hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Třešeň - po výsadbě nepučí

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Lenka 2014-04-12 07:57:018553
Dobrý den,
V březnu jsem si koupila a zasadila na zahradě třešeň - odrůda Kordia na podnoži ptáčnice. Je tedy v půdě už celý měsíc a přitom stále ještě nezačala pučet. Uschlá zřejmě není, když odchlípnu trochu kůru na větvi, je pod ní zelená. Připadá mi to zvláštní a nevím, jestli má ještě cenu čekat, zda vypučí nebo jestli je to beznadějné a mám shánět jinou. Prosím o radu. Děkuji.
Autor: Jana Kolková 2014-04-12 21:37:338559
Dobrý den, ještě bych počkala. Pokud se nebude nic dít, je možné zkusit stromek vyjmout z půdy, lehce zakrátit kořeny a na několik hodiny kořen.systém ponořit do vody a zasadit znovu. Dle mých vlastních zkušeností to může pomoci.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2014-04-14 15:16:348572
Dejte jí čas. Musí zároveň hojit rány po řezu na kořenech, na větvičkách, musí tím zbytkem kořenů nasát dostatek vody pro stromek a rašení. Pomozte jí zálivkou, rány na větvích řádně zamázněte latexem, štěpařským voskem popřípadě stromovým balzámem - rostlina bude ztrácet méně vody. Využijte další kroky, tak jak píše paní Jana. Jestli jste zapomněli při výsadbě zarovnat ostrým nožem nebo nůžkami poškozené konce kořenů, nevystřihali jste kořeny zlomené až těsně za zlom, můžete počítat s určitým zpožděním i proti úplně stejnému stromku, který by vysadil soused, který toto učinil. V případě, že třešeň neproste, počkejte až na podzim, budete mít lepší výběr.
Autor: Lenka 2014-04-24 12:17:498611
Dobrý den, ještě jednou,
protože třešeň stále nereagovala, vykopala jsem ji, jak radíte a zjistila, že z podzemní (kořenové) části raší obrovské množství planých výhonů. Nikdy jsem nic takového neviděla, tak jsem je všechny odlámala, zkrátila kořeny a ponořila je do vody. Budu vděčná za jakoukoliv další radu nebo informaci, především ohledně těchto planých výhonů.
Děkuji.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2014-04-28 11:34:098648
U ptačky je to trochu nestandartní. Výmladky se objevují v místě poškození kořenů starších stromů, ne už ze školky. Udělala jste dobře, pokud by se nad zemí objevily další, likvidujte je až u kořene, ze kterého rostou. To rašení není tak rychlé spontánní, nejspíše už muselo být něco vidět na kořenech koupeného stromku - hrbolky, pupeny (očka). Možná se s tím už někdo setkal. Odnožování by se možná dalo čekat u podnoží řady Gisela, ale u ptačky?

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4591565
339314
8
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.