem? (je to spíš jenom vrstvička sazí, ale stejně to proklatě nejde dolů)
Děkuji za odpovědi
Autor: Jaroslava 2014-06-23 21:45:479027
Odýhovaný nábytek jsem renovovala celkem úspěšně. Nejdřív jemným brusným papírem ve směru let jemně brousit do odstranění skvrn, pak doladit barvu vodouředitelným mořidlem , pokud se broušením místa stala světlejšími a pak jeden nebo dva nátěry celé desky polyuretanovým lakem. První nátěr jsem lehce přebrušovala houbičkou s brusným papírem. Myslím, že Vám nabídnou vhodné laky v prodejně barev a laků a poradí postup, tak jako mně. Jsou i vosky a jiné nátěry, záleží, co vám bude vyhovovat. Vzala bych sebou do prodejny laků šuplík jako vzorek. Možná by pomohlo zkusit nejdřív očistit takovou zelenou houbičkou - vedou na prodejnách barev - snad se to jmenuje pad, velikost asi 15x15 cm, cena kolem 20 Kč.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4515928
263677
11
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.