hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

tmavě zelené ostrůvky v trávníku

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Alena Neprašová 2012-07-18 13:54:076428
Hezký den,loni jsme založili nový trávník a byl moc pěkný.Po zimě jsme udělali vertikulaci a trávník pohnojili granulovým hnojivem.Začátkem léta se začali dělat v trávníku ostrůvky,kde roste sytě zelená tráva,ostatní tráva je světlejší.Po posekání sekačkou zůstávají v místě ostrůvků světle žluté fleky.Co s tím?

připojený obrázek:
Autor: dave 2012-08-27 19:44:466569
možná jste hnojil až moc, to se ty granuje nejdřív rozpustí nebo se to rozháže po trávě? třeba je to trochu agresívní, tak toho dávat jen málo.. já nehnojím vůbec, jenom na jaře když je sucho trochu zaleju a rok od roku je to hezčí, ještě sem tam něco doseju, když vyrostou a dozrají nějaké semenáčky, no nikam nespěchám a aspoň se každý rok raduju že je to hezčí :D

a teď mě napadlo, není tam nějaká jiná tráva? protože když je velká a má jinou barvu, a při posekání je nažloutlá, tak asi nesnáší tak nízký sestřih
a nebo je to v místě ostrůvků přehnojené, tím pádem to roste moc rychle, a když to posečete tak je to žlutší, to se mi stává když nechám trávu vyrůst moc vysoko..
no já bych zkrátka zkusil nehnojit a uvidíte
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2012-08-28 08:24:056577
Sytě zelené plochy v novém trávníku nemusí mít na svědomí jen hnojivo, ale i houby žijící v půdě, které produkují látky působící na trávu stimulačně. Ty z počátku vytvářejí zelené plošky a po čase až kruhové plochy či výrazné kruhy s intenzivním růstem po obvodu. Podle obrázku mi připadá, že některé skvrny skutečně mají vyšší intenzitu růstu právě po okrajích, zvláště v pravé horní části obrázku.
Většinou záleží na obsahu humusu v půdě, většina těchto hub využívá lignin jako zdroj potravy, tak jako dřevokazné houby.
Houby všeobecně nemají rády bór, zkuste některé plochy přihnojit zálivkou asi tak 1 % roztokem boraxu. Koupit se dá běžně - (http://www.agromanualshop.cz/p262-borax-baleni-500-g).
Autor: Jana Kolková 2012-08-28 16:34:566583
Dobrý den, také mě napadlo, že jednou z příčin by mohla být jiná tráva. Při setí travního semene je důležité směs řádně promíchat. Některá semena trav jsou podstatně drobnější než jiná a pokud se směs dobře nepromíchá, nemusí být pokrytí směsí trav rovnoměrné.
Autor: Jana Kolková 2012-08-28 16:55:286584
Dobrý den, také mě napadlo, že jednou z příčin by mohla být jiná tráva. Při setí travního semene je důležité směs řádně promíchat. Některá semena trav jsou podstatně drobnější než jiná a pokud se směs dobře nepromíchá, nemusí být pokrytí směsí trav rovnoměrné.
Autor: honza 2012-12-14 13:03:076847
tohle bývá v místech kde byly pařezy ale u nového trávníku je to zajímavé.Nicméně máme to také.je třeba možné,že to dělá travní semeno.Ale také by mě to zajímalo.
Autor: Roman D., ČZS 2012-12-20 15:17:466851
Ze zkušenosti při údržbách zahrad se objevují tmavězelená místa zvláště tam, kde je více trávník pohnojen "zatížen výkaly psů", jiných zvířat, obecně dusíkem. V dotazu to nebylo zmíněno...Příčin může být samozřejmě více.
Místa s nevhodně zasaženým trávníkem, nebo s výskytem plevelů jsme vždy ošetřili tak, že jsme ostrou lopatkou nebo rýčem místo vyryli, doplnili substrátem a rozhodili travní semeno(stejné jako původní, pokud možno) v rozumné míře.
Světlá místa jsme ošetřili zase naopak Agrofitem(hubení plevelů) apod. dle návodu.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611854
359603
20
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.