hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

dílna vs sousedé

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Jarod 2012-09-18 21:36:026656
Zdravím, vlastním chatku v zahrádkářské kolonii a mám tam velký pozemek. Na pozemku bych si rád postavil dílnu, zpevněná podlaha pořádně a oplechovaná bouda, bude v ní velký klasický hever, garáž bude používána pro soukromé účely, ne podnikatelské. Mohla by ze stran sousedů nebo úřádů hrozit nějaká nepříjemnost? Byla by to garáž se zpevněnou podlahou abych do ní mohl dát zvedák a atd., jen oplechované. Co jsem se tak bavil s kolegy, tak se domnívají, že by mi nemuselo být od sousedů vyhověno z nějakkého důvodu.. hluk? Ekologie? adt. Neví někdo s jistotou? Děkuji za vaše odpovědi, zkušenosti.
Autor: Miloš Kožešník, správce 2012-09-22 08:34:026662
Dobrý den.
Ve vašem případě musíte začít tento záměr nejprve projednávat s vedením ZO a pak i sousedy, kteří by mohli vznést námitku při nejbližší schůzi. Zahrádka je primárně určena k drobné zemědělské činnosti (oficiální kategorizace dle PF při převodech do vlastnictví) a garáž či dílna k opravám mezi ní nepatří. Některé ZO mají dokonce v osadním řádu zakotveno, že se na zahrádkách nesmí dlouhodobě parkovat a je to podloženo možným i nechtěným únikem provozních náplní motorových vozidel do půdy. Navíc pokud budete stavbu deklarovat jako garáž, vztahují se na ní jiná pravidla než na drobnou svatbu a podléhá stavebnímu povolení.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4506132
253881
10
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.