hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

co s mechem už vyškrabaným

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Šárka Trávníčková 2014-03-05 20:05:538343
Dobrý den,
máme trávník dost prorostlý mechem. Na podzim jsem ho poházela vápnem a teď na jaře mech vyškrabávám hráběmi. Nad čím přemýšlím? Patří tento mech na kompost? Přece jen je to organická hmota s kousky půdy. Na druhou stranu je v něm také to vápno.
Děkuji za odpověď, Trávníčková, Zlín
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2014-03-06 08:09:228345
Ta úvaha je správná. e to organická hmota se zeminou. tedy kompostovatelná hmota. otázka je, kolik vápna a jaké jste do trávníku na podzim zapravili. Dá se předpokládat, že v případě vápence jeho dost značná část už bude smytá na povrch půdy.Při použití jiných forem to bude podobné. Jestiže zamícháte "hromádku" mechu do hromady kompostované hmoty, biologický proces rozkladu se určitě nijak výrazně nezpomalí. Pokud kompost "naočkujete" jiným, už rozloženým (pár lopat kompostu z minulého roku), pomůžete mu k lepšímu startu namnožení mikroorganizmů a rychlejšímu rozkladu. Jestliže máte mechu hromadu a je celý bílý od vápna, přidejte k němu zase starý kvalitní kompost a nějakou hrst hnojiva typu NPK, nebo hmotu zalijte například Kristalonem - půl sezony nechejte rozkládat zvlášť a pak přihoďte k ostatní hmotě.
Pokud jde o likvidaci mechu, není vápnění a vyhrabávání mechu, popřípadě jeho likvidace chemickou cestou konečné řešení. Chce to dohnojit, dosít trávník, provzdušnit ho, vymést z něj stařinu nejlépe strojově (vertikutátor), provzdušnit i půdu (vertikutační hrábě, vertikutátor. Nízké pH půdy nebývá jedinou příčinou množení mechu v trávníku.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611854
359603
16
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.