hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Cesta přes pozemek

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Laskov 2012-06-20 15:29:086317
Dobrý den. Převzal jsem členství v ZO, a koupil zděnou chatku v zahrádkářské kolonii v Plzni. Chatka i zahrada byly ve špatném stavu, jelikož bývalý majitel měl zdravotní problémy a nemohl se o ně starat. S manželkou jsme během několika týdnů dali zahrádku i pozemek opět do pořádku - odvezli jsme hromadu nepotřebných věcí bývalého majitele, které roky ležely za chatkou. Na tomto místě jsme si chtěli postavit altánek, neboť je to jediné stinné místo na pozemku. Do této chvíle (již 2 měsíce) jsme nedostali řádnou smlouvu o pronájmu zahrady a náhodou jsme se dozvěděli, že vedení osady chce té přechodné situace využít, a udělat z části našeho pozemku průchodovou cestu pro tři ze členů osady, aby se jim zkrátila cesta k zastávce MHD; na tomto místě jsme plánovali výstavbu altánku (přibližně metr od chatky). My s tímto návrhem ovšem nesouhlasíme - chceme mít soukromí a myslíme si, že by se měli ptát i na náš názor, a ne rozhodovat bez nás. Prosíme o rádu jak tuto situací vyřešit. Uvažujeme o pozdější koupi pozemku a chceme jej v takovém stavu, ve kterém jsme si ho původně pronajali.
Děkuji za odpověď.
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2012-06-28 08:18:446345
Dobrý den. Z dotazu mi není jasné jak jste převzali členství - to je nepřevoditelné, ani stanovy ČZS to neumožňují. Jak jste jednal s vedením ZO když jste členem a nemáte nájemní smlouvu? Samozřejmě že uživatel zahrádky i pronajaté by měl být přítomen při jednání pokud se má změnit tvar jeho pozemku, ale pokud nejste vlastníkem pozemku, pak nebude záležet je na vašem rozhodnutí. Právo přístupu si lze za určitých okolností vynutit i přes cizí pozemek ve vlastnictví.
Autor: Kozlikova 2018-06-13 13:06:2014137
Dobry den, jsem vlastnikem zahradky,radne z ni platim dan z nemovitosti i clenske prispevky CZS,manzel ktery vyrizoval vse potrebne v pisemnostech i co se tykalo zahradky, pred 10 lety zemrel,podepsal pred koupi smlouvu o smlouve budouci,kde souhlasil,ze pres tento dil si mohou zkracovat cestu nekteri zahradkari,prestoze vede celou zahradkarskou osadou hlavni cesta,v tesne blizkosti.Nabizela jsem temto zahradkarum reseni legalizace teto zkratky formou financni nahrady ale striktrne odmitli Ve vlastni kupni smlouve ale o ujednani o moznosti vyuzivani cesty pres tento muj pozemek neni zadna zminka.Dekuji za radu,co mam delat.Kozlikova

..
Autor: SPCH 2018-06-13 14:26:2714138
Pokud není ve smlouvě přesně napsáno, že se za průchod nesmí platit, tak sepište dodatek o zpoplatnění průchodu-uvidíte, jak se naučí rychle využívat tu levnější cestu!

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4500355
248104
18
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.