hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Vavřín - množení

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Magda Beránková 2012-04-12 08:51:196006
Přeji hezký den,

chtěla bych se zeptat,jak správě množit vavřín vznešený řízky. Nařezala jsem vrcholové řízky a napíchala je do vlhkého písku. (Tento postup jsem vyčetla z německých materiálů). Po několika dnech lístky na řízcích začaly zavadat. Teď jsem se dočetla na internetu, že se řízky mají namočit do stimulátoru růstu a dát do květináče se zeminou. Jaký postup je tedy vhodnější? A můžu svoje ovadlé řízky ještě zachránit, nebo je mám vyhodit a zkusit to znovu?
Díky za odpověď.
Autor: Jitka 2014-10-05 17:42:159464
Dobrý den,
také mám doma vavřín, který se marně snažím namnožit řízkováním, ale vždy neúspěšně. Zkoušela jsem ve skleníku, do písku, v květináči za oknem se stimulátorem i bez něj. Někde jsem se dočetla, že se mají řízky do zeminy zasadit na šikmo a neměl by to být problém jej množit, ale u mě to nefunguje. Ráda bych, kdyby se ozval někdo, kdo je v tomhle úspěšný. Děkuji.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2014-10-09 07:10:449482
Mladé vršky se používají na množení ve skleníku, nebo pod fólii, pod plastové sáčky, tam nevadnou. Ještě se jim redukuje listová plocha na 1/2. Na množení do půdy se používají polovyzrálé nebo dřevité. Polovyzrálé od července do srpna, dřevité třeba teď. Stimulátor se vybírá podle typu řízků. Zkuste dřevité teď, založte je klidně do tmy ve sklepě, do vlhkého písku, rašeliny, perlitu, směsí těch tří. Do jara udělají na řezu kalus a na jaře z něj pustí kořínky. Řez se dělá šikmý, naproti očku, list se odtrhne. jde to snadno jako u vavřínovce. Rostliny musí být v růstu, solidně vyživené. Dřevité řízky se berou po ukončení růstu vrcholového pupenu.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4597397
345146
9
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.