hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Pozemek ;)

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Lucie 2013-06-18 13:28:397472
Dobry den,mám dotaz,na který bych tu rada našla odpověd ;)
Přestěhovala jsem se do Prahy z vesnicky kvůli praci a strašně mi chybi zahrádka :( jelikoz na dum se zahradou nejsou peníze (ceny tu jsou šílené) ,rada bych aspon zahrádku s chatou...V inzercich je strašně moc chat na prodej avšak co me trápí jsou pozemky...bojím se ze koupím za x stovek tisíc chatu na pozemku svazu zahrádkářů a pak si budu moci odkoupit pozemek a nebudu na nej mit :/ co se stane kdyz zdenou chatu odkoupim a pri prodeji pozemku nebudu mit kde vzít dalsi peníze?budu muset jít pryc bez nároku na nějakou náhradu?myslim si ze pozemky jsou šílené drahé a ja opravdu pri investici do chaty uz nebudu kit xstovek tisíc na pozemek :/ jak to mám tedy řešit??? Je nejaka přibližná cena těchto pozemku? Velice Dekuji za odpovědi budu čekat ;) je leto tak bych chtěla bych na zahrádce ;)
Autor: Miloš Kožešník, správce 2013-07-04 09:37:027549
Dobrý den
Dlouho jsem přemýšlel jak vůbec na váš dotaz odpovědět. Je zřejmé že namáte vůbec žádné informace o vlastnictví pozemků ve Svazu. Zahrádky v osadách buď mají jiného majitele a pozemek je v pronájmu, nebo jsou převedené do vlastnictví jednotlivých zahrádkářů. Pozemků ve vlastnictví ZO je minimum a často se jedná jen o společné plochy a tam je ještě vlastnictví ne jako ZO ale společným vlastnictvím všech členů. Pokud hodláte kupovat chatu zjistěte si nejprve vlastnictví nemovitosti a pozemku, ale prosím nečekejte od nás nějaký podrobný postup, jsme zahrádkáři nikoli realitní kancelář.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4603562
351311
13
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.